Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Niedawno kupiłem dysk ocz vertex3 60gb. Miałem nadzieję że komputer będzie się uruchamiał błyskawicznie, ale trwa to prawie 50 sekund. Również prędkość zapisu nie do końca zgadza się z tymi z pokazywanymi w testach. Na dysku zainstalowałem system windows 7 64bit w AHCI i zrobiłem trochę rzeczy z optymalizacją.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Xerot musisz jeszcze z autostartu śmieci powyłączać gg, skype itd ja zjechałem też z prawie minuty - hyper x ssd 120GB ale np usunąłem plik stronnicowania i pozbyłem się indeksowania plików. Jeżeli możesz zrób tak jak ja i masz start systemu w 30 sekund, a byłbym zapomniał im bardziej zapełnisz ssd tym wolniej on chodzi ( takie moje odczucie ) dlatego trzymaj na nim to co dla ciebie ważne a resztę na tależowcu.

Link to post
Share on other sites

Kilka a nawet kilkanaście sekund to bajki, niemożliwe przy normalnym systemie do użytkowania na co dzień. Takie rzeczy to chyba tylko iRAM. Na kompie, którego złożyłem ojcu (Vertex 2 60) czas wstawania systemu Win7 HP 64bity (do pełnej gotowości do pracy) to ok 48 sekund, więc bardzo zbliżony do twojego, znaczy się chyba normalny. Też wykonywałem większość czynności zalecanych w celu optymalizacji OSu pod kątem użytkowania dysku SSD. Nie przejmuj się również niższymi faktycznymi wartościami transferu od podawanych przez producenta (jeżeli odstają trochę), to tak jakbyś chciał osiągać spalanie na poziomie podawanym przez producenta samochodu w folderze reklamowym. Moje wrażenia z użytkowania kompa ojca są takie: owszem działa to szybciej, ale du*y nie urywa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o samo wstawanie systemu to tutaj jakiś drastycznych różnic nie ma względem HDD. Ale jeśli popatrzy się na szybkość instalowana aplikacji, uruchamiania programów czy też ładowania levelów w grach to tutaj różnica jest spora. I ogólnie cały komp chodzi inaczej, programy przy starcie ładują się błyskawicznie, na HDD ta sama ilość programów uruchamiała się ponad minutę albo i dłużej a tu to samo ładuje się w ~10s. Jeśli chodzi o prędkości to tak jak wyżej nie ma się co tym przejmować bo nie ma szans uzyskać takich jak podaje producent.

Link to post
Share on other sites

można uzyskać takie wyniki ale kiedy masz ssd pustego tylko do testów przecież wszedzie jest podana konfiguracja testowa gdzie boot jest z tależa lub ssd a testowane ssd są jako dodatkowy dysk czyli bez danych na takim konfigu usyskujesz takie wyniki jak deklarowany odczyt i zapis ja mam Agility 3 60 gb i ma 550 na 480 a jak mam na nim system i programy to jest 250 na 180 srednio optymalizacja nic nie pomagała dlatego zostawim wszystko tak jak jest.

 

Od 6 miesięcy robiłem już setki reinstalacji windowsa i dysk na tym nie ucierpiał (Screan z testów po pierwszej instalacji taki sam jak na oecnej

 

PS niesmiać się czasami kilka razy dziennie instaluje windowsa z nudów. Jeszcze go nie zabiłem i tym się nie martwie .

Link to post
Share on other sites

Przedzespoły napisałem w sygnaturce, a system był instalowany przedwczoraj i uruchamiał się z taką samą prędkością od początku.

Najdłużej bo jakieś 35 sekund podczas ładowania systemu. Tutaj są wyniki testów:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/713/hdtunebenchmarkoczverte.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/684/asssdbenchoczvertex3atav.png/

 

 

Edytowane przez Xerot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...