Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

Ja mam ivy i na temperatury nie narzekam, mam boxowe chłodzenie i po podkręceniu do 4,4Ghz temperatury są bardzo dobre a co jeśli bym miał noctue czy wodne chłodzenie. Ja polecam ivy są wydajniejsze i jest to nowa technologia, nie wiem kto by chciał by się cofać w rozwoju %-) kupując sandy. Jest to moja opinia. Nie zaprzeczam ze ivy ma takie same temp co sandy, ale ludzie są to tylko o odrobine wieksze. Ja na boxowym mam takie swietne wyniki a co dopiero na mocniejszym coolerze 8) Podsumowując ivy ma o odrobinę wieksze temp. ale są wydajniejsze,sandy za to odrobinę nizsze temp i mniej wydajne. Dla mnie sandy=ivy . Ale kto by chcial cofac sie w rozwoju kupując sandy. Co do osiągów ivy jestem zachwycony ponieważ korzystam narazie z boxowego chłodzenia a osągam swietne wyniki. Polecam IVY BRIDGE. Lecz na pewno zaraz znajdą się fani sandy i będą się sprzeczać o wynikach po przecinku mało znaczących :x

Link to post
Share on other sites

. Ja polecam ivy są wydajniejsze i jest to nowa technologia, nie wiem kto by chciał by się cofać w rozwoju %-) kupując sandy

 

taa ivy i nowa technologia, chyba odgrzeway kotlet

.

gry - i7 3770K jest średnio 5,88% wydajniejszy od i7 2600K,

 

gry i benchmarki - i7 3770K jest średnio 5,57% wydajniejszy od i7 2600K.

 

(różnica w cenie 450-500zł)

 

Zważywszy na to, że i7 3770K ma o 3% wyższe taktowanie od i7 2600K (3,5@3,9 GHz vs 3,4@3,8 GHz) wydajność większa o 5,57% nie jest czymś szczególnym. Przy takim samym taktowaniu granice wydajności między procesorami jeszcze bardziej będą się zacierać. Tylko w w Shogun 2 i Dawn of War 2 widać większą różnicę wydajności, w pozostałych grach nie zauważymy w ogóle różnicy.

 

Biorąc pod uwagę także wyniki podkręcania i problemów z temperaturą Ivy Bridge muszę przyznać, że zakup procesora z tej rodziny nie jest w ogóle opłacalny.

 

tylko mi nie piszcie o usb3.0 bo żadnej różnicy nie ma, to samo PCIE 3.0

Link to post
Share on other sites

gry - i7 3770K jest średnio 5,88% wydajniejszy od i7 2600K, gry i benchmarki - i7 3770K jest średnio 5,57% wydajniejszy od i7 2600K. (różnica w cenie 450-500zł)

Nawet jeśli wydajność jest identyczna to i tak lepiej kupić NOWE,a nie stare już sandy.

Nie wiem dlaczego tak zawyżyłeś cenę ivy-b skoro jest dużo mniejsza różnica.Jeżeli chcesz komuś doradzać czy odradzać to chociaż podejdz do tematu obiektywnie,a nie wciskasz ludziom to co sam masz.

Link to post
Share on other sites

Trochę za późno to mówisz. Czyli mój budżet to +/- 1k na procka, więc co brać?!? Ja tam wolę 3570K, ale może jednak jest sens brać 2600k, choćby dla nieużytecznego w moim przypadku HT? Jak już wezmę 3570k, to nowym mobo będzie Z77A-GD65, czy to dobry wybór do OC?

Link to post
Share on other sites

Różne testy widziałem, nawet 20 fps róznicy przy zaledwie 100MHz więcej: http://nvision.pl/Intel-Core-i7-2600K-Core-i5-2500K-test-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-409-ndetails-14.html Osobiście niestety nie testowałem, więc nie będę się upierał. Jednak jestem przekonany, że nowe produkcje będą wykorzystywać więcej niż 4 rdzenie.

Przyznam że wyjątkowo ciekawe

20 FPS różnicy między 1090T na 4100 mhz a I7 2600K na 4.6 ghz na korzyść intela oczywiście

nieźle

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...