Skocz do zawartości

Pytanie o możliwości


Recommended Posts

Witam serdecznie.

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość ;)

 

Pozsiadam Intel Core i5 2500K 3,30 GHz i GeForce with CUDA GTX 570 Asus DCII 1280MB siedzącymi na Asus P8Z68-V PRO/GEN3 .Procesor chłodzony jest Noctua NH-U12P SE2 z wykorzystaniem obudowy Thermaltake Chaser MK-1 Full tower (2x 20cm wentylatory od góry ,14cm na spodzie,14cm na tyle,20cm na boku i 20cm oraz 14cm z przodu).

 

Czy mam tu jakieś "bezpieczne" możliwości podkręcenia ,które odbiją się dodatnio na wydajności w grach?

 

Jeśli tak proszę o jakieś wytyczne link do sprawdzonego tutoriala etc.

(tak wiem ,że mogę sobie poszukać tego w google,ale wolę nie ryzykować korzystania z metod nie sprawdzonych i pisanych przez prawdopodobnie 12 latków z Urugwaju ,którzy komputer widzieli tylko na zdjęciach.Wolę poprosić o radę was,ekspertów :))

 

Pozdr

Edytowane przez Mizuro
Link to post
Share on other sites

Tak bardzo wyczerpująco pochwaliłeś się swoim wypasionym kompem i nawet podlizałeś się użytkownikom tego forum. Dzień możesz zaliczyć do udanych. Jak boisz się używać wyszukiwarki internetowej to nie zabieraj się za OC. Nawet na naszym forum są przyklejone poradniki dotyczące OC procków Intela/AMD, nie wspominając o innych serwisach polskich i zagranicznych, poważanych i z pewnością pisanych przez osoby starsze niż 12 latkowie, których nota bene spotkasz wielu tutaj. Post wtórny jak parówka.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak bardzo wyczerpująco pochwaliłeś się swoim wypasionym kompem i nawet podlizałeś się użytkownikom tego forum. Dzień możesz zaliczyć do udanych. Jak boisz się używać wyszukiwarki internetowej to nie zabieraj się za OC. Nawet na naszym forum są przyklejone poradniki dotyczące OC procków Intela/AMD, nie wspominając o innych serwisach polskich i zagranicznych, poważanych i z pewnością pisanych przez osoby starsze niż 12 latkowie, których nota bene spotkasz wielu tutaj. Post wtórny jak parówka.

Poprawiłeś mi humor na resztę dnia.Zinterpretuj to jak chcesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hehe... Ale widze chłopa pojechaliście, no cóż panowie żyjemy w swiecie gdzie ludzie chcą OC robićnie potrafiąc z Google korzystać ale czy to nasz problem ?? On sobie życie utrudnia, My możemy być tylko wporządku dla takiego

Link to post
Share on other sites

No ale dlaczego pod górkę? Na innych forach skończyłoby się upomnieniem. Na tym forum tylko na pierwszej stronie poświęconej podkręcaniu są już trzy takie tematy. Przez takie coś robi się bałagan, wystarczyłoby tylko napisać w istniejącym już wątku i nie byłoby problemu. Poza tym tak jak Player1 odniosłem wrażenie, że chodzi tu o pokazanie wypaśnego sprzętu a nie o poradę.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Nowy na forum i od razu pod góre :D

To była ironia, a temat się wałkuje cały czas, wystarczy wejść na forum w dział OC i 1/2 dotyczy właśnie 2500k, ale jak widać niektórym się nie chce nawet poszukać...
Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest... Prędzej chłopa zachciało mi się bronić ale teraz przejżałem tematy o i5-2500K w dziale OC i fakt co chwile dzieci wyskakują żeby usłyszeć ale masz super sprzet i się muszą dowartościować. Pytanie tylko jedno to na Komunie ? czy na zakonczenie Podstawówki ?? :P

 

@Edit

Na PcL Już by %%%% Poleciał dla tych autorów za nieumiejętność korzystania z wyszukiwarki...

Edytowane przez pawelr18r
Link to post
Share on other sites

Tak, a większość z nich zacznie doceniać to co ma dopiero jak sami zapracują na swój komputer, a nie dostaną od rodziców. Jak wydadzą 1000 zł za procesor, to wtedy będą się bać podkręcać. :wariat:

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Co racja to racja. Jak w naszych polskich realiach (W dobrym Fachu) będą musieli zapracować mies czasu na fajny sprzet. A w innych mniej dobrych po 2-3 mies. to już zacznie się szacunek do sprzetu i najpierw nauki na starszym sprzecie zeby w nowym czego nie zepsuć... Ahh te czasy... ja na komunie to rower dostałem, zegarek , i ram do PC hehehe

Link to post
Share on other sites

Cali polacy,żal aż du*e sciska czytając wasze wypociny.To jakis surrealizm.Wiecej pomocy mozna oczekiwac na zagranicznych forach....widzisz a nie grzmisz.

 

Nawet nie bede staral sie odpowiadac na posty po kolei,nie wypada sie klucic z idiotami

 

Zaraz napinacze zaczna sapac dalej :)

 

...tak je**e mnie to ,ze napisalem post bez uzywania polskich znakow

 

Temat mozna zamknac

Edytowane przez Mizuro
Link to post
Share on other sites

I kto tu się spina? Rzucasz mięsem na lewo i prawo i obrażasz ludzi. Tak naprawdę nie potrafisz skorzystać z prostej opcji "szukaj" i zadać sobie choć minimum wysiłku aby poszukać czegoś na własną rękę. Twoja powyższa wypowiedź, odnośnie idiotów, uwłacza wielu porządnym ludziom na tym forum, którzy nota bene mają dość odpowiadania w kółko na te same pytania bo jakiś dzieciak nie miał ochoty poszukać informacji.

Jak dla mnie możesz pisać na zagranicznych forach - jak dla mnie im mniej takich ludzi jak Ty tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

Skoro jest to temat z idiotycznymi pytaniami, to ja też takie zadam...:) Mam taki o to zestaw: procesor: C2D e8200 płyta: Asus P5K-SE pamięć: 2 GB RAM 800 MHz CL5 grafika: Gigabyte GF 550 TI OC z pamięcią 1 GB i zegarem 970 Mhz zasilacz: 450 W Na kręceniu się zbytnio nie znam, ale trochę pogooglowałem i: e8200 z 2,66 GHz przekręciłem na 3,30 GHz podbijająć tylko FSB na 410 MHz. Chłodzenie wentylatorem BOXowym. Temperatury maksymalne Core 0 = 67*C i Core 1= 65*C. Sprawdzony w OCCT 3 godzinny test nie wywala błędów i wszystko chodzi stabilnie. Lubie czasem pograć, nie ukrywam i ostatnio wkręciłem się strasznie w BF 3 na multi. Żona nie pozwoli kupić nowego sprzętu, więc próbuje coś ukręcić na tym co mam. BF 3 osiąga 15 - 60 FPS na średnich detalach. Chodzi mi głównie o zwiększenie płynności gry. W większości podają, że e8200 ma temperaturę graniczną 70*C, to prawda? Lepiej już nie kręcić tego procesora wyżej na tym chłodzeniu? Czy opłacało by się kupić używanego q6600 i z jakimś wydajniejszym chłodzeniem i podkręcić go do 3,50 GHz? Zmieniło by to coś w FPS? Dzięki wszystkim za odpowiedź :)

Edytowane przez jasiowy
Link to post
Share on other sites

Nie mam dla Ciebie dobrych informacji :P. Podniesienie zegara na tym procesorze niewiele przełoży się na wydajność w BF3. A to dlatego, że po pierwsze, gra kładzie duży nacisk na GPU, a po drugie najlepiej jak masz procesor minimum 4-rdzeniowy. Podobno BF3 korzysta tylko z 3 rdzeni, no ale i tak w Twoim przypadku jednego brakuje ;). Najlepiej na tę platformę kupić coś pokroju q9xxx, tylko ceny używek kosmiczne, można szukać q6600. Moim zdaniem, do BF3, to nawet kastarty z serii q8xxx byłyby lepsze od C2D właśnie ze względu na ilość rdzeni.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

 

Po przekręceniu CPU z 2.66 na 3.30 jest to odczuwalne w grze. Wcześniej wyciągałem maksymalnie ok. 55 klatek, a teraz 60. Różnica niby nie wielka, ale żadko mam teraz duże spadki FPS, wcześniej było to bardzo częste.

BF3 na moim GPU w single chodzi płynnie na High i natywnej rozdzielczości monitora (1600 pare na ileś tam :) ). Multi niestety procesor wykorzystuje do granic możliwości. Detale zmniejszone na midium, troche mniejsza rozdzielczość i procesor wykorzystany na 100 proc., a GPU jeszcze mogło by troche pociągnąć.

 

 

Czy po zmianie na q6600 (jedynie na to mnie stać teraz) i podkręceniu go coś mi to da? Płyta p5k-se da w ogólę rade z q6600? I jakie chłodzenie do tego wybrać (też jak najbardziej ekonomiczne).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...