Skocz do zawartości

Temperatura 'bezpieczeństwa'


Recommended Posts

Powiedzcie mi czy da rade zmienić temperature Procesora przy któej wiatraki w obudowie wirują na 100% mocy.

 

Tzn, CPU osiaga temperaturę graniczna powiedzmy 60'C i od razu prędkość wiatrakow wynosi 100% jak spadnie to spowalniaja.

 

wiem ze w speed fanie to kiedys robilem ale teraz na plycie gigabyte nie śmiga.

Link to post
Share on other sites

w biosie moge tylko wyłączyć, włączyć prędkość wiatraków tzn nie mogę określić temperatury granicznej, ale mogę ustalić czy wiatraki są sterowane przez temperatury czy od razy kręcą z 100% mocy. Nic mnie to nie ratuje :S

Link to post
Share on other sites

Temperatura mieści sie w granicy bezpieczeństwa (dla tego procka tak 65-67*C to bezpieczny MAX, a 72 to poziom krytyczny).

Możesz przeczyścic chłodzenie wraz z wymianą pasty termoprzewodzącej na lepszą (np Zalman STG-2) lub wymiana chłodzenia na wydajniejsze

Link to post
Share on other sites

wiatraki są sterowane przez temperatury

Czyli to czego szukasz. Rośnie temp. -> wentylatory śmigają szybciej -> temp. spadają -> wentylatory kręcą się wolniej i tak w kółko :) Edytowane przez matej
Link to post
Share on other sites

Na początek wymienił bym wiatraki na wentylatory bo w sumie to nie wiem po co Ci wiatraki.

 

Po drugie, możesz kupić termistor, który przymocujesz do radiatora i po osiągnięciu 60* puści sztywno 12V na wentylatory. Najłatwiejsze rozwiązanie.

Chyba że coś bardziej skomplikowanego ale to zależy czy rozumiesz trochę elektroniki i umiesz posługiwać się lutownicą.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, termistor to nie rozwiązanie. Najlepszą opcją jest zewnętrzny panel i potencjometr ale czegoś takiego nie chce.

 

co do wentylatora, chłodzenie swoją drogą ale odrzutowca też nie chce mieć obok siebie. Obecnie głośność w stresie to jakieś 19dB.

 

Jak ktoś już mi poradził, zrezygnuje z tych przednich coolermasterów na korzyść nowych wydajniejszych wentylatorów. I zakupie http://www.cooling.pl/lamptron-fc2-fan-controller-black,produkt,552989.html?from_category=31_33 to będzie najlepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...