Skocz do zawartości

Obudowa do 200zł


Recommended Posts

Witam potrzebuje dobrej obudowy aby w mojej budzie było jak namiej stopni obudowa bedzie służyc sprzetu w sygnaturce ale zamiast tej płyty i procka bedzie asrock p67 pro 3 b3 i i5 2500k obudowa ma byc do 200zł.

Mam na oku obudowe

Thermaltake V3

 

Co o niej myślicie a moze macie jakies lepsze do tej ceny.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie,masz całkowitą rację t.luk.Za pomyłkę przepraszam. Wersja z9 Plus posiada USB 3.0.

Nie ma durna pało. Ja ją mam i nie znalazłem w niej usb3.0 -.-

Chyba, że Ci chodzi jak się mobo z usb 3.0 włoży ty rzeczywiście będzie z tyłu usb 3.0 :D

Link to post
Share on other sites

Zalman Z9 Plus. Sam mam, temperatury spały niesamowicie. 4 wentylatory 120mm w zestawie, miejsce na dodatkowe 3. Dodatkowo podświetlane na niebiesko (już jak to tam lubi) - dla mnie kolejny plus. Filtry przeciw kurzowe, mnóstwo miejsca na kable z tyłu. Solidna i praktyczna - wszystko czego potrzeba.

 

Proponuję jeszcze zajrzeć tutaj: http://www.purepc.pl/obudowy/obudowy_komputerowe_dla_graczy_test_modeli_do_300_zl?page=0%2C15

i na str. 18 z porównaniem temp. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

@ UP

A z kolei według mnie są wykonane lepiej niż zdecydowana większość obudów w tej samej cenie i są bardziej dopracowane (vide chociażby filtry przeciwkurzowe oraz tłumienie drgań dysków). Osoba, która tego nie dostrzega według mnie nie ma specjalnie dystansu do rynku obudów ;) Owszem, Zalman Z9 / Z9 Plus to większa i solidniejsza konstrukcja jednak po pierwsze ma mniej miejsca na karty graficzne, po drugie nie ma filtrów na bocznym panelu (a jest on niemal cały meshowy) a po trzecie jest ostatecznie sporo droższa ;) Fakty trzeba przyjąć do wiadomości a nie z nimi walczyć ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wspominająć o tym, że obudowa Brutus ogranicza bądz utrudnia montaż nieco większych coolerów, a jeśli zamontujemy je w tejże obudowię, to wygląda to bardzo niewygodnie. Zalman Z9 będzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj staram się nie ingerować w wybór obudowy, ponieważ uznaję to za rzecz gustu jednak w tym przypadku weźcie pod uwagę, że ten zalman:

- ma wyłamywane śledzie, przez które swoją drogą kurz będzie przechodził

- brakuje mu filtrów przeciw kurzowych na górze oraz z boku

- zasilacz będzie miał problem z pobieraniem chłodnego powietrza poprzez jakieś śmieszne luki

- podobnież jego wentylatory trochę hałasują

- brak szybkiego montażu na 5,25"

- nie ma przycisku reset

- przedniemu wentylatorowi te plastiki skutecznie utrudniają pracę

Link to post
Share on other sites

Też mam ten problem. Chciałem dodać jakieś wentyle do swojej starej obudowy, żeby było chłodniej, ale kolega z forum mnie przekonał, że nie warto. Szukam jakiejś obudowy z dobrym wynikiem cena/wydajność.

 

Jak na razie po przeczytaniu różnych testów skłaniam się najbardziej do ZALMAN Z9 PLUS.

Obawiam się jedynie hałasu. Bo jak zaraz po kupnie będę musiał wymieniać wentyle na cichsze to mija się to z celem :/.

 

Może się ktoś podzielić doświadczeniami z tą obudową? Hałas i praktyczność.

Link to post
Share on other sites

Ma. Pod diodą HDD.

Faktycznie ma sorki zlał mi się z tą diodą -.-

 

W każdym bądź razie w moim odczuciu inne wady dyskwalifikują tą obudowę jako coś co się nada na obudowę "na lata". Chyba, że ktoś zamierza zmienić obudowę ale wtedy kupuję się obudowy za 150zł max.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś ile pinów mają wtyczki od wentylatorów w obudowie Zalman Z9?

 

Nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji.

 

Jeśli mają końcówki 3-pin, a ja chce je podłączyć pod płytę główną na której mam 4-pin gniazda to czy będę miał możliwość sterowania obrotami z poziomu BIOS?

Link to post
Share on other sites

Tylny - na MOLEX. Trzy pozostałe - 3 pin. Będziesz mógł kontrolować obroty.

 

- ma wyłamywane śledzie, przez które swoją drogą kurz będzie przechodził

- brakuje mu filtrów przeciw kurzowych na górze oraz z boku

- zasilacz będzie miał problem z pobieraniem chłodnego powietrza poprzez jakieś śmieszne luki

 

No fakt jeśli zainstalujesz 4 karty rozszerzeń, po czym wyrzucisz je do kosza i zostawisz jedną to może to być wada. Jednak nie przesadzaj...

Filtrów faktycznie brakuje, ale może dlatego kosztuje 200zł a nie 350. Poza tym - od czegoś mamy damskie rajsopy :D

Ten zasilacz to też szukanie problemu na silę, myślę że zassa tyle samo powietrza co przez mesh.

 

I fakt, wentylatory do najcichszych nie należą, ale do "hałasu" to im jeszcze sporo brakuje. Wiem - bo mam i słyszę.

Nie wiem o jakich "plastikach" mówisz. Wylotowe wenty tworzą podciśnienie więc powietrze i tak będzie cyrkulować i żadne plastiki nie staną mu na drodze ;). Powietrze to nie ciało stałe.

Edytowane przez jaszczurka11
Link to post
Share on other sites

Ale trzeba coś przerabiać, czy wystarczy podłączyć w miejsca na płycie (te 4-pinowe)?

Troszę wprowadziłem Cię w błąd. 3 pinowe wtyczki to odpowiednio: 12V, GND i FAN SPEED, a 4 pinowe ma dodatkowy regulator PWM. 3 pinowe wtyczki regulowane są zdalnie w zależności od % zużycia procesora / temperatury. 4 pinowe mogą być regulowane zdalnie z płyty. Chodź jak zauważyłem - wentylatory 3 pin można regulować np. za pomocą programu SpeedFan. Przedstawie Ci na moim przykładzie:

 

Mam 4 wentylatory obudowy i 1 procesora - ten podpięty jest pod 4 pin CPU_FAN (wtyczka też jest 4 pin). 2 wenty obudowy podpięte są pod kontroler obrotów z obudowy (MOLEX - 2x 3pin). Jeden went obudowy jest po prostu na MOLEX (ten tylni). Boczny - 3 pin do gniazda 3 pin na płycie. Takie podłączenie powoduje że np. Everest pokazuje mi tylko 2 wentylatory - procesor i boczny. Obydwa mogę regulować 0-100% np. SpeedFanem. Także jeśli podłączysz 3pin do 4pin na płycie - zobaczysz je np. w Evereście, będziesz mógł kontrolować np. SpeedFanem. Jednak w BIOSIE brak będzie takiej regulacji i na "start" będą włączały się na 100%, chyba że zmienisz to SpeedFanem. Nie wiem czy wyraziłem się do końca jasno, sam mam tu wątpliwości. Jeśli ktoś widzi mój błąd proszę mnie poprawić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...