Skocz do zawartości

Nie włącza sie monitor!!!!!!


Recommended Posts

Witam, bardzo prosze o pomoc! Mój monitor nie przechodzi ze stanu uśpienia. Komputer włącza się, ale monitor nie działa. Dodam, że monitor jest sprawny, problem leży w komputerze. Jeśli podłącze do monitora inny komputer, laptopa, konsole od razu załapuje i pojawia sie obraz. Natomiast połaczączony do mojego komputera nie przejawia żadnych oznak życia. Tak samo zachowują sie inne monitory i telewizor podłaczone do tego komputera.

Jeśli wyjme wtyczkę DVI pokazuje się komunikat "brak sygnału". Po wlożeniu kabla sygnałowego po prostu przechodzi w stan uśpienia. Problem występował już wcześniej, ale bardzo spradycznie, więc go ignorowałem. Próbowałem już wszystkiego. Rozłożyłem komputer na części, przedmuchałem wyczyścilem i nawet założyłem nową paste na procesor.

Komputer to platfotma AMD - Athlon 7750 DDR II 2x1 800MHZ Geil, plyta jakiś badziewny ASUS AM2, zasilacz Chieftec 400, dysk Samsung 1Tb F3, Gforce 7600GT silent Gigabyte, karta muzyczna Asus Xonar DX, karta bezprzewodowa Tp-link.

Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzieczny....

Link to post
Share on other sites

ha wczoraj miałem to samo i zoribłem tak - wyjałem gfarike przedmuchałem gniazdo pci-e i pamiec ram zamieniłem miejscami ... i działą ;)))

Już to przerabiałem, jak pisałem przeczyściłem wszystko, na nowo złozyłem komputer. Nawet podłączałem pod zintegorwaną grafike - nic to nie dało.
Link to post
Share on other sites

Podstawy. Jakie dźwięki wydaje z siebie mobo przy uruchamianiu?

Prawidłowe. Uruchamia sie normalnie z jednym kontrolnym dźwiekiem tak jak powinna. Raz, jak monitor po godzinie załapał, system był normalnie załadowany. Po wyjęciu pamięci, karty graficznej, wydaje dźwięki takie jakie powinien wydawać - ciągłe lub pojedyncze piski. Komputer działa system normalnie się ładuje GG sie udostepnia wszytsko chodzi ale monitor nie działa, tak jakby nie wysyłał sygnału i dlatego nie budzi sie ze stanu uśpienia.

 

Żałuje, że kilka lat temu pożałowałem 30 zlotych i zamiast Gygabyta kupiłem badziewnego asusa. Nienawidze tej firmy. Jak się wk.... wyciagne dysk,karte muzyczną, sieciową a reszte wywale za okno. Kiedyś byłem serwisantem, naprawiałem płyty główne i z tego co kojarze to mogą być kondensatory. Na necie widziałem już pare podobnych problemów - niestety nie rozwiązanych. Jesteście moją jedyna deską radunku. Na nowy komp mnie nie stać.

Link to post
Share on other sites

pewnikiem ta plytka ASUSa to jakiś twór na chipie nVidii które to nagminnie sie przegrzewały i z czasem padały

 

1) sprawdź profle zasilania w panelu sterowania - wyłącz wszystkie hibernacje itp

obecnie w pracy mieliśmy problemy z uruchaniem nowych stacji roboczych DELLa (komp startował normalnie, nie było obrazu)

pomagało - zmiana źródła obrazu (przepięcie z DP na DVI) a rozwiązaniem było wyłączenie wszelkich hibernacji z opcjach zasilania

2) sprawdź opcje hibernacji ( stany S1-S4 ) w BIOSie

3) zerknij w BIOSie czy nie masz opcji w stylu "maksymalna moc na PCIe" czasami podbicie manualnie o kilka W

pomaga w obudzeniu karty graficznej przy starcie

4) sprawdź napiecia na zasilaczu miernikiem

Link to post
Share on other sites

pewnikiem ta plytka ASUSa to jakiś twór na chipie nVidii które to nagminnie sie przegrzewały i z czasem padały 1) sprawdź profle zasilania w panelu sterowania - wyłącz wszystkie hibernacje itp obecnie w pracy mieliśmy problemy z uruchaniem nowych stacji roboczych DELLa (komp startował normalnie, nie było obrazu) pomagało - zmiana źródła obrazu (przepięcie z DP na DVI) a rozwiązaniem było wyłączenie wszelkich hibernacji z opcjach zasilania 2) sprawdź opcje hibernacji ( stany S1-S4 ) w BIOSie 3) zerknij w BIOSie czy nie masz opcji w stylu "maksymalna moc na PCIe" czasami podbicie manualnie o kilka W pomaga w obudzeniu karty graficznej przy starcie 4) sprawdź napiecia na zasilaczu miernikiem

Bios wielokrotnie resetowałem, ustawienia są domyślne manualnie ich nie zmienie bo jak mówiłem nie mam obrazu. Napięcia prawidlowe - w normie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...