Skocz do zawartości

Nowy procesor (i7 lga 1155) + płyta główna


Recommended Posts

Witam,

mam prośbę - chce zmienić zestaw i interesuje mnie platforma i7 na lga 1155 i mam pewne dylemty:

 

1) Czy warto brać i7-2700k de facto za 30zł więcej niż i7-2600k? Bardziej kierunkuje pytanie czy i7-2700k będzie się tak samo dobrze kręcił jak 2600k?

 

2) Jakie mobo wrzucić do tego procesora - pod kątem lekkiego OC? Zupełnie nie wiem co wybrać, wiem było pare podobnych postów, ale każdy poleca co innego :) Cena na mobo to ok 400-600zł.

 

3) I troche z innej beczki czy Tagan U33II 500W pociągnie i7 + radeon 7950? :)

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz masz dobry i markowy ale 500W to chyba za mało dla Tego Radeona. Już w specyfikacji GTX580 jest napisane że minimum to 600W. Sądzę że właśnie tle powinieneś mieć. Ja bym na Twoim miejscu kupił markową 700W.

 

Co do procesora to skoro różnica jest tak śmiesznie mała to warto dopłacić te 30zł. Nie ma zależności pomiędzy "podkręcalnością" między 2500K, 2600K a 2700K. Te dwa ostatnie różnią się tylko deafultowym mnożnikiem który i tak można ręcznie zmieniać. 2700K co najwyżej będzie miał wyższe standardowe turbo bost.

 

Jedni maksymalnie podkręcają 2500K do 4.5GHz, mnie trafiła się sztuka która przekroczyła 5GHz. Jeżeli zależy Ci ekstremalnym OC to musisz trafić dobrą sztukę ale o tym decyduje już far. Jeśli wystarczy CI OC na poziomie 4.5GHZ to każdy 2600K i 2700K zrobią to bez zająknięcia, możliwe że niektóre nawet bez zmiany napięcia. Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...