Skocz do zawartości

Asus P8Z68-V PRO nie włącza się


Recommended Posts

Witam, komputer działał pół roku, chociaż od miesiąca miał problemy z włączaniem, dlatego na noc był wprowadzany w stan uśpienia. Wczoraj podczas oglądania filmu na nim wyłączyli prąd. Po włączeniu prądu nie można odpalić kompa. Na płycie głownej świecą się obie kontrolki power i reset i po naciśnięciu włącznika lub switcha MemOK idzie krótki impuls, który rusza wentylator na procku, ale tylko o ćwierć obrotu i staje. Po resetach zasilacza można powtarzać próby włączenia w nieskończoność z takim samym skutkiem. Kombinacje z wyjmowaniem pamięci RAM nic nie zmieniają. Czy to wada płyty głównej, bo dużo tych modeli miało wady fabryczne, czy ktoś ma jakiś inny pomysł? Jeśli ktoś już coś takiego przechodził to proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

witam przeczytalem w necie kilkanascie tematow i dotarlem tutaj. we wrzesniu 2011 zakupiłem rowniez plyte P8Z68-V PRO. od poczatku byly problemy z komputerem co jakis czas sypało BDOSami. tydzien temu podczas wylaczenia komputera wszystko zgasło a wiatraki chłodzące procesor nadal chodziły pomagało tylko odciecie prądu dla zasilacza z tyłu włacznikiem tak przez ostatni tydzien musialem go całkowicie gasic na noc. wczoraj wieczorem go wyłaczylem i o dziwo zgasły tez po chwili wiatraki chłodace procesor. mysle sobie w koncu sie naprawil,gdy ponownie chwialem go uruchomic wciskam power a on w ogole nie reaguje. na plycie glownej są tylko podswietlane przyciski power i reset. odlaczalem wszystko od zasilacza zostawiają tylko przewod zasilajacy plyte glowną atx 24 i 12 dwie wtyczki procesor i nadal nic. zero reakcji przez ten tydzien gdy po wtlaczeniu komputera wiatraki od procesora nadal chodzily byly problemy juz z jego odpaleniem po wcisnieciu power czasem w ogole nie bylo reakcji a czasem tylko na chwile polecial impuls pradu jak by mial sie uruchamiac dopiero za drugim czy trzecim wcisnieciem power startowal. na poczatku obstawialem zasilacz enermax 500 W ale jak odczoraj czytam neta mam mieszane uczucia czy to on padl czy jednak plyta skoro tyle osob ma podobne problem z komputerem na niej zlozonym. sorry ze bledy ale pisze z latopa ibm ktory juz jest wiekowy i drudno sie przyzwyczaic od razu prosze o pomoc czy komus z was udalo sie doisc czy winna jednak jest plyta. bo nie wiem co wysylac do serwisu czy zasilacz czy ją dziekuje.

Link to post
Share on other sites

o2vip - weryfikację rozpoczynam zawsze od najbardziej podstawowej konfiguracji przy wykorzystaniu UNIWERSALNYCH testowych komponentów jakie mam pod ręką. Płyta zawsze ląduje poza obudową, poza CPU montuję tylko jedną kostkę RAM i kartę grafiki. Wyjmuję bateryjkę, podłączam zasilacz i do dzieła :). Opisuj co się dzieje w tych okolicznościach.

Link to post
Share on other sites

Wyjąłem plyty z obudowy zamontowałem jedną kość ram,wyjąłem bateryjkę podłaczylem zasilacz i to samo co wczesniej zadnej reakcji po wcisnieciu power a power i reset pala sie lampki podswietlające te przyciski na plycie glownej palą sie tez diody zielone od epu i tpu. i to tyle wiecej nic sie nie dzieje zmienialem kości ram na przemian tez zero reakcji. po wyjeciu w ogole pamieci tez to samo zero reakcji

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

gdyby z plyta dawali zapasowy zasilacz podmienil bym a tak na razie nie mam jak :(

 

dałem wiec jednistke do najblizszego sklepu ktory ma serwis zobaczymy co stwierdza ze padlo tak wyjdzie taniej wysylac wiedzac co poszlo niz na slepo

 

edit 21.03.2012

Dostałem tel wlaśnie z serwisu ze zasilacz poszedl na innym zasilaczu płyta startuje. także z płytą jest wszystko ok podobno. Enermax Modu87+ EMG500AWT 500W. pakuje i wysylam spowrotem do serwisu proline.

Edytowane przez o2vip
Link to post
Share on other sites

Ja do tej pory cały czas jechałem na jednej marce zasilaczy w pracy i w domowym drugim miałem Tagan i-Xeye 420W i nigdy nie miałem z nimi problemów fakt po 3 latach raz zaczął śmierdzieć ale to kurzu się nazbierało a w czasie gwarancji nie było jak zrywać blomby by go wyczyścić. wyczyściłem i nadal chodzi w kompie który jego oddałem dla znajomych bo już swoje 7 latka miał. teraz gdy składałem jednostkę ale nie było akurat tego modelu tagana co chciałem więc po rozwżaniu wybrałem enermaxa choć miałem brać seasonic. do tej pory sprawował się ok cichy zimny aż nagle padł bez powodu :> co do jego wyboru przeważyła też też 5 letnia gwarancja. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...