Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Problem dotyczy bardzo wolnych instalacji z płyt DVD różnych gier. Mało korzystam z napędu, bo służy mi tylko do instalacji gier. Windę mam na pendrive, a programy i stery ściągam zawsze najświeższe wersje z internetu.

 

Najlepszy przykład swojego problemu - chciałem po formacie zainstalować Battlefielda 3 i instalator pokazał mi, że będzie to trwać 4 godziny (wskazywał, że kilkaset kilobajtów miała prędkość instalacji). Pomyślałem sobie "WTF" i poszedłem spać. Wstaję rano, a on mi dopiero 40 procent zainstalował..

 

Zawsze gry mi się długo instalowały i powiem szczerze, że nawet na archaicznych komputerach napędy szybciej chodzą. Czy może walnięte mam złącza na płycie głównej ?

 

W ustawieniach (jest to Maximus III Formula P55) nie widziałem takich ustawień, aby coś spowalniało. Dyski miałem zawsze na AHCI ze względu na swojego Vertexa 2.

 

Kiedyś testowałem benchmarkami dyski + napędy, ale niby wszystko jest "cacy". Jak może być cacy skoro instalacje trwają bardzo długo. Gry zawsze instalowałem z napędu Liteona na dysk SSD.

 

Co może być przyczyną ? Bardzo proszę o jakieś sugestie.

 

 

 

Mam teraz nowy zasilacz i nic nie pomogło, jednak odkryłem że mój napęd pracuje w ATAPI (?) ?

 

Nie bardzo rozumiem skoro jest nagrywarką SATA...jak ustawić aby pracował na SATA ? Czy wszystko mam dobrze poustawiane ? Zdjęcie w załączniku.

 

 

Nagrywarka to oczywiście Liteon IHAS-24

 

http://img513.images...35/18010982.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...