Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

mam problem z moim PC'tem. Otóż w moim pudełku padł procesor. Znajomy miał mi go wymienić. Zaproponował aby zmienić procesor na bardziej wydajny. Niestety teraz nie chce komputer wystartować, cały czas mam ciemny ekran. Poszukałem trochę w sieci i radzono mi aby zresetować ustawienia biosu (wyjąłem baterie na około godzinę) ale nic nie pomogło. Macie jakiś pomysł? Może ten procesor w ogóle nie pasuje pod płytę główną?

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: gigabyte ga-ma69g-s3h

Stary procesor: wiem że był to 2 rdzeniowy Athlon o taktowaniu 2.8GHz , niestety nie znam dokładniej nazwy ponieważ już go nie posiadam

 

Nowy procesor: (pełna nazwa z pudełka) AMD Athlon II x2 Processor 3.2 GHz True Dual-Core Design 2.0 MB Total Cache Socket AM3 w/ Heat Sink Fan

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

A na jakiej podstawie ten znajomy stwierdził "padnięcie" procesora. Jest to najmniej awaryjny podzespół w komputerze o ile sam się o to nie postarasz odpowiednio go traktując napięciem. Jeszcze byłoby dobrze abyś podał resztę swojej konfiguracji łącznie z modelem i marką zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Ja obstawiałbym walnięty zasilacz jeśli to jakiś no-name, lub druga opcja to uwalony chipset na płycie głównej. Niestety chipsety nVidii lubią cholernie się grzać, przez co pasta między chipem, a radiatorem staje się twarda i traci swoje właściwości, a tu już dużo nie trzeba aby usmażyć chipset.

Link to post
Share on other sites

tylko jest taki problem bo wg. informacji jakie dostalem od znajomego komp z innym prockiem działał... a ten procek na pewno powinien dzialac z tą plyta glowna?

 

ps. przepraszam ze nie wstawilem jeszcze pelnej specyfikacji ale jeszcze nie wrocilem do domu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...