Skocz do zawartości

AsRock Z68 Extreme3 Gen3 problem z Dual RAM


Recommended Posts

Witam!

 

Od wczoraj walczę z problemem pamięci RAM.

Mobo: Extreme3 Gen3

CPU: 2500k

PSU: ocz zs 750w

RAM: 2x4 GB DDR3 1600MHz CL9 DIMM Kingston, Gray series, KHX1600C9D3X2K2/8GX

(Wywala błąd w dr debug 45 (czyli Ram)

 

Slot 1 to slot najbliżej CPU.

 

Jedna kość ram pod 1 i 2 nie chodzi, pod 3 i 4 chodzi

Dwie kości pod 1 i 3(dual) oraz 2 i 4 (drugi dual) nie chodzi.

Dwie kosci pod 1 i 2 nie spradziałem, pod 3 i 4 chodzą jako single.

 

Co zrobić? :(

Link to post
Share on other sites

Cześć

Próbowałeś zmieniać opcje w biosie typu ganged/ungaged mode? Wgrywałeś profil XMP? Próbowałeś obniżyć taktowania pamięci RAM do testu? Bawić się timingami?

 

Swoją drogą dual channel nie daje takich korzyści aby się nim przejmować :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc bardziej przejmuje się tym, że na 2 slotach kości nie chcą pracować. Nawet jako jedna 4GB kość. Skoro AsRock nie zapewnia poprawności działania (bo nie ma ich na liście to czy może to się objawiać tym, że pamięć nie chce chodzić na 2 slotach?

 

Wyżej wymienionych rzeczy nie próbowałem. Zaraz szukam jak to zrobić i biorę się za zabawę.

 

na 1600 timmingi są okej. pod 1333 czy pod 1600 odpala. nie sprawdze nic pod slotami 1 i 2 bo wtedy nawet bios nie startuje i mobo pokazuje w dr debug ze problem z pamiecia.

Link to post
Share on other sites

mialem ten sam problem z vengeancami no mojej plytce wszystko dokladnie to samo .Po miesiacu nerwicy pokrwotocznej o dziwo spróbowałem jeszcze raz .Cały bios na manualu podniosłem napięcia ramów i booom śmiga wiec najpierw sprawdż w ksiązeczce z płyty jakie woła napięcia do danych ramów np moje żeby odpalić musiałem zmienić z 1.5v na 1.65v

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...