Skocz do zawartości

Bluescreeny przy Gigabyte P67A-D3-B3


Recommended Posts

Witam,

W sumie pierwszy post na forum, a już zaczynam od problemu, no ale cóż... próbowałem różnych środków i nie doszedłem do rozwiązania. Może ktoś dotknięty podobnym doświadczeniem będzie potrafił pomóc ;)

 

Kupiłem komputer we Wrześniu. Niedługo po zainstalowaniu Windowsa trochę się zaniepokoiłem, ponieważ w przeciągu dwóch dni około 3 razy wyrzuciło mi bluescreena. Problem jednak ustał i od tamtej pory raczej się nie ujawnił. Pomyślałem więc, że przyczyna mogła leżeć po stronie systemu, więc nie zagłębiałem się bardziej w temat, bo wszystko działało ok.

 

Ostatnio niestety znowu miewam bluescreeny. Okazuje się, że jednak przyczyna leży gdzieś po stronie hardware'u. Zanim zacznę bawić się w jakiekolwiek reklamacje, może samemu uda mi się dojść do źródła.

 

1. Zauważyłem, że nie mogę poprawnie nagrać żadnej płyty (używam Nero). Ustawiam na weryfikację danych po zakończonym zapisie i okazuje się, że wyrzuca mi mnóstwo błędów typu, że sektor o jakimś numerze różni się od źródła (nagrywam obraz płyty z dysku). Próbowałem poszukać problemu w internecie i okazało się, że ktoś kto miał taki sam problem znalazł rozwiązanie, którym była uszkodzona pamięć.

 

2. Za każdym razem kiedy próbuję odpalić LiveCD z Linuxem, podczas ładowania plików do pamięci, komputer nagle "staje" i nic dalej się nie dzieje

 

3. Przy uruchamianiu memtesta+ (ostatnia wersja) komputer najczęściej od razu się restartuje, ale bywa, że czasem "łapie". Jak już zacznie normalnie działać, to memtest zawsze przechodzi do końca. Udało mi się zrobić memtesta na wszystkich czterech kościach jak i na pojedynczych, ale wyglądało to tak, że przekładałem do różnych slotów różne kości aż "załapało". Memtest nie wykazuje żadnych błędów. Wydaje mi się, że to raczej nie kwestia pamięci. Raczej nie były by uszkodzone wszystkie cztery, a na żadnej nie udało mi się osiągnąć stabilnego działania.

 

4. Wykonałem programem Seatools test (Fix All Long) diagnostyczny dysku, który przeszedł pomyślnie.

 

5. Bawiłem się w podłączanie i odłączanie róźnych podzespołów.

 

6. Komputer nie jest zakurzony, w grę nie wchodzi też żadne jego uszkodzenie podczas czyszczenia (zaznaczam, że problem wystąpił już na początku użytkowania)

 

7. Przywracałem domyślne ustawienia BIOSu (opcje zarówno Optimized jak i Fail Safe). W desperacji bawiłem się też w wyciąganie baterii.

 

8. Komputer od nowości nie był podkręcany.

 

9. Ustawiałem w BIOSie taktowanie na minimalne: 800Mhz

 

10. Problemem nie jest zbyt wysoka temperatura.

 

Generalnie od początku zdarzały się jakieś "zajawki" w stylu nie wiadomo dlaczego wyłączającej się gry (np. Crysis), ale działo się to jednak rzadko. Trochę cięzko mi teraz napisać wszystko co potrzebne, jak tylko mi się coś przypomni to dopiszę.

 

Mój zestaw to:

- GeForce GTX 580 Zotac

- Segate Barracuda Green 2TB Sata III

- AData 4 x 4GB 1333Mhz

- Gigabyte GA-P67A-D3-B3

- i7-2600k LGA1155 chłodzony przez AC Freezer 13

- Tagan Bronze 880W

 

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Edytowane przez frKola
Link to post
Share on other sites

JAk masz program easy tune 6 czy iną wersje to on powoduje blue screnny ,ja tak miałem po zlożeniu kompa, mialem ten programik i po paru minutach w bad com 2 bluescr gdzies tam wyczytałem ze to on powoduje konflikt,

moja propozycja może inni cos doradza

 

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Aha, LiveCD zarówno z memtestem jak i linuxem każdorazowo uruchamia się poprawnie na innych komputerach.

 

Wrzucam obrazek z napięciami, które podaje Everest. (Ciągle walczę)

 

http://i282.photobucket.com/albums/kk275/gskola/pomiary.png

 

Co myślicie? Zrobione pod zerowym obciążeniem. Dzisiaj skoczę kupić miernik, żeby to faktycznie sprawdzić.

 

Napięcia są stanowczo za wysokie... Jeśli miernik wykaże podobne napięcia to chyba znalazłem rozwiązanie.

 

Sprawdziłem jeszcze wydajność w 3D Marku 06.

Wie ktoś dlaczego przy testach GPU utrzymuje średnio 100 klatek/s, a przy teście CPU jedynie 3 klatki/s ? Coś musi być nie tak.

Edytowane przez frKola
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy są akurat z takim błędem, ale może się to różnić, ponieważ 0x0000124 to tylko adresacja pamięci, która może być baaardzo różna i raczej na pewno tak jest. Nie zauważyłem żadnego 'popsucia' się grafiki. Nagle wyskakuje i koniec. Z treści bluescreena zbyt wiele nie wyniesiesz.

 

Spróbuj zrobić Memtest86+ i zobacz czy za każdym razem poprawnie Ci się odpala. No i wykonaj test przez parę godzin, być może masz tylko problemy z pamięcią.

Edytowane przez frKola
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...