Skocz do zawartości

Transport Tycoon!


Recommended Posts

Myślę, że sama gra może byc uznana jako klasyk. Pierwszy Tycoon zostal wydany w 1994r, wersja Deluxe w 1995. Obecnie najnowszą jest nieoficjalny, ciągle rozwijany Open TTD, ktory mozna sciagnac stad: http://www.openttd.org/en/download-stable

 

Gra zajmuje pare megabajtów, a rozrywki dostarcza wiecej niz wiele kilka-gigabajtowych produkcji. Jak nie grałeś, to zagraj! Sam do dziś w nią gram ;)

Nie bede tutaj wklejal opisow z neta, gdyz informacji o tej gdzie na googlach jest mnostwo a odnalezienie ich i sciagniecie gry zajmuje 1 minute :P Pozwole sobie za to wrzucenie wymagan do OpenTTD:

 

Wymagania:

64MB RAM

10MB wolnego miejsca na dysku

Windows: 133MHz i DirectX 7

Linux: 75MHz i biblioteki SDL

MacOS X: 200MHz

 

Oraz wymagań Transport Tycoon:

 

PC 486 25MHz, 4MB RAM, SVGA

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenTTD Tutaj mozna znalesc duzo info o OpenTTD

 

Gra ktos jeszcze w ogole w to? Gra ma już z 15 lat i choc niektorzy z Was pamietaja duzo starsze gry to mysle ze i przy tycoonie traciliscie cale dnie i noce (tak jak moi 30 letni bracia :P ).

 

Ps. Czy Wy tez tak macie ze te nowe gry w większości nudzą sie Wam po kilku dniach/tygodniach a w te stare gracie do dziś? Pamietam jeszcze Settlersów III i IV, a w poprzednie nie gralem bo jak dwojka wyszla mialem 4 lata :rotfl:

Link to post
Share on other sites

nie ma prbolemu !!!

www.openttd.org.

jesli masz podstawke w postaci TTD Deluxe starego, to wrzucisz open TTD, wskazujesz zrodlo i instaluje ci calkiem nowe TTD.

 

Graficznie jest takie same, ale ilosc zmian w sposobie grania, generowaniu mapek (duuuze rozmiary tez sa), ekonomii itd itp.. mozliwosci budowania tras pociagowych (5 typy roznych semaforow/swiatel) itd itp... masa mega upsrawnienia, dodatkowe grafiki... nawet mozna sobie tramwaje zapodac w miastach teraz :P

Nawet ma multiplayer, w ktorego gram dosc czesto z kolesiem ;)

 

OpenTTD to jest a najlepszych gierek tego typu i mimo ze jest stara i pamietam jak moj 486DX2 66MHz mialy problemy zeby TTD dzialalo, tak obecnie mozna pograc w to NAWET na telefonie (jest wersja na Windows Mobile) :P

 

Naprawde polecam, bo Ci ktorzy grali kiedys, odkryja spowrotem stare, dobre, fajne czasy, kiedy to grywalnosc sie liczyla a nie cukierkowa graficzka :rotfl:

 

TTD to jest temat o ktorym mozna by tu dluuugo rozmawiac :D

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Oczywiście, że to klasyk, oczywiście, że spędziłem przy nim (i jemu podobnych) bardzo bardzo wiele godzin ale nie zgodzę się, że teraz gry nudzą po kilku godzinach. Wydaje mi się, że trzeba tylko umiejętnie dobierać tytuły w jakie sie gra. Taki Arkham Asylum, Assasins Creed, Dead Space, Mirrors Edge, i wiele, wiele innych dają całkiem dużą porcję doznań i emocji

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że to klasyk, oczywiście, że spędziłem przy nim (i jemu podobnych) bardzo bardzo wiele godzin ale nie zgodzę się, że teraz gry nudzą po kilku godzinach

TTD jest super, choć ja zawsze wolałem RailoradTycoon i Sim City.

Jasne, że są jeszcze gry które przykuwają do monitora na całe miesiące. Jest ich jednak coraz mniej. Siłą rzeczy będzie ich mniej, bo produkuję się coraz więcej gier multi platformowych. No i sam "gaming" jest dużo bardziej popularny niż kiedyś. Wiadomo, że jak coś się u popularni to musi się spłycić. Taka kolej rzeczy.

 

Ostatnio odpaliłem te słynne Metro 2033 . Gra jest bardzo ładna (choć nie aż tak ładna jak mówią wymagania) i moim zdaniem zupełnie ale to zupełnie beznadziejna. Gdyby zaprzestać zachwytów nad grafiką (efekty światłocienia i tekstury niszczą, ale postacie i animacja są FATALNE) to nie zostanie nam nic wartego uwagi.

Co zrobiłem godzinę później? Odpaliłem poraz kolejny Jagged Alliance 2 i gram całymi nocami. Ot co.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Tycoon był bardzo dobry, potem był De Luxe, w którym dodano kilka ulepszeń np. sygnalizację kierunkową na torowiskach (można było budować wydajne sieci kolejowe po całej planszy, moje ulubione :( ), wykupowanie terenu, dodano inne klimaty (syberyjski czy jak go nazwać, pustynny, cukierkowy), dodano też błędy (np. pojemności tankowców czy pojemność wagonów przy niektórych towarach jest dziwnie mała, kwestia jednostki), system zakupu aukcji/wartość firmy - na początku ty lub komputer masz np. 200tyś w portfelu i tym samym 200tyś. jesteś zapożyczony, więc jesteś na zero, a twoja firma jest warta 200tyś (błąd). Z tego powodu na akcjach można zarobić na samym początku gry. Niektórzy budowali tunel przez całą planszę (cheaterzy), choć mając pieniądze gra traci sens :/

Poziom inteligencji przeciwników jest niestety niski. Wysoki poziom gry (ustawiony ręcznie) jest bardzo wymagający, zwłaszcza dla graczy komputera.

 

Pamiętacie Locomotion ? Następca Tycoona, rozbudowano miasta, dodano budowę bardziej skomplikowanych stacji, wielopoziomowe mosty itd. Mnie jakoś nie przyciągnął, tak samo jak OpedTTD, wolę TTD.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o Sim Sity to 2000. Jakoś nowsze już nie mają tego klimatu. Open Transport Tycon mam obecnie na linuxie i czasem do niego zaglądam. Kiedyś dużo grałem w TTD. Jedna z moich ulubionych gier :) A najlepsza gra w jaka kiedykolwiek grałem to Syndicate ;)

Link to post
Share on other sites

Zawsze dążyłem do systemu kolei, gdzie każdy punkt planszy mógł być łatwo połączony koleją z drugim. Wadą tego systemu było błądzenie pociągów i zatory na węzłach kolejowych. I prosta zasada, im dłuższa trasa tym więcej się zarabiało i więcej pociągów było potrzebne. W połączeniu ze statkami system był bliski ideału ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...