Skocz do zawartości

Athlon II X2 250 - niestabilność


Recommended Posts

Witam,

Mam problem który może wynika z mojej niewiedzy albo z jakiegoś innego powodu który chciałbym poznać.

Przechodząc do rzeczy, próbowałem ostatnio podkręcić procesor Athlon II X2 250 (3,0 GHz) do wartości przynajmniej 3,2 GHz, lecz nawet przy najmniejszym podkręceniu (zmianie taktowania FSB o 10 MHz) system staje się niestabilny.

 

Co może być tego przyczyną? Używałem nawet gotowych profili OC w biosie, lecz nawet przy podkręceniu o 5% używając tej funkcji system staje się niestabilny, co jest tego przyczyną?

Chłodzenie procesora Noctua U9B SE2, płyta główna to ASUS M4A77TD PRO, zasilacz Chieftec GPS-500AB A, pamięci OCZ 4GB 1333 MHz CL9 Gold.

Link to post
Share on other sites

no właśnie w tym problem, bo z tego co próbowałem to manualnie tego zrobić nie mogę, ale jeśli jest to płyta posiadająca możliwość podkręcania (profile OC) to to napięcie powinno dać się zmienić. Zastanawia mnie to, czy owe profile OC nie zmieniają tego napięcia automatycznie? bo wygląda na to że nie, ale chyba powinny, prawda? w końcu to ma być "automat"

Link to post
Share on other sites

obniżyć ich taktowanie przez obniżenie taktowania mostka północnego? próbowałem, bez efektu, obawiam się jednak że jest to sprawa napięcia, którego w tej wersji biosu nie mogę zmienić, nie wiem jak w innych, spotkał się ktoś kiedyś z zablokowaniem możliwości zmiany napięcia? czy to tylko kwestia biosu czy po prostu płyta główna nie ma takiej funkcji?

 

@udało mi się zmienić napięcie i ale system nadal jest niestabilny...

 

@zmieniłem częstotliwość pracy pamięci na najniższą z możliwych (o jeden krok w dół), FSB ustawiłem na 222 MHz, częstotliwość pracy procesora to ~3,33GHz, HT Link 1998 MHz (domyślnie 2000 MHz, zmiana o jeden krok w dół), napięcie ustawione na sztywno 1,4v, wyłączyłem Cool'n'Quiet, stabilność testuję programem OCCT, już ponad 30 minut wszystko działa stabilnie, temperatura CPU max 41 stopni Celsjusza.

Czy to tak może pracować jak teraz mam ustawione? czy coś nie jest poprawnie skonfigurowane?

Edytowane przez lukashn
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...