Skocz do zawartości

PC nagle się wyłącza na nowym zasilaczu.


Recommended Posts

Witam.

Niedawno kupiłem zasilacz OCZ stealthxstream 600w. Podłączyłem, wszystko git, uruchamiam kompa.. Chodzi może 5 minut, całkiem stabilnie, a tu nagle się wyłącza tak, jakbym odciął nagle zasilanie. Po ponownym uruchomieniu znowu tak się stało ale po 15 sekundach. I tak ciągle. Wszystko raczej dobrze podpięte. Płyta główna: GIGABYTE ga-m61sme-s2. Z góry dziękuję za pomoc :))

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na 99% zasilacz,ostatnio zmieniałem praktycznie całego kompa i po złożeniu miałem dokładnie to samo.

Zabrałem całego do znajomego serwisu,komp działał bez zarzutu przez 1,5 godz. po przywiezieniu do domu następne 6 godz.

Na drugi dzień komp nie wstał dokładnie to samo mi się działo.dopiero jak sprawdziłem napięcia na linii 12 volt okazało się że spadek napięcia był nawet do 11 volt ,a miałem zasiłkę 730 watt.zresztą poczytaj mój temat

 

http://www.benchmark.pl/poradnik/Nie_wlacza_sie-6639.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Mam podobny problem, tylko powyższe rozwiązania nie wchodzą w grę, bo:

 

1. Do Windowsa nawet nie mogę wejść (no, raz weszłam i nawet kilka minut chodził...)

2. Nie mam możliwości sprawdzenia zasilacza w innym kompie

3. Kabel jest od poprzedniego zasilacza, więc to na pewno nie jego wina

 

Teraz do rzeczy:

 

Kupiłam na Allegro (!) używany zasilacz Chieftec CFT-750-14C. Pierwsze uruchomienie i komp wyłączył się chwilę po ekranie z dyskami. Jeszcze parę prób z drugim złączem i podziałem urządzeń na dwa złącza i wyszło na to, że nie chce działać gdy podłączona jest nagrywarka. O dziwo, gdy wchodziłam do BIOSu, mogłam sobie w nim siedzieć i komp się nie wyłączał. Znaleziony przez Google post z jakiegoś forum mówił, że komuś pomogła reinstalka Windowsa. OK, z płytką się nie wyłączył po ekranie z dyskami, ale wyłączył się w trakcie działania instalatora, chwilę po skopiowaniu plików instalacyjnych (ten ekran z białym paskiem). Próbowałam też zainstalować Linuxa, ale też się wyłączył chwilę po uruchomieniu instalatora. Nawet jeżeli przeczekuję moment na wciśniecie dowolnego klawisza i udaje mi się dostać do Windowsa, to komp i tak wyłącza się a to w trakcie ładowania systemu, a to już w systemie. Przy włączaniu bez podłączonej nagrywarki też zaczął się wyłączać.

 

Po każdym wyłączeniu nie mogę go znów włączyć, muszę odłączyć wtyczkę zasilacza, odczekać chwilę i dopiero wtedy włożyć ją i komp znów sie włącza.

 

No cóż, sprawdzić trzeba wszystko, więc włożyłam dotychczasowy zasilacz (350W Amacrox) i nie było żadnych problemów. W takim razie podejrzenie pada na zasilacz z Allegro. Ale czy słusznie? W BIOSie się nie wyłączał (nawet gdy siedziałam w nim na tyle długo, żeby sprawdzić wszystkie ustawienia), a poza tym wyłączanie następowało w różnych momentach. Na innym forum polecono mi zmierzenie napięć zasilacza. Mimo że sama nie posiadam takiego miernika, udało mi sie, ktoś mi zmierzył. Ale napięcia są dobre. Na owym forum mod zamknął mój wątek, nie odnosząc się nawet do informacji o prawidłowych wskazaniach miernika. Więc nadal nie wiem o co kaman. Nawet nie wiem, czy to problem czysto sprzętowy. Czy w BIOSie komp nie korzysta z zasilacza w taki sam sposób jak pod systemem?

 

Gigabyte G31M-S2L, Dual Core E2180, karty graficznej nawet brak, bo poprzednia padła i właśnie do nowej będę potrzebowała ten zasilacz, tak więc podstawowe chyba pytanie o przeciążenie by było zbędne. Na weekend właśnie kupuję nową grafikę i chciałabym rozwiązać ten problem, bo pod poprzedni zasilacz nie będę mogła jej podłączyć (za słaby).
Link to post
Share on other sites

Jak już powiedziałam, użyłam tego samego kabla, a poprzedni zasilacz nie miał problemów. Ale OK, jestem zdesperowana, więc mimo wszystko spróbowałam, Jeden, czarny, kabel dołączony do zasilacza wcale nie wydawał się bardziej sztywny. Drugi, biały, był sztywniejszy. Użycie żadnego z nch nic nie dało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...