Skocz do zawartości

Jaki Linux do przeglądania zdjęć, internetu


Recommended Posts

Chcę zainstalować na laptopie mamy Linuksa, który będzie służył do przeglądania zdjęć, internetu, obsługiwał drukarkę HP, dysk przenośny ze zdjęciami A-Data, pendrive, miał wsparcie dla Adobe, Java, Google Chrome itp. Laptop to HP Pavilion dv6700.

Edytowane przez devzo
Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ubuntu 10.04.Łatwy w obsłudze jak to Ubuntu.Proponuje straszą wersje bo nowa jak dla mnie ma o wiele mniej w standardzie możliwości personalizacji ale podejrzewam że dla ludzi spotykających się pierwszy raz z Linuksem może być jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mandrivę What??!! Chcesz żeby gość wyrzucił komputer przez okno? A ja powiem że zainstaluj sobie kubuntu, lepszy optycznie, bardziej przyjazny użytkownikowi. Lub jak już masz ubuntu to żeby nie instalować od nowa doinstaluj sobie pakiet KDE i usuń gnome. Edytowane przez maden
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zaznaczyć, że linuks jest różny od windowsa, a dla osoby nie znającej wcześniej linuksa kazdy będzie raczej nieprzyjazny (ot np. instalacja programów przez sudo, czy koncepja repozytorium, a juz nic nie mówię o kompiliwaniu sobie programu :)). Dlatego podchodząć pod sam motyw oprawy wizualnej to najlepiej sobie zainstalować jakieś ubuntu (choć może być cokolwiek innego), oraz KDE, GNOME, xcf, czy jakie tam jeszcze środowiska graficzne się podobają i sprawdzić, które się nieźle sprawuje.

Po między poszczególnymi dystrybucjami jakoś nie odczułem wielkiej różnicy. (przynajmniej dla mnie, serwer tak samo się stawia, kompilator tak samo odpala, wszystko przez magiczne czarne okienko), więc poszczególne dystrubucje głównie się różnią tym jakie mają paczki na samym początku zainstalowane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...