Skocz do zawartości

Budowanie własnej obudowy


Recommended Posts

Witam

Mam dość wielkie plany dużo wolnego czasu i co ważne motywację :)

Ale przejdźmy do konkretów:

po pierwsze chce zbudować własną odbudowę z tego co jest pod ręką oraz z materiałów dostępnych w sklepach.

Na sam początek znalazłem starą obudowę jest dość duża i wydaje mi się że będzie fajna do moddingu.

(jutro podeślę foto) chce ją pomalować na czarno trochę pozmieniać w środku z tym że mam problem z przednim panelem(przód obudowy) a konkretnie, wcale go nie ma i tu pytanie do was jak go wykonać ??

ja osobiście myślałem plexi lub jakoś wykombinować coś ze szpachlem ??

Edytowane przez Yakuza
Link to post
Share on other sites

Za stelaż posłuży mi stara obudowa ścianki zrobię z pleksi i pomaluje.

http://img197.imageshack.us/img197/7423/pudlo4lt.jpg

 

a jak się zabrać za robienie przodu tzn. na czym się opierać no bo przecież Włókno szklane szpachel i żywice trzeba na coś nakładać tylko na co ??

Link to post
Share on other sites

A no tutaj Dementor ma rację, zastanów się czy na pewno chcesz robić budę od zera, bo koszt będzie 2-3 razy większy niż kupno porządnej obudowy i dopiero na niej jakiegoś konkretnego moddingu. No a jak się uparłeś to pytasz co z przodem, po prostu znajdź jakąś budę, która ci się podoba i próbuj zrobić coś podobnego u siebie, co my więcej możemy ci powiedzieć? A zacznij od porządnego projektu :P.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

sam pleksi wychodzi ponad 200 zł i potem dodatkowe koszty na sprzęt do wycinania itd no chyba ze dysponujesz takim, do tego nawiercanie otworów co w nieodpowiedniej precyzji może się skończyć pęknięciem pleksi polecał bym jak crow kupić jakąś bude jaka się podoba i moddingować

Link to post
Share on other sites

narzędziami dysponuje, resztę jestem sam w stanie wykonać tylko nie mam pojęcia jak zabrać się za przód z czego go wykonać bo tylko przodu brakuje. może jakaś sklejka ??

 

może podeślecie mi jakieś fajne posty z budowaniem obudowy od podstaw będę miał się na czym wzorować

Link to post
Share on other sites

UP

mogło by być ale zastosuj jakieś filtry bo będziesz miał składowisko kurzu

A tak w ogóle to jak już się do takiego czegoś zabierasz to zrób to porządnie i żeby nie wyszedł ci klocek z blachy i blachy perforowanej, ale dobrze że chcesz zrobić coś innego.

Link to post
Share on other sites

Proponuję udać się na złomowisko... Wziąć jakąś starego grata. może znajdzie się blacha perforowana...

http://onecentatatime.com/wp-content/uploads/2011/07/computer-disposed.jpg

wymontować części i będzie super oryginalnie...

Możesz też pomyśleć o czymś przewiewnym:

http://bored-bored.com/pc-case-mod-made-with-coolers

Albo może coś w zabudowie ;)

http://www.pcworld.com/article/224804/casemod_builds_a_pc_into_a_desk_looks_awesome.html

Ciekawe czy szklarz mógłby "wydmuchać" odpowiednie komponęty... Szkło zawsze wygląda lepiej niż pexi;) jeszcze z jakąś ładną domieszką...

 

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli masz mega zdolności manualne to sam doskonale wiesz z czego to zrobić ;)

 

Podsumowując podpisuje się pod tym co mówi Sony...

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

Czemu wszyscy doradzacie mu żeby lepiej kupił nową obudowę ? Gdy chodzi tylko o to, żeby zrobić coś samemu to w grę nie wchodzą koszty. Obudowa może być dwa razy droższa od innych, o wiele brzydsza, jednak właściciel będzie usatysfakcjonowany że zrobił coś samemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...