Skocz do zawartości

karte dzwiekowa x-fi, audigy , xonar...


Recommended Posts

A po co wam taka karta do zestawu X-530 czy nawet Z-5500?? Do jednego i drugiego w zupełności by wystarczyła Live! 5.1.

Wiem bo mam oba zestawy i różnicy między SBL!5.1 a x fajami i ksonarami nie zauważyłem na tych pierdziawkach z chin.

Przerost formy nad treścią.

To tak jak kupować do kolumn boszmana i wzmacniacza akai kable platynowane z miedzi beztlenowej. Albo do Tico wstawić silnik od Ferrari.

Edytowane przez lukson
Link to post
Share on other sites

A po co wam taka karta do zestawu X-530 czy nawet Z-5500?? Do jednego i drugiego w zupełności by wystarczyła Live! 5.1. Wiem bo mam oba zestawy i różnicy między SBL!5.1 a x fajami i ksonarami nie zauważyłem na tych pierdziawkach z chin. Przerost formy nad treścią. To tak jak kupować do kolumn boszmana i wzmacniacza akai kable platynowane z miedzi beztlenowej. Albo do Tico wstawić silnik od Ferrari.

ja wiem ze do tych glosnikow to najtansza karta wystarczy ale z czasem sie zmienia sprzet i trzeba w miare przyszlosciowo myslec :)

Link to post
Share on other sites

Gdzieś to kiedyś czytałem, że komputer nadaje się do słuchania muzyki jak trąbka do du*y. Podobny efekt. Ilość wprowadzanych zakłóceń jest nie adekwatna do ceny wydanej za sprzęt grający. Nie ważne jaka karta, jakie kable, wzmacniacze, głośniki. Masz zasilacz o kiepskim filtrowaniu i już wprowadzony szum o wysokiej częstotliwości.

 

Jak chcecie mieć lepszą jakość dźwięku od integry to warto zainwestować w SB Audigy 1/2/2ZS. Najlepszy stosunek cena/jakość/możliwości.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś to kiedyś czytałem, że komputer nadaje się do słuchania muzyki jak trąbka do du*y. Podobny efekt. Ilość wprowadzanych zakłóceń jest nie adekwatna do ceny wydanej za sprzęt grający. Nie ważne jaka karta, jakie kable, wzmacniacze, głośniki. Masz zasilacz o kiepskim filtrowaniu i już wprowadzony szum o wysokiej częstotliwości.

kiedyś tak było, teraz to już jest tylko bzdurny stereotyp. Dziś PC możne służyć jako dobre źródło dźwięku. A nawet lepsze od dostępnych przetworników DAC w danym segmencie.

 

X-530 mam te pierdziawki :) i muszę napisać że miedzy integra a karta za 650 zł, 400 czy 250 jakoś dużych różnic nie było , to jednak są. Prawdą jest, że do lepszych kart muzycznych warto zapatrzyć się w lepszy sprzęt np. niektóre słuchawki za 200 już wystarczą. Także kolego najlepiej szukaj:

 

Xonar DS

DX/D1

D2/D2X

albo AudioTrak Prodigy 7.1 HIFI

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

no az tak drogich kart nie szukam bardziej w strone x-fi xtreme audio, moze jakis tani audigy lub xonar dg:)

tylko nie tego kastrata- X-Fi X-Treme Audio, bo to jest dziadowska(oszukana) produkcja Creativa. Przecie to Audigy 2 SE w opakowaniu X-FI i tyle z nim wspólnego. A dźwięk to porażka, tylko do gier i do niczego innego więcej. Miałem ten chłam więc wiem co piszem :]

 

Podaj dokładnie budżet. Coś się znajdzie dla ciebie.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...