Skocz do zawartości

Okno z plexi. Jak i co ? Czym wycinać. ;)


Recommended Posts

Witam wszystkich. :)

 

Nareszcie przyszły długo oczekwine ferie i czas się wziąść za komputer. Nowy sprzęt zamówiony. Ale brakło kaski na obudowe ale to chyba da się załatwić. Ostatnio od znajomego dostałem spory kawałek plexi. A że obudowe mam nie najnowszej generacji to postanowiłem niskim kosztem trochę poprawić jej wygląd. Mianowice chodzi mi o wstawienie ,,okna,, z plexi w bocznym panelu obudowy. Tylko nie wiem czym wyciać w metalowej obudowie otwór na plexie. Czym wyciać plexie i na co ją przymocować. O mocowaniu gdzieś czytałem (silikon, poxipol, tasma piankowa dwustronna, kleje, wkręty). Kształt chyba najłatwiej bedzie wyciac kwadrat chociaż koło już bardziej mi się podoba. Myślałęm także o jakimś podświetleniu neonem niebieskim. Co o tym sądzicie jakieś pomysły rady . Z góry dzięki za pomoc

 

Moja to cos takiego http://www.google.pl/imgres?q=obudowa+black&start=568&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=845&tbm=isch&tbnid=vOjP9CFBtSPmfM:&imgrefurl=http://allegro.pl/silentiumpc-brutus-310-pure-black-bt-310-zabrze-i1885298531.html&docid=pcr-2-Hp-zJAyM&imgurl=http://denikomp.com/zdjecia/silentiumpc/bt-310/1.jpg&w=500&h=611&ei=nkA5T_7JA8HMsgbm7YGzDA&zoom=1&chk=sbg&iact=hc&vpx=1036&vpy=208&dur=2796&hovh=248&hovw=203&tx=159&ty=177&sig=101737709498130454073&page=20&tbnh=166&tbnw=134&ndsp=31&ved=1t:429,r:30,s:568 ^^

 

A efekt hmm np. cos takiego http://www.nzxt.pl/p73,obudowa-nzxt-alpha-black-z-oknem.html :P

Link to post
Share on other sites

odrysuj kształt... szlifierka w głoń i ogień.. Ja swego czasu wyciąłem w budzie x

 

 

Ładnie wyglądało i było fukcjonalne bo zachowałem oryginalny uchwyt od obudowy;)

Edytowane przez tanakov
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tutaj się rozpisywałem jak niedawno wycinałem okno w mojej. Możesz sobie poczytać a jak coś będzie niejasne to śmiało pytaj. Co do podświetlenia to miałem katody i nie wyglądało to idealnie. Zdecydowanie bardziej polecam linijki ledowe. Tanio i rewelacyjnie, tylko musisz sam polutować a wielkiej filozofii do tego nie potrzeba;)

 

Tu masz fote jak to wygląda z oświetleniem;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patent z linijkami ledowymi jest dobry :] Ojciec jest elektronikiem to pomógłby mi w montowaniu tego. A jak to jest zakończone ? Trzeba dokupić końcówkę ? I okno wycinam takie samo jak ty chodzi mi o kształt bajka ;) A powiedz mi jak trzyma ten klej na ciepło z pistoletu bo mam do tego dostęp ale nie wiem jak to właśnie złapie do metalu. Jedyne co to zabawa z wycinaniem tego ładnego zaokrąglenie w boku obudowy. Żeby to równo było i wyglądało :D Tylko problem mam z rozplanowaniem tego okna wymiary i to zaokrąglenie jak wyciać tak równo.

Link to post
Share on other sites

Patent z linijkami ledowymi jest dobry :] Ojciec jest elektronikiem to pomógłby mi w montowaniu tego. A jak to jest zakończone ? Trzeba dokupić końcówkę ? I okno wycinam takie samo jak ty chodzi mi o kształt bajka ;) A powiedz mi jak trzyma ten klej na ciepło z pistoletu bo mam do tego dostęp ale nie wiem jak to właśnie złapie do metalu. Jedyne co to zabawa z wycinaniem tego ładnego zaokrąglenie w boku obudowy. Żeby to równo było i wyglądało :D Tylko problem mam z rozplanowaniem tego okna wymiary i to zaokrąglenie jak wyciać tak równo.

Zakończone to jest 2 stykami do lutowania. Te linijki ledowe możesz ciąć co 5 cm. Zakończenie i kabelek musisz niestety dokupić ale to groszowe sprawy. Ja użyłem takiego jak do stacji dyskietek ponieważ i jak jest niewykorzystane. Minus podpinasz do czarnego, natomiast plus do żółtego. Ten klej na ciepło trzyma dobrze ale ja najpierw przykleiłem plexe do blachy kropelką. Pamiętaj tylko żeby przetrzeć blachę jakimś alkoholem żeby ją odtłuścić;) Co do kleju na ciepło to daje radę tylko musisz robić to bardzo powoli aby utrzymać wysoką temperaturę kleju. Z doświadczenia wiem że jeśli robi się szybko to wtedy klej słabo trzyma:/ Całą dziurę wycinałem małą wiertarką (widoczna na którejś fotce) z założonymi tarczami tnącymi dremela. Wychodzi bardzo dokładnie ale ze względu na małą moc idzie bardzo wolno... Proponował bym Ci wyciąć proste odcinki czymś większym np. flexem, a tylko zaokrąglenie czymś małym i poręczniejszym. Polecam również powiercenie małych otworów na pozostałych 3 narożnikach bo fajnie to wyszło i ułatwia pracę. Tutaj kolega fajnie to opisał. Co do planowania to ja po prostu odrysowałem sobie na wewnętrznej stronie i jechałem po linii. Zaokrąglenie wyrysowałem w bardzo profesjonalny sposób - odrysowałem od cukierniczki:D

Link to post
Share on other sites

Wczoraj pierwsza próba i lipaa na kropelke lipnie to wyszło nie chciało mi złapać ... Ale łądnie plexie boshem pociąłem i bok obudowy też łądnie zadnych zadziorów zadowolony tylko wklejanie nie wypalilo i dzisiaj jade na biały silikon.

Link to post
Share on other sites

Kropelka trochę lipna w plexi biale ślady, ale mialem dwa kawałki więc wyciąłem nowy i dzisiaj na silikon dam. Fotki wrzucę oczywiście jak już wszystko zrobię ;) okno z plexii, podświetlenie ledowe, i wentylator z podświetleniem niebieskim ;) Ale zdziwiło mnie jak ładnie boshem szła plexia i blacha od obudowy :] Wszystko migiem wszystko nie całą godzinka z wklejeniem :D

Link to post
Share on other sites

Ja w swojej budzie wycinałem okno za pomocą kątówki, potem ostre krawędzie spiłowałem pilnikiem do metalu następnie pleksę przytwierdziłem do obudowy przy pomocy nitów ;)

Dodatkowo od wewnątrz uszczelniłem połączenia klejem silikonowym do szyb samochodowych.

Wygląda to ładnie i estetycznie ;)

Tzn. wyglądało, bo sprzedałem tę obudowę (fever Wizard) za 100zł znajomemu ;)

Dodatkowo do wewnątrz włożyłem 2 niebieskie wentylatory 120mm od AAB i 2 czerwone neony od revoltec ;)

Jakbym miał zdjęcia to bym wstawił ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to super :) no ja do swojej starej budy dałem 2 neonki niebieskie na 12 V. Z przodu gdzie sa szuflady na napęd wyciąłem i wstawiłem prostokąt z plexi. I w boku wstawiłem spory kawałek plexi . Ciąłem normalnie boshem szło jak miód. I potem na silikon sanitarany xD taki miałem pod ręka (taki biały). I cienka warstwa fu plexa i sie trzyma aż miło :) jak skończe wszystko bo jeszcze myśle o malowaniu wnętrza to dam jakieś fotki ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...