Skocz do zawartości

Komputer na komunię dla 9-latka do 1500zł


Recommended Posts

Dzień dobry :)

 

Jak zwykle dziekuje za fachową pomoc :peace:

 

Karta już wybrana. Będzie to albo HD7750 (390zł) albo HD7770 (570zł). Dwie świeże, nowe pozycje od AMD. Są odpowiednikami HD6770 i HD6850, ale dużo bardziej energooszczędne i wygrywaja z GT 550Ti. Będę jedną z nich kupował w wakacje.

 

Poradź mi tylko, który zasilacz + obudowa wybrać:

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-aeropgsvp-450-359408/ 125zł + obudowa AeroCool PQS 200 (2 wentylatory 120mm) 145zł = 270zł.

 

czy

 

http://www.morele.net/zasilacz-tacens-radix-v-450w-85-plus-10db-tac450rv-446132/ 133zł + obudowa Tacens NOA (1 wentylator 120mm) 90 zł = 223 zł (forumowicz Zbychter zauważył, że musiałbym tutuaj dokupować jakieś przejściówki i PINy - wiesz może o co chodzi?)

Edytowane przez lukaszorlas
Link to post
Share on other sites

co do 7770 to odradzam. karta drozsza a mniej wydajna od 6850. jezeli juz dac tyle pieniedzy, to na zestaw ktory dalem wlasnie z ta karta. 7750 tez jest mniej wydajna od 6770 (ktora to jest identyczna z 5770- amd poprostu namieszalo troche z nazwami).

no chyba, ze do wakacji 7770 mocno stanieje, to inna dyskusja.

co do zasilaczy, to chieftec dany przeze mnie bedzie z nich najlepszy w tej cenie, a obudowa to aerocool lub fractal design core 1000- wg mnie najlepiej z nich zrobiona. jedyny jej minus to troszke za glosny wentylator 120 mm, ale to mozna wyregulowac.

fractal ma lepszy montaz dyskow (przez gumowe podkladki redukujace wibracje) i ma filtry przeciwkurzowe na przodzie.

http://www.techpowerup.com/reviews/Fractal_Design/Core_1000/5.html i ogolnie jest solidnie zrobiona.

ale jezeli ona koniecznie odpada, to aerocool lub z cooler mastera tez byl jeden maly model.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Ostateczny skład, który kupie pod koniec marca:

 

Płyta główna: ASRock H61M-S - 172 zł

Procesor: Intel Pentium G620 - 217 zł

RAM: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 - 72,00

Zasilacz: Enermax 450W AGT - 164 zł

Obudowa: Tacens NOA - 91 zł

DVD-RW: Lite-On iHAS124-19 - 60 zł

Klawiatura i mysz: przewodowa Genius LuxMate i200 i bezprzewodowa mysz Traveler 6000 - 70zł

Głośniki: Genius SP-S115 - 19 zł

Razem: 880 zł z wysyłką (16zł)

 

Mój obecny dysk kosztował mnie 260zł, gdybym miał teraz kupować to 360zł :!:

Zatem: 880 + 260 = 1140. Zostaje 460zł na grafikę

 

Obudowę Tacens widziałem w sklepie dzisiaj i jej plusy względem Fractal Design to: zaślepka na napęd - nie będzie go widać, wentylator 140mm na boku i dodatkowe miejsca na drugi 140mm, front 80/120mm, tył 80.90mm blacha jest twarda i lakier solidny. Szkoda, że tylko AeroCool PQS 202 oferuje zasilacz na dole, ale ma kiepskie recenzje. Co do filtrów kurzowych to najwyżej dokupię je ale dopiero gdy będę kupował kartę graficzną, wtedy też wezmę drugi 140mm na bok i filtry.

Edytowane przez lukaszorlas
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że znów aktualizuje - mały update

 

Procesor będzie G840, ponieważ nie zauważyłem, że on będzie wspierał pamięć 1333Mhz w przeciwieństwie do G620. Łącznie 900zł

 

Słuchajcie, co to znaczy "Embedded Options Available"?

Bo G850 to ma, a G840 nie ma

Edytowane przez lukaszorlas
Link to post
Share on other sites

Ma wbudowane jakieś opcje (Angielski się kłania :P ). Pewnie o OC chodzi.

 

Mysz weź większa na kablu. W grach bezprzewodowe wymiękają więc bierz kabel, weź też większą bo dla dwunastolatka za mała będzie, a co dopiero później.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ma wbudowane jakieś opcje (Angielski się kłania :P ). Pewnie o OC chodzi. Mysz weź większa na kablu. W grach bezprzewodowe wymiękają więc bierz kabel, weź też większą bo dla dwunastolatka za mała będzie, a co dopiero później.

Nie zgodze sie ja mam zestaw bezprzewodowy Logitecha za ok 100 i w grach wszystko ładnie smiga :)

To tak na marginesie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HD2500 w tych tanszych CPU to zadna rewelacja, a HD4000 bedzie w tych najdrozszych (conajmniej 700 zł). na spadec cen SB tez bym nie liczyl- intel nigdy tak nie robil ze starymi prockami. Modele na lga 1156 czy lga 775, nowe, w sklepach nadal trzymaja poziom. ps. nie za duzo liczysz za ten dysk twardy? :P kupowales go jeszcze przed podwyzkami

:D Może faktycznie trochę za dużo liczę za dysk. 230zł na allegro widziałem ktoś sprzedawał, także mogę 30 dychy obniżyć. Zostaje 370 + 100 jako budżet na prezent urodziny i w sam raz na HD6850 np. od MSI z chłodzeniem Cyclone choć bardziej podobają mi się te chłodzenia w kształcie sześcianu, które sprawiają wrażenie bryły choć wiem, że to tylko plastikowa obudowa :D

 

A Intel Ivy Bridge i3 3225 z HD4000 pewnie będzie kosztował ponad 700zł choć w dolarach cena będzie identyczna (polski paradoks). Ale nie mam żadnej gwarancji, że AsRock H61M-S by obsłużyła tego proca, a na inna płytę budżet już nie pozwala

Edytowane przez lukaszorlas
Link to post
Share on other sites

MSI HD6850 Cyclone to wg. mnie najbardziej udana wersja tej karty, a te co tobie się podobają to najcieplejsze i najgłośniejsze referenty.

 

MSI zapowiedziało, że Z68 i H61 będą współpracowały z Ivy, więc za nimi może się rozejrzyj, ale u innych producentów też pewnie tak będzie (np. Gigabyte robi dobre płyty budżetowe na H61. Mają duże "zbycie", więc powinni wydać BIOSy pod Ivy).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A wracając do tych PIN'ów z zasilacza to które łącze jest tak ważne, że odrzuciliście zasilacz Tacens? PCIE 6pin, PCIE 8pin, PCIE 6+2pin? - one wszystkie są potrzebne do karty graficznej HD6850?

Enermax ma je wszystkie dlatego do dodałem, ale może są tańsze tez dobre, które mają te PIN'y?

Edytowane przez lukaszorlas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...