Skocz do zawartości

Odblokowywanie rdzeni w Phenomie II 550 BE


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie - czytałem rózne rzeczy na róznych forach, ale nigdzie nie jest to dokładnie i jednoznacznie wyjaśnione. Mam Phenom II 550 BE (chodzi stabilnie na 3,8GHz na box-owym chlodzeniu, ale na codzień tylko 3,6 :P i chciałem sprawdzić, czy da się odblokować jakiś dodatkowy rdzeń. Mobo - GB 770T-UD3P. Po ustawieniu ACC na auto lub kazdą inną wersję i EC firmware na hybrid - komp po restarcie nie startuje, tzn. startuje na chwilę - wiatraki chodzą jak szalone i po chwili - cisza. Aby komp wstał, potrzebny reset biosu. Czy to oznacza jednoznacznie, że można darowac sobie dalsze próby? Niektórzy wspominają coś o zmianach napięcia - niby 4 rdzeniowiec to nie dwu i napięcia inne - ale nigdzie nie znalazłem co i jak ewentualnie ustawić. Co do reszty zestawu - zasilacz ModeCom 620W Carbon, 4Gb - Patriot1333 CL7.

Link to post
Share on other sites

Nie podają napięć bo to kwestia indywidualna. Jednemu starczy podniesienie o 0,1 V a innemu o 1V podnoś po trochu napięcie może wstanie i nie licz odrazu na 4 rdzenie. Aha nie rób tego na podkręconym procesorze. Ustaw domyślną częstotliwość i wtedy kombinuj.

Link to post
Share on other sites

dokładnie

zjedź z zegarami na fabryczne i wtedy próbuj szczęścia

jak Ci się uda coś odblokować to zobaczy czy wstanie

jak nie to podnoś procowi lekko napięcia, ale monitoruj temperatury koniecznie

no i wtedy powinno wszystko ładnie chodzić

tyle ja wiem na ten temat (wyczytane)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozpakowałem 6 pudełek X2 550 szukając selekta, znalazłem dopiero w ostatnim, komputer sprawiał wrażenie stabilnego, ładnie wykrywało go jak B50 i byłem happy, lecz po 40 min OCCT błąd czwartego rdzenia, później trzeciego, napięcie zwiększyłem aż do 1,5v, zmniejszałem mnożnik do nawet 12x i dalej kicha, teraz już nie wierze w odblokowywanie rdzeni, a najśmieszniejsze jest to że przychodzą do sklepu kolesie i kupują te X2 z nadzieją że da się je odblokować ;). Szkoda.

Jutro przyjadą Athlony X4 i sprawdzę czy oby nie warto zainwestować w to "coś".

Link to post
Share on other sites

Na szczęście nie kupowałem tego Phenoma z nastawieniem - kupuje x4 w cenie x2. Wybrałem go bo wydaje się być najlepszym x2 na rynku i patrząc, że bez problemu chodzi na box-owym chłodzeniu na 3,8GHz - tylko na zmianie mnożnika, bez podnoszenia napięć - opinia ta wydaje się potwierdzać. Ale jak to bywa - człowiek jest ciekaw czy da się odblokować te rdzenie. Widziałem w googlowni, że ludzie kombinują z napieciami mostków, itp - dla mnie to juz przesada.

Link to post
Share on other sites

Ciekawość ludzka rzecz, procesor sam w sobie nawet bez odblokowywania jest godny polecenia, cena robi swoje a poza tym wydajnościowo amd nie ma się czego wstydzić, od 486dx mam właściwie amd w swoim prywatnym komputerze i nigdy nie mogłem narzekać ( no może poza k6-166)

Link to post
Share on other sites

Do odblokowywania najlepiej polować na pewne serie procesorów (jakie to były to nie pamiętam, ale gdzieś na forum są podane, poszukaj a znajdziesz), te serie dają niemal 100% ,że rdzenie się odblokują i będą działać poprawnie.

 

AMD blokuje rdzenie w dwóch przypadkach, jednym jak jakiś rdzeń jest uwalony, lub mają podejrzenie uwalenia, a druga opcja po po prostu z przyczyn ekonomicznych lepiej im się opłaca wyłączyć 2 rdzenie z 4 niż wyprodukować procesory z dwoma fizycznymi.

 

Tak więc jak ktoś liczy na ACC to albo niech liczy na szczęście albo niech szuka specjalnych serii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...