Skocz do zawartości

Najlepszy darmowy antywirus.


Recommended Posts

Nie długo kończy mi się wersja trial mojego antywirusa. Szukam czegoś, co jest bardzo skuteczne i bezpieczne dla moich plików i kont. Co wy możecie mi polecić? Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że artykułów o tym jest pełno ale chciałem zapytać o opinię użytkowników, one są zawsze rzetelniejsze od wszystkich artykułów :) Oczywiście wszystkich udzielających się nagradzam plusikami :)

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z ostatnim testem programów antywirusowych jednego z portali http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych-2012,Artykul,28720,1.html przetestowałem u siebie zwycięzce - Ashampoo Anti-Malware. Program wymaga rejestracji i jak się później okazało po kilku dniach wymagał jej ponownie i zachęcał do płatnej wersji mimo, że miał być darmowy a licencja miała być na wiele miesięcy (bodajże do 2013 roku). Do tego błedy w tłumaczeniu (objetków itp) i błędne działanie przy przełaczaniu się pomiędzy użytkownikami. Jak żaden inny dotychczasowy antywirus wykrywał sporo ciasteczek szpiegujących użytkownika.

Jedyny darmowy av który długo u mnie gościł był antywirus niemieckiego producenta, Avira AntyVir. Pomimo, że program jest po angielsku to ma przyjemny interfejs i rozbudowane opcje, narzekałbym jedynie na brak mozliwości wyboru trybu skanowania (szybkie, wybrane obszary, inteligentne itp). Jako duża zaleta należy mu się pochwała za niezauważalny wręcz wpływ na czas startu systemu. Do tego brak fałszywych alarmów przez ok. 2 lata użytkowania go.

AVG instalowałem kiedyś koledze i narzekał na wolniejsze działanie komputera, a jego komputer to Phenom x2 3GHz i 4GB RAM więc dość dobry sprzęt. Po dwóch dniach poleciłem mu Avire, używa do dziś.

Na zajęciach w szkolnych komputerach mamy wgrane Essentialsy od Microsoftu. Program również bardzo prosty w obsłudze (praktycznie tak jak Panda Cloud), nie przepuszcza szkodliwego softu. Niektórzy nie ufają mu "ponieważ jest od Microsoftu" i sprawdza legalność. Podoba mi się skuteczna auto-aktualizacja i częste nowe definicje wirusów.

Comodo jest bardzo rozbudowanym programem, szczególnie w pełnym pakiecie, chyba nawet jedyny pakiet IS z zaporą i dodatkami, a nie tylko antywirus. Ale jego rozbudowane możliwości są wadą dla mniej zorientowanych, denerwują także częste komunikaty o zezwalanie na wiele akcji w codziennym użytkowaniu komputera.

Avast ceniony od dawna, dziś w szóstej wersji bardziej "aktualny" niż w 5 i rozwija się na równi z liderami nowoczesnych rozwiązań, podobnie jak Comodo oferuje ograniczone tryby uruchamiania potencjalnie szkodliwych programów. Wada to potrzeba rejestracji i długie oczekiwanie na klucz licencyjny.

Panda Cloud uruchamiana jest w chmurze, również uzywałem ale zmieniłem po czasie, ponieważ jej możliwości konfiguracji kończyły się na garstce mało zaawansowanych ustawień co dla mnie okazywało się być sporym ograniczeniem, do tego chmura zamiast tradycyjnej ochrony fizycznie na PC nie przekonywała mnie. Ale muszę przyznać był to lekki antywirus.

Z innymi programami darmowymi nie miałem doczynienia na co dzień, więc nie opiszę swoich opinii, a z tych wszystkich każdy ma jakieś wady i zalety. Aktualnie używam płatnego Eseta Smart Security, ale z darmowych preferuję Avirę i Essentialsa.

To są jedynie moje subiektywne odczucia, reszta uwag o każdym z programów w teście powyżej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Avira Free Antivirus - Polecam! Używam od 2006/07 r. i nie miałem żadnego śladu po wirusach, dodatkowym atutem może być to, że nie obciąża systemu, a to było cenne na moim D 925 i 2 GB Ram. Baza aktualizowana na bieżąco, cud, miód, malina.

 

Dodatkowo jak kolega wyżej warto się dodatkowo zabezpieczyć:

- Malwarebytes' Anti-Malware

- Ad-Ware

 

i pracować na Total Commander, ah i oczywiście dbać o łaty systemowe ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...