Skocz do zawartości

Najlepszy wariant HD6870


Recommended Posts

Witam Serdecznie :)

Szukam grafiki o modelu chipsetu HD6870. Oczywiście do gier, ale nie jakiś wymagających. Cenowo ok. 700zł oczywiście im mniej tym lepiej. Miałem na oku Sapphire HD6870 Toxic i Vapor X niestety cenowo są trochę poza moim budżetem, a osiągami niewiele odbiegają od konkurencji. Zastanawiałem się też nad HIS HD6870 X Turbo. Ta grafika na podejrzewam jest warta swojej ceny. Przynajmniej według tego testu. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_6870_-_test_5_wydajnych_kart_graficznych-3831/strona/14328.html

Jaką grafikę mi polecacie?

Dodam że maksymalnie to będę grał z BF3 i coś w takich klimatach. Bo narazie mam Asusa EAH4850 i nie wyrabia.

Z góry serdecznie dziękuję. :)

Pozdrawiam

Adam

Link to post
Share on other sites

Zastawiałem się nad tym, lecz wiele osób nie polecało mi Gigabyta ze względu na sporo problemów. (Nie dużo ale zdecydowanie więcej niż przy HIS czy Sapphire lub ASUS.) Co polecili byście mi jeszcze analogicznego od producentów które wyżej wymieniłem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co to za ludzie, ale chyba mieli mało wspólnego z kartami Gigabyte. Wersje Wind Force to jedne z najlepszych dystrybucji. Mają świetne możliwości O/C i przy tym są wyjątkowo chłodno. Ponadto dzięki wysokiej jakości podzespołów są długowieczne. Sam posiadam GTS 450 Wind Force x2 i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

A jak wypada ta Gigabyte Radeon HD 6870 w osiągach w porównaniu z tymi kartami co podałem w pierwszym poście? Zależy mi na dokładnych opisach. Wiem że nie każdemu się chce udzielać takich informacji ale nie chce kupić przysłowiowego "kota w worku". Raz tak miałem z własnie z Płytą główną Gigabyte która spaliła się na po roku używania w warunkach domowych na zasilaczu OCZ StealthXStream 2.

 

UP Którą byście mi jeszcze polecili ?

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites

Bierz Gigabyta z WindForce x3! Sam miałem i jest super cicha i bardzo chłodna Battlefield 3 w 1680x1050 działa bez problemu na Aultra, przy temperaturze max 65C u mnie było. Ja od siebie Polecam Gigabyte ale jak nie to za 660 zł masz

 

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-6870-1-gb-gddr5-i2084771356.html

 

ale moim zdaniem i tak warto dopłacić do Gigabyte

Link to post
Share on other sites

Polecam Sapphire. Sam miałem wersję Vapor (kupiłem na okazji, 2 raz bym ją nie wziął nawet za troszeczkę większe pieniądze). W stresie wiatraczek rozpędza się do 50% prędkości i na prawdę nie jest głośna. Bierz od Sapphire lub Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Polecam Sapphire. Sam miałem wersję Vapor (kupiłem na okazji, 2 raz bym ją nie wziął nawet za troszeczkę większe pieniądze). W stresie wiatraczek rozpędza się do 50% prędkości i na prawdę nie jest głośna. Bierz od Sapphire lub Gigabyte.

 

http://files.sharenator.com/jackie_chan_meme_When_Websites_Were_Young-s320x160-290082-580.png

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites

http://files.sharenator.com/jackie_chan_meme_When_Websites_Were_Young-s320x160-290082-580.png

Nie wziąłbym 2 raz wersji VAPOR ani TOXIC.... bo są nieopłacalne. Zwykłą Sapphire jak najbardziej.. Edytowane przez bodzik155
Link to post
Share on other sites

Niby karta ta sama, ale sam szukałem i nie znalazłem żadnej 6870 z możliwością regulowania napięć oprócz MSI.

Więc zobacz na MSI 6870 HAWK, powinieneś móc ja przetaktować powyżek 1000MHz z podniesiem napięcia na rdzeniu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu. Mam pytanie dotyczące Radeona 6870 od Sapphire

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-6870-1-gb-gddr5-i2180887060.html

Jaki jest potencjał OC tego modelu. Czy podkręcając go można dorównać radkowi 6950 (1GB Vram)

Jaki jest mniej więcej bezpieczny próg przetaktowania owej karty. Oczywiście mam świadomość, że to kwestia tego na jaką sztukę się trafi ale jakiś zakres bezpieczny na pewno jest.

W okolicach kwietnia chciałem nabyć tę kartę. Myślę, że stosunek ceny do wydajności jest jak najbardziej dobry. Pytałem o możliwość doścignięcia 6950 ponieważ jak wielu z Was wie jest wyprzedaż Radeona 6950 VTX za 795 zł

Chciałbym nadmienić, że karciocha głównie będzie działała w trybie HD (1680x1050) Wiem, że nowe gry potrafią chapnąc dość sporo Vramu ale dotyczy to głównie rozdzielczości Full HD

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...