Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie! Zastanawiam się nad kupnem procesora. Kwota którą chcę wydać to max 1300 zł. Zastanawiam się nad Intel XEON albo i7. Moja wiedza na temat sprzętu jest mizerna więc kieruję się do was.

 

Komputer używam do grafiki, 2D, 3D, montaż filmów, animacje, efekty specjalne. Chodź czasami także lubie zagrać w jakąs grę;)

 

Więc prosze napiszcie co jest lepsze, jaki procesor bedzie dla mnie najlepszy!

 

z góry dziekuje za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Q6600 ma lepsza wydajność od i7 czy xeona?z tego co widzialem w testach to raczej nie

a co z resztą? plyta, pamieci? wszystko masz czy chcesz kupic, jaki budzet?

 

imo jesli wiedze masz mizerna i chcesz wejsc w 1366 to w zupelnosci wystarczy Ci i7 D0. innych rewizji na rynku raczej juz nie spotkasz. chyba, ze zakurzona w jakims dupnym sklepie bez obrotu.

Link to post
Share on other sites

Moja wiedza na temat sprzętu jest mizerna

więc nie kupuj xeona, sądząc po tym co piszesz wystarczy ci Q6600

Tak, napewno do renderingu grafiki Q6600 będzie lepszy... Przynajmniej farmazonów byś nie opowiadał bo nie wiem czy śmiać się czy płakać.

 

Wracając do wyboru CPU to już zależy od Ciebie, oba procesory są identyczne, poza malutkimi różnicami. Np. w pamięci cache. Oba również będą wydajniejsze niż Q6600. 8 logicznych rdzeni przydaje się przy grafice.

Link to post
Share on other sites

planuje wydac 2500 (+-100zl) na plyte + proc + ram , i dlatego chcialbym najlepsze komponenty jakie moge w tej cenie dostac

i7 D0- ~1000

plyta np Asusa p6t se- ~700

pamieci OCZ 3x2 platinium ~700

do tego chlodzenie za 200 zl (mugen 2 np, choc nie wiem jak wyglada montaz na tym asusie, na innych pod 1366 bywaja problemy). jesli nie bedziesz krecil procka to wystarczy box.

Link to post
Share on other sites

czyli i7 lepszy od Xeona? a i7 920 czy i7 860? widzialem po testach ze 860 lepiej wypada

xeony to w zasadzie ciut lepsze selekty i7 z obsluga serwerowych pamieci ecc. troche nizsze napiecia, troche nizsze temperatury, troche lepiej sie kreca, sa troche drozsze. roznica w cenie jest adekwatna do pierwszych 3 "troche". w gruncie rzeczy to procki dla tych, co lubia bic rekordy w OC, do codziennego uzytku szkoda kasy.

 

860- moze wypadac lepiej bo ma wyzsze takty w stocku od 920. ma jednak 2 kanalowy kontroler pamieci, za to sporo nizsze TDP. przy tych samych taktach po OC wydajniejsza powinna byc 920, jednak nie wiem do ilu mozna wykrecic 860.

 

jestes grafikiem, wiec na Twoim miejscu pchalbym sie w 920 i gniazdo LGA1366 do ktorego bedziesz mogl wsadzic 8 jajek (16 watkow). na LGA1156 bedzie z tym problem.

Link to post
Share on other sites

To proste pytanie :P te proce są serwerowe i można je katować do woli.

Nie prawda...

Xeony (tu w domyśle W3520) to dokładnie i7 z drugim łączem QPI by procesory mogły działać w konfiguracji dwuprocesorowej. Na ich plus często przemawia lepsze OC.

Link to post
Share on other sites

a dlaczego nie postawic na wydajnosc na dzis a nie na jakies nigdy niewymienialne 8core liczyc ? na dzis najwyzsza wydajnosc +system samopdkrecania - dla laika bez wnikania w szczegoly. dla powazniejszych zastosowan niskie tpd - bardzo wysokie zegary

 

tania wydajnosc na teraz nie na "kiedys kiedys"

 

i7 http://www.proline.pl/sklep.php?p=CORE+I7-860+2%2C80

p55 http://www.proline.pl/sklep.php?p=GIGABYTE+P55-UD3R

2x2 http://www.proline.pl/sklep.php?p=PV234G1600LLK

 

EDIT:

 

autor to raczej nie profesjonalny grafik - mysle ze poczatkujacy po tresci tematu

wiec i tyle ramu narazie wystarczy jak do uczenia sie , jesli nie to zawsze moze dokupic

narazie nie ma co przeplacac ddr3 drogi - poczekajmy troche

Link to post
Share on other sites

autor to raczej nie profesjonalny grafik - mysle ze poczatkujacy po tresci tematu

wiec i tyle ramu narazie wystarczy jak do uczenia sie , jesli nie to zawsze moze dokupic

narazie nie ma co przeplacac ddr3 drogi - poczekajmy troche

mysle ze zle mnie oceniasz...do uczenia sie to mialem dotychczasowego kompa..dlatego teraz zmieniam...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...