Skocz do zawartości

Jaka płyta główna ASUS-a LGA1155 ?


Recommended Posts

Witam,

 

Asus P8Z68-V PRO/GEN3

Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3

 

to dwie płyty główne, nad którymi się zastanawiam(dla zwykłego użytkownika). Pracowałyby na niej m.in. GTX590 i i7 2700K. Zależy mi także na OC, ale nie na biciu rekordów, tylko takim małym OC.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze 2700k to kiepski wybór, jak już musisz bierz 2600k, a tak naprawdę wystarczy ci 2500k, bo HT i tak jest prawie w ogóle nie wykorzystywane, a poza tym, to ten sam procek z różnymi taktami. Co do płyty głównej to po pierwsze ja Asusa nie darzę jakąś sympatią i często miałem z nimi problemy. Po drugie Asusy z serii ROG to przereklamowane "zabaweczki", a jak chcesz porządną płytę to już lepiej szukać czegoś od EVGA albo MSI Big Bang, ale i tak moim zdaniem taka płyta nie jest ci potrzebna. Moja opinia, Asrock Extreme 3 Gen 3 i Intel Core i5 2500k, spokojnie ci wystarczy, bo nie masz co przepłacać, jak sam to ująłeś nie planujesz bić żadnych rekordów.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za opinie.

co do ASUS SABERTOOTH, nie jestem przekonany ze względu na chipset P67.

 

Polecicie jakąś płytke z serii EVGA albo MSI Big Bang (jak to wcześniej ujął C r 0 w) ?

 

Zależy mi na:

*chipset Z68

*SATA III

*USB 3.0 (wewnętrzne)

*w płytach ASUSa podoba mi się UEFI, ale czy on jest też wykorzystywany przez innych producentów ?

*ew. PCI-E 3.0

Link to post
Share on other sites

:D :D :D Zatem autor winien do przeglądania internetu kupić tylko nettop-a a PC używać jedynie do wielce wymagających aplikacji i gier exstremalnie GPU-CPU żernych. %-)

IMO lepszym i lepiej dopracowanym chipset-em jest P67. Lub... X79. Platforma 2011. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...