Skocz do zawartości

Jak zresetować bios aby załadował od nowa ustawienia standardowe?


Recommended Posts

Jak zresetować bios aby wszystko się ustawiło tak jak bym dopiero co kompa złożył bo w między czasie pozmieniałem trochę części a np. ustawienie ramu mam takie samo jak na starym ramie.

 

Jest jakiś sposób bez wyciągania baterii?? moja płyta to ASUS P7P55D-E Deluxe

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Jednym ze sposobów jest po prostu opcja Load Default Setting w Biosie, jak również przełożenie zworki/ naciśniecie przycisku CMOS CLR. Z tego co widzę na zdjęciach, u Ciebie znajduje się on obok slotów pamięci RAM.

Edytowane przez Okta15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak zresetować bios aby wszystko się ustawiło tak jak bym dopiero co kompa złożył bo w między czasie pozmieniałem trochę części a np. ustawienie ramu mam takie samo jak na starym ramie. Jest jakiś sposób bez wyciągania baterii?? moja płyta to ASUS P7P55D-E Deluxe

 

Można przyciskiem, można load default ale bateryjka jest najpewniejsza ;)

Osobiście zdarzyło mi się po resecie przyciskiem, ze połowa ustawień się nie zresetowała ale to chyba tylko na płytach srasusa takie cyrki.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz klawiaturę podłączoną przez ps2 wystarczy w momencie odpalania sprzętu nacisnąć i trzymać klawisz delete.

to sprawia że ustawienia będą automatyczne nawet w takich sytuacjach jak podniesienie na zbyt wysoki poziom FSB.

Komp wystartuje ale od razu trzeba zmienić wadliwe ustawienia bo jeżeli tego nie zrobisz. przy ponownym uruchomieniu będzie pamiętać stare podniesione FSB :)

 

Sposób dobry dla osób bawiących się w OC . Nie trzeba się co chwilę schylać do obudowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...