Skocz do zawartości

Wynik 3dmark11, a liczba FPSów w grach


Recommended Posts

Tak się zastanawiam jak ma się wynik w 3dmarku11 do liczby FPSów w grach. Dla przykładu mój wynik ogólny w trybie performance oscyluje w okolicach 4500-4600 (intel q8400 OC na 3,2 Ghz, GF 560 Ti DCII TOP, 2x2 Gb Kingston 1333 z OC na 1600 Mhz), a wynik mojego brata to 4300-4400 (jego zestaw to: intel i5 2500K 4,3 Ghz, GF 560 DCII Top <bez Ti>, 2x4 Gb Kingston 1600 Mhz). Przy czym u niego np. w World of Tanks FPSy nie schodzą poniżej 50, a u mnie momentami osiągają nawet między 25 a 30 przy max detalach. Podobnie jest w Batllefieldzie 3 na ultra.... co uważacie? xD

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że nie od dziś sterowniki kart graficznych tworzone są, by karty osiągały jak najlepsze wyniki w benchmarkach. Benchmark nie jest równy wydajności karty w grach komputerowych. Przykład? http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Różnica między GTX 560Ti a GTX 570 wynosi 100 punktów. To nie znaczy, że te karty są niemal równe, bo GTX 570 jest wyraźnie lepsza. To tylko jeden z przykładów. Nie warto się sztywno sugerować 3dmarkami i innymi tego typu programami. Od tego są testy kart w grach, które często są bardzo różne od benchmarków.

Link to post
Share on other sites

Różnica ta wynika z tego że masz słabszy procesor. Pamięć nie będzie tu miała ogromnego znaczenia bo i5 też obsługuje 1333 MHz na pamięciach a 4gb to raczej wystarczająca ilość. Natomiast 2500k jest sporo wydajniejszy i w grach mocno siedzących na procku różnica może być spora.

Link to post
Share on other sites

a u mnie momentami osiągają nawet między 25 a 30 przy max detalach. Podobnie jest w Batllefieldzie 3 na ultra.... co uważacie? xD

Widać bardzo wyraźnie efekt zastoswania starszego procesora do mocnej karty graficznej.

 

Wymiana procesora jest dość kosztowna ale za to dołożenie pamięci RAM już takowe nie jest a przyniesie zwiększony komfort korzystania z komputera. Nawet jakbyś teraz kupił RAM a modernizował komputer za rok to i tak pamięć RAM przełożysz.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że procek nie za mocny ale żeby, aż tak źle z nim było?? A jakby tak go podkręcić ile się da? Do wakacji nie mam zamiaru zmieniać sprzętu, a jak już nadejdą to myślę nad i7 albo i5... oczywiście od razu z płytą główną do sli w przyszłości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...