Skocz do zawartości

Czy Phenom II 955BE da rade hd6870 CF?


Recommended Posts

Nie byłbym taki pewien czy podoła dwóm kartom o wydajności ogólnej większej niż gtx 580. Moim zdaniem lepiej coś jednordzeniowego wsadzić np. GeForce gtx 570/Radeon 6970.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Sterowniki AMD mają mały narzut na CPU, no a przynajmniej mniejszy niż odpowiedniki "zielonych". Moim zdaniem będzie OK, wiadomo że ogólna wydajność z takim 2600K/2500K byłaby wyższa, ale to tylko kwestia procesora, a nie spowolnienia kart...

 

Możesz śmiało brać. W ogólnym rozrachunku i tak będzie znacznie wydajniej niż jakbyś zdecydował się na GTX 570/HD6970

Link to post
Share on other sites

Posiadam HD6950 jak i procesor może o 15% mniej wydajny i naprawdę blokuje mojego HD6950.

Stwierdzam tak, ponieważ testy z np. prockiem i5 2500K + HD6950 mają o 10-15 więcej fps niż ja przy obecnej konfiguracji.

Nie polecam autorowi Crossfire na dzień dzisiejszy, poza tym niedługo wyjdą nowe karty od zielonych = spadną trochę z ceny wersji 6xxx i niżej. Procki Ivy Bridge też niedługo zaskoczą nas wydajnością (mam nadzieję). Po co ci teraz bawić się w Crossifre, wydajność jaką oferuje twój PC na dzień dzisiejszy jest wysoka i warto poczekać !

Edytowane przez EvilOverlorD
Link to post
Share on other sites

Dać na pewno da rade ale na pewno wydajność tych kart nie będzie wykorzystana będą spadki min ilości klatek ,posiadam ten procek podkręcony do 4240mhz i radeon 6870 @gpu 1020mhz pamięć 5000mhz i raczej lepszej karty bym do tego konfigu nie wkładał bo by się trochę marnowała

Link to post
Share on other sites

Hm mój kumpel ma HD6970 i PII X4 965 nie kręcony, a ja mam I5 2500K + HD6950 też nic nie kręcone. Wynik taki że on ma 10klatek więcej ode mnie w grach ;)

To zależy w jakiej grze i w jakich ustawieniach np: ty masz 25 klatek a on 35 no to bardzo dużo zmienia ,ale pomijając to tu bardziej chodzi o minimalny fps phenom x 4 955 be demonem prędkości nie jest , dopiero po wysokim oc dostaje niezłego kopa chociaż do intela sb troszkę mu brakuje dla przykładu podam że przed oc wykorzystanie mojej karty w większości gier było na poziomie 60-90% po oc na 4240mhz jest 85 99% , tutaj bardziej chodzi że by nie było dużych spadków wydajności co ci da że bedziesz miał max fps na poziomie 100 klatek jak często będą spadki do powiedzmy 15-20 klatek
Link to post
Share on other sites

@robertgr1 to nie jest kwestia 6970/7970 bo juz przy 6950 i gtx470 ten procesor sie poci mialem go i mialem na nim sporo roznych kart i z czystym sumieniem z wlasnej autopsji moge stwierdzic ze najlepsza karta ktora mozna do niego wlozyc to 6870 (5850) lub gtx460 (gtx560) .Taki gtx470 ktory na stock jest slabszy od 560ti chodzil na phenomie tak samo, niemal identycznie jak 6850 a przeciez wiadomo jaka jest roznica miedzy tymi kartami.Co prawda 560ti nie mialem ale juz 6950 chodzil tak jak 6870 a 560Ti jest jeszcze gorzej.Polecam lekture testu ktory podalem pare postow wyzej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...