Skocz do zawartości

proc amd phenom x6 1045t prośba o opinie


Recommended Posts

witam

mam zamiar kupic procka amd phenom 2 x6 1045t.

Czy jest to opłacalny zakup?

jest duża różnica miedzy 1045t a 1055t?

czy warto dołożyc te 100 zł i mieć 1055t?

mam jeszcze jedną opcje a mianowicie kupić uzywanego 1055t za cenę 1045t z 2 letnią gwarą

możecie mi doradzic co mam wybrać?

może wziąść amd phenom 2 x4 ?

wystarczy do tej karty?

 

 

kartę jaką posiadam to msi twin frozr 3 hd 6950

zasilacz ocz 700w

gigabite ga 990 xa ud3 am3+

4gb ram ddr3

komp ma przedewszystkim do gier i multimediów.

może ma ktos te procesory i może mi coś doradzić?

czy tem phenom x6 obsuzy mi w pełni pamięci ddr3 1600?

dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli komputer ma służyć do gier to bardziej polecam 4 rdzeniowego. Na dzień dzisiejszy mało jest aplikacji i gier który mądrze by rozporządzały 6 rdzeniami. A te procesory 6 rdzeniowe które podałeś, niezbyt sprawdzają się w grach. Decyzja należy do ciebie, jeżeli wolisz 4 rdzeniowego to powiedz do jakiej kwoty a pomogę w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Pamięci ci obsluży spokojnie jak kazde inne nawet 2000mhz ,popatrz na swoją płyte jakie obsluguje , co ma procek do ramu takich bredni niesłuchaj co gadają tacy jak Furiax bo oni mają oc w genach zapisane .Specjalnie dobierają niższe pamiątki żeby z oc proca sie wyrobić,no chyba że ty też będziesz kręcil proca w takim razie sam decyduj 8)

Link to post
Share on other sites

1600 będą działać jak 1333. To, że płyta obsługuję pamięci takie bądź szybsze nic nie znaczy jeśli procesor nie ma obsługi szybszych pamięci a tak jest jak wyżej napisał Furiax. Ja do i5 2500k wziąłem Goodram 1333 CL9 bo wiem że przy zakupie szybszej pamięci nic nie zauważę. Mam pewność, że pieniążki nie poleciały w błoto :)

 

Ale czy wszystkie procesory mają max 1333 ? a AMD FX ?nie do 1866 ?

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

ja miałem PII 1090T z ramami 2133 mhz i wykrywał je i też działały bez problemu są to bujdy na resorach

W przypadku phenomów jest inaczej aniżeli SB gdzie producent wyraźnie napisał, że zalecane napięcie dla pamięci wynosi 1.5V a jakoś nie widziałem pamięci takich aby pracowały na tak wysokich taktowaniach przy takim napięciu.

 

A odnośnie samego pocesora to taki http://allegro.pl/listing.php/search?category=4227&change_view=1&order=p&string=960t wystarczy (jakoś nie widziałem aby jakakolwiek gra dzialała lepiej na x6 aniżeli x4 na takich samych taktowaniach). Jednakże jak zamierzasz używać komputer do obróbki video etc to x6 jest pozycją obowiązkową.

 

jednak za niedlugo 4rdzeniowce będą w wymaganiach minimalnych a 6 w zalecanych

ile lat jak sądzisz?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...