Skocz do zawartości

I7 2600k jeden z wątków nie działa


Recommended Posts

Właśnie zorientowałem się po zaniżonych wynikach w testach że coś z prockiem jest nie tak.

Cpu Z pokazuje 4na7 identyczne odczyty daje Cinebench i Occt, miałem kiedyś do czynienia z podobną sytuacją u kolegi na I7 920 tam działały tylko 2 rdzenie, pomogła zmiana biosu i ponowna instalacja systemu. W moim przypadku mam złe przeczucia, jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ja pier.... czemu zawsze mi trafiają się najciekawsze przypadki problemów ze sprzętem :)

Menedżer swoje a soft swoje, 4/7 po wynikach też widać, w serwisie pierwsze słyszą, dzwoniłem tam czysto iformacyjnie, ale odpowiedz mnie nie dziwi :)

Link to post
Share on other sites

Temat znany nie od dziś, jedno jajo się przegrzewa i wyłącza HT. Przerabiałem to na Wprime (1024), wystarczy że w biosie zdejmiesz czujniki. Odpal na zimnym sprzęcie CB multi i zerknij na tempy.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu koleś w temacie opisywał jak za pomocą msconfig (opcje rozruchu) pozbył się kilku rdzeni, są na tym świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły ;). Jak masz jakąś wolną partcje to dostaw na próbę nowego OS'a i zobaczysz co w trawie piszczy chociaż lepiej od razu pozbieraj dane i walnij format. Instalowałeś ostatnio coś egzotycznego ?! takie rzeczy jak tweakery czy ulepszacze potrafią się dość mocno zemścić.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Napisano dziś, 22:09

no nowoczesny super mega albański wirus :D

Drogi Odbiorco! Jestem albańskim wirusem komputerowym, ale z uwagi na słabe zaawansowanie informatyczne mojego kraju nie mogę nic ci zrobić. Proszę, skasuj sobie jakiś plik i prześlij mnie dalej.

 

Chciałbyś żeby ten albański wirus tak wyglądał :D , ale nie do końca tak jest kolorowo :/

Edytowane przez grzeskos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...