Skocz do zawartości

jak poprawić wynik w 3d mark


Recommended Posts

Mam pytanko jak poprawić wynik w 3d marku 06 bez stosowania OC.

Jakieś propozycje, co wyłączyć w systemie, może antywirusa, jakie wybrać ustawienia w panelu NVIDIA ?

 

Pytam w związku z dość mizernym moim zdaniem wynikiem. Osiągam około 15 900 (1280 x 1024). Patrząc na wyniki innych to dość niewiele. Moja konfiguracja

(Intel Core2Quad 9550 (2,86 mhz), 4 GB DDR 3 CL6 (OCZ ReaperX), 2 X GTX 260 w SLI (referencyjny Gigabyte), HDD 500 Seagate SATAII, TAGAN 800 W)

 

Czekam na wszelkie podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Niestety, w Twoim przypadku zostaje tylko OC proca, bo ten zwyczajnie nie wyrabia przy tych grafikach. 2.8GHz to mało nawet na pojedynczego GTX260 ;)

Dokładnie, 3.0 GHz dla 9800GTX jest trochę mało, a co dopiero dla 260gtx
No chyba popadacie w lekką paranoje. Core2Quad na 3 GHz spokojnie wystarczy do gtx260, tym bardziej i do 9800 gtx.

Jeśli według Was to za mało to co proponujecie dla gtx280, bądź 4870x2, że o SLi i CrossFire nie wspomnę?

Zresztą bardzo łatwo to sprawdzić. Wystarczy odpalić dajmy jakiego Crysis'a w max detalach i sprawdzić w RivaTuner jakie jest procentowe obciążenie procka, a jakie GPU. Wtedy będzie widać czy to proc nie nadąża za grafiką czy na odwrót. Daje głowę, że ten Core2Quad @ 3GHz z palcem w d... wystarczy dla gtx260.

Link to post
Share on other sites

Niestety, w Twoim przypadku zostaje tylko OC proca, bo ten zwyczajnie nie wyrabia przy tych grafikach. 2.8GHz to mało nawet na pojedynczego GTX260 ;)

Dokładnie, 3.0 GHz dla 9800GTX jest trochę mało, a co dopiero dla 260gtx
No chyba popadacie w lekką paranoje. Core2Quad na 3 GHz spokojnie wystarczy do gtx260, tym bardziej i do 9800 gtx...

 

miałem na myśli Athlona 3.0GHz i tylko niektóre gry, które maksymalnie obciążają CPU
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Niedawno kupiłem gf9800gtx+ 512Mb Palita no i jakoś nie jestem z niego zadowolony:(. CZy 11563 pkt w 3dmark06 to nie za malo???

Jeszcze kwestia zasilacza, producent podaje: Karta wymaga zasilacza o mocy minimum 500W (minimum 36A dla 12V) oraz dwóch złączek zasilania 6-pin PCI-E.

Mam zasilacz 500W i 36A ale nie mam ani jednej oddzielnej linii 12V 6-pin( wszystko podczepione przejsciówkami pod jedna jak na choince) czy to może być przyczyna tak słabej wydajności karty?Byl bym wdzięczny za pomoc

 

c2q9300 ,płyta ga-p35-ds3l, pamieć Transcend 4gb dual channel ddr2,zasilacz Ezcool 500W,

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem.

Konfiguracja mojego kompa:

Intel Core 2 Quad 9400

TwinTech Nvidia GF 9800 GTX+

4GB RAM DDR2 800MHz

3DMark 2006 - 12540

Tyle że czytałem że do tej grafiki wystarczy zasilacz 450 W (taki mam)!

Ojciec na procku Quad 9550 i grafie GF 8800GT 512 MB wyciąga 12800 (też troche mało)

Myślicie, że mocniejszy zasilacz załatwi sprawe??

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem.

Konfiguracja mojego kompa:

Intel Core 2 Quad 9400

TwinTech Nvidia GF 9800 GTX+

4GB RAM DDR2 800MHz

3DMark 2006 - 12540

Tyle że czytałem że do tej grafiki wystarczy zasilacz 450 W (taki mam)!

Ojciec na procku Quad 9550 i grafie GF 8800GT 512 MB wyciąga 12800 (też troche mało)

Myślicie, że mocniejszy zasilacz załatwi sprawe??

 

Rico taki zasilacz nawet firmowy jest dobry ale do zwykłego P4 3,0Ghz oraz starego GF 7800 gt.Kup sobie zasilacz 650 w i to firmowy a nie jakiś szajs za 50 zł.GF 9800 gtx nie jest to jakiś szał wydajności ale zasilaczyk powinien być z jakimś większym zapasem .

Link to post
Share on other sites

...

Myślicie, że mocniejszy zasilacz załatwi sprawe??

Pierwszy raz słyszę, żeby moc zasilacza czy marka miała wpływ na wynik np. 3Dmarka :lol:

 

Andrzej spotykałem się z przypadkami gdy nawet komp robił resa podczas testu 3Dmark06 .Przyczyną były zbyt niskie napięcia na zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

Oj ludzie jeśli ma zasialcz 450W (rozumiem że markowy) to starczy do tej konfiguracji i jeszcze może kręcić bez problemu

 

zasialcz 650W??? chyba do 9800Gt w SLI bo nie widze sensu kupowania tak mocnego zasilacza.

 

Poducent podaje że musi być min. 450W, ale jest t ona wyrost bo 9800GTX pobiera 160W, do tego procek Quad pobiera ok. 100W, co daje nam 260W, do tego płyta, dysk , DVD, wiatraki, RAM i wyjdzie max 320W bez OC. z OC może wyjść z 360W. Oczywiście tylko gdy wszystkei komponenty są obciążone w 100%, co siępraktycznie nie zdarza, więc tak naprawde starczyłby zasilacz nawet 350W z 300@ na linni 12v, ale dal zapasu mocy lepiej 400-450W.

Link to post
Share on other sites

(Intel Core2Quad 9550 (2,86 mhz), 4 GB DDR 3 CL6 (OCZ ReaperX),

Moim skromnym zdaniem znaczenie będą tu miały także pamięci. Kolega ma DDR3 a z tego co wiem, timing tych pamięci (pomimo ich możliwości) są słabsze od DDR2 (niestety nie wiem, jakie timingi masz w tych pamięciach, gdzieś doczytałem, że jest to odpowiednio 6-6-18-24 http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-17).

Stąd może pojawić się problem "słabego" wg Ciebie rezultatu.

 

Ze swojego doświadczenia wiem, że np. przy renderowaniu lepiej jest używać starszych DDR2 z dobrymi timingami, niż nowego typu DDR3, gdzie timingi nie są na najwyższym poziomie.

 

pozdro

 

PawGaw

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...