Skocz do zawartości

MSI Radeon 6790 Temp.


Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie odnoścnie temperatur swojej karty graficznej podczas gry w BF3. Temperatura sięga granic 80 stopni i czy to nie jest za duzo ?

Na tej stronie http://www.pcpro.co.uk/reviews/graphics-cards/366547/amd-radeon-hd-6790 znalazłem ze max temp. dla mojej karty do 75 stopni.

Mam dokładnie tą karte http://www.proline.pl/?p=R6790-PM2D1GD5%2FOC

Link to post
Share on other sites

ogolnie karta ma wysokie taktowanie gpu 920mhz to robi swoje, nastepna rzecz czasem trzeba przeczyscic karte wiadomo ze kurz jest wszedobylski,obudowa i tloczone do niej powietrze maja tez wymierny wplyw na tem nie tylko kart nalezy tez zwrocic uwage na odprowadzenie tego ciepla z obudowy. Ja mam radka 5850 podkreconego 900/1200 i mam kolo 80stopni przy miedzianych cieplowodasz na karcie. Momi zdaniem nie ma powodu do paniki.

Link to post
Share on other sites

nie odpowiedziałeś jeszcze gdzie trzymasz skrzynke i czy karta była przez Ciebie podkręcana (pomijam fabryczne OC)

 

Jeżeli blaszaka nie trzymasz w szafce to możesz na chwilę zdjąć boczny panel obudowy. Pograj w tym czasie i sprawdzaj temperature. Jeżeli będzie jakiś widoczny spadek oznacza to, że powinnienes zrobić coś z obudową. Albo uporządkować kable, dodać jakieś wentyle, albo wymienić na coś lepiej wentylowanego. Jeżeli to nic nie da, to oznacza to, że ta karta tak się poprostu grzeje. Jest to odrobine za wysoka temperatura, ale karta ma fabryczne oc i co najwyżej przeciętne chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Karty nigdy nie podkrecałem, jest tylko fabryczne OC.

Skrzynke trzymam w biurku w meblach z tyłu komputer ma jakies 13 cm od sciany.

Postaram sie dziś wrzucić zdjęcia jak to wyglada z zewnątrz i z wewnątrz.

Aha, a czy taka temp. nie wpłynie negatywnie na karte ?

Link to post
Share on other sites

czego ty się spodziewałeś po takich taktowaniach i 1 wentylatorku ?

ilość wentylatorów nie zawsze świadczy o jakości chłodzenia. Spójrz np na cyclone od msi albo vapor-x od sapphire'a

 

Dalar co do temperatury, to karty wytrzymują takie rzeczy. Jakby temperatura była za wysoka to byś zauważył jakieś artefakty, zacięcia, zawieszenia itp. Natomiast wiadomo, że lepiej byłoby gdyby karta miała kilka/kilkanascie stopni mniej, to może wpływać na jej żywotność.

Link to post
Share on other sites

zacytuje Cie jeszcze raz

czego ty się spodziewałeś po takich taktowaniach i 1 wentylatorku ?

ja nie porównuje tych chłodzeń, tym zdaniem powyżej Ty to zrobiłeś, cyclone ma przecież tylko jeden "wentylatorek", zresztą nie tylko cyclone. później napisałem, że nie ilość wentyli a jakość całego chłodzenia się liczy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na pw, bo się tu śmietnik robi.

 

Dalar wrzuć te foty, to może coś się wyjaśni.

Link to post
Share on other sites

za 122 zł masz brudasa 410, który ma:

  • z 3x razy lepszy przewiew od obecnej budy,
  • 2x razy ma grubsze blachy (mniejsze popadanie budy w wibracje)
  • i 2x razy jest ładniejsza bo jest pomalowana nie tylko od zewnątrz ale od wewnątrz
  • oraz jest ogólnie trochę większa
http://www.saturion.pl/product_picture/5/OBSILENTIUMPCBT410/SilentiumPC_Brutus_BT_410_Pure_Black_bez_zasilacza.png

http://www.saturion...._zasilacza.html

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Komputera nie mam gdzie za bardzo wystawić

a wiesz gdzie to mam ? :D kupuj nowe meble i wstawiaj...

@Muti, mogłeś mi to na XF napisać ale tak wiem chciałeś sobie nabić post

nie było cię wtedy a xfire, dawaj plusa nie wdzięczni-ku na forum jesteśmy xd :P
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...