Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym sobie złożyć kompa.

Główne jego przeznaczenie to gry dobrej jakości oraz filmy i inne multimedia.

Chciałbym się zmieścić do 2000zł.

 

Płyta główna - Asus P8P67 Pro

Procesor - Intel Core I3 2120

Karta Graficzna - Radeon HD 6770

Zasilacz - OCZ Modxstream Pro 500W Modular LUB OCZ Stealthxstream 2 500W

Obudowa - Myślałem nad firmą Aerocool (kwota do 250 zł)

Dysk - Proszę o propozycje jakiej firmy (500GB)

Pamięć RAM - Proszę o propozycje jakiej firmy (2x4GB)

 

Co o tym myślicie?

Piszcie co zmieniać itp.

 

Z góry thx.

Edytowane przez Bezet11
Link to post
Share on other sites

Potrzebne ci będzie aż 16 gb Ram? Co do Karty to lepsza była by 6850 Lub GTX 460. Jeśli chcesz bardziej do gier to proc na teraz powinien starczyć ale jeśli prowadzić jakieś zaawansowane operacje to nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Obudowa - Myślałem nad firmą Aerocool (kwota do 250 zł)

Tanie Aercoole = kiepskie Aerocoole i wie to każdy, kto miał styczność z obudowami tej marki ;) Minimum tej marki, które bym polecił to dopiero PGS Sixth Element a ona kosztuje ok. 300 zł gdzie w tej cenie jest już spora konkurencja ;)
Link to post
Share on other sites

Witam, przedstawiam moją propozycję,

SUMA: 2082 zł

(kod promocyjny: benchmark.pl , wysyłka + składanie = gratis)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Tanie Aercoole = kiepskie Aerocoole i wie to każdy, kto miał styczność z obudowami tej marki ;) Minimum tej marki, które bym polecił to dopiero PGS Sixth Element a ona kosztuje ok. 300 zł gdzie w tej cenie jest już spora konkurencja ;)

To w takim razie jeżeli nie Aerocool to jakie firmy polecasz?

Trzymajmy się kwoty nie przekraczającej 250zł.

 

Widzę że większość osób poleca obudowę SilentumPS Brutus 410 czarna.

Chciałbym wiedzieć dlaczego jest godna polecenia.

 

 

Witam, przedstawiam moją propozycję,

SUMA: 2082 zł (kod promocyjny: benchmark.pl , wysyłka + składanie = gratis)

Ogólnie ciekawy sprzęt tylko płyta główna mi nie odpowiada.

Myślałem nad płytą Asusa P8P67, wypowiedzcie się na jej temat.

Edytowane przez Bezet11
Link to post
Share on other sites

Ogólnie ciekawy sprzęt tylko płyta główna mi nie odpowiada.

jako budżetówka jest opłacalna w swojej cenie, a co wymagasz od płyty?,

 

Myślałem nad płytą Asusa P8P67, wypowiedzcie się na jej temat.

płyta oferuję łączenie kart graficznych w SLi, CF, do multi-gpu trzeba też zasilacz mocniejszy z ~ 700W :), płyta także dedykowana do podkręcania procesorów z końcówką "K" np. Core i5-2500K, Core i7-2600K, w stosunku cena/wyposażenie wybrał bym innego innego producenta płyty ;p, a GENERALNIE jeśli nie masz procesora z końcówka K za 800 zł i będziesz korzystał z dwóch kart graficznych 'kiedyś tam', to po cholerę przepłacać? Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

jako budżetówka jest opłacalna w swojej cenie, a co wymagasz od płyty?, płyta oferuję łączenie kart graficznych w SLi, CF, do multi-gpu trzeba też zasilacz mocniejszy z ~ 700W :), płyta także dedykowana do podkręcania procesorów z końcówką "K" np. Core i5-2500K, Core i7-2600K, w stosunku cena/wyposażenie wybrał bym innego innego producenta płyty ;p, a GENERALNIE jeśli nie masz procesora z końcówka K za 800 zł i będziesz korzystał z dwóch kart graficznych 'kiedyś tam', to po cholerę przepłacać?

Oglądanie filmów dobrej jakości, gry, multimedia, w miare dobra karta dzwiękowa, wyjście HDMI.

Chciałbym tą płyte mieć przyszłościowo (kilka lat).

Link to post
Share on other sites

W takim razie proponuje płytę(y):

  • bez możliwości OC procesorów "K":

 

 

ASRock H61iCafe [280 zł]

http://www.buycoms.com/Article/5609/ASRock_H61iCafe-02.jpg

 

  • następnie z możliwością OC procesorów "K":

 

ASRock P67 PRO3 (B3) [345 zł]

http://nvision.pl/media/gals/2011/204/1296831746asrockP67pro3_600.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

W takim razie proponuje płytę(y):

  • bez możliwości OC procesorów "K":

ASRock H61iCafe [280 zł] http://www.buycoms.com/Article/5609/ASRock_H61iCafe-02.jpg

  • następnie z możliwością OC procesorów "K":

ASRock P67 PRO3 (B3) [345 zł] http://nvision.pl/media/gals/2011/204/1296831746asrockP67pro3_600.jpg

 

Myślałem nad chipsetem P67.

Możliwości podkręcenia proca mi się z pewnością przydadzą.

W rankingach ta płyta asrocka wypada ciekawie.

Moją uwagę przyciągneła płyta MSI P67A-GD65 B3.

Co o niej sądzicie, w rankingu płyt na benchmarku jest w top10 :)

Edytowane przez Bezet11
Link to post
Share on other sites

Ale momencik. Jeśli chcesz zakupić mobo na chipsecie P67 to zakładam, że rozważasz w jakimś tam okresie czasu wymianę procesora na coś podkręcalnego ? bo jeśli nie to taka płyta Ci nie jest potrzebna. W szczególności do i3.

Link to post
Share on other sites

Ale momencik. Jeśli chcesz zakupić mobo na chipsecie P67 to zakładam, że rozważasz w jakimś tam okresie czasu wymianę procesora na coś podkręcalnego ? bo jeśli nie to taka płyta Ci nie jest potrzebna. W szczególności do i3.

Tak, myślę nad Intel Core i5 2500k.

 

Tak, myślę nad Intel Core i5 2500k.

Aktualnie mój budżet się zwiększył i myślę nad takim sprzętem:

Płyta główna - MSI P67A-GD65

Procesor - Intel Core i5 2500k

Karta Graficzna - Gigabyte GTX 560 Ti

Zasilacz - XFX Core 550W

Obudowa - Brutus 410 czarna

Dysk - Seagate Barracuda 7200 500GB

Pamięć RAM - GoodRam DDR3 2x4GB

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Bezet11
Link to post
Share on other sites

To w takim razie jeżeli nie Aerocool to jakie firmy polecasz? Trzymajmy się kwoty nie przekraczającej 250zł. Widzę że większość osób poleca obudowę SilentumPS Brutus 410 czarna. Chciałbym wiedzieć dlaczego jest godna polecenia. Ogólnie ciekawy sprzęt tylko płyta główna mi nie odpowiada. Myślałem nad płytą Asusa P8P67, wypowiedzcie się na jej temat.

Brutus jest polecany ze wzgledu na dobry przeplyw powietrza(spora liczba wentylatorow),zasilacz na dole i filtry przeciw kurzowe co za ta kwote jest nie spotykane.
Link to post
Share on other sites

To w takim razie jeżeli nie Aerocool to jakie firmy polecasz? Trzymajmy się kwoty nie przekraczającej 250zł.

Np. Fractal Design Core 3000, Zalman Z9, Antec One, BitFenix Shinobi lub SilentiumPC Gladius 800 :)

 

Widzę że większość osób poleca obudowę SilentumPS Brutus 410 czarna. Chciałbym wiedzieć dlaczego jest godna polecenia.

Ponieważ w praktyce jest trochę lepiej przemyślana i oferuje więcej niż większość obudów w tej cenie ;)
Link to post
Share on other sites

Płyta główna - MSI P67A-GD65 Procesor - Intel Core i5 2500k Karta Graficzna - Gigabyte GTX 560 Ti Zasilacz - XFX Core 550W Obudowa - Brutus 410 czarna Dysk - Seagate Barracuda 7200 500GB Pamięć RAM - GoodRam DDR3 2x4GB Co o tym myślicie?

Git.

gtx560ti weź od gigabyte tego za ~780zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...