Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po fragmentacji nieco się polepszyło, ale wciąż mam w niektórych miejscach ostre spadki, zerowanie odpada ponieważ dwóch partycji nie mogę sformatować są dla mnie zbyt ważne a przenieść ich nie mam gdzie :) także zabieram się do formatowania.

 

Przeprowadziłem pełne zerowanie dysku twardego, oto rezultat:

 

http://img828.imageshack.us/img828/6913/beztytuuzmim.png

 

dalej mam ogromne spadki wydajności :| Pozostaje oddać mi dysk na gwarancję tylko ciekawe czy mi go wymienią...</div>

Edytowane przez rybamax
Link to post
Share on other sites

Witam u mnie to wygląda tak:

http://s3.ifotos.pl/img/HDTuneBen_rrnarwe.png

 

Nie przejmuj się spadkami, jeśli w tle działają jakieś programy.

Natomiast wykres prędkości spada chyba u każdego, przeszukałem trochę internet i prawie wszędzie wykres coraz to bardziej się zaniża.

Uruchom test w trybue awaryjnym Windows i zobaczymy, czy wtedy będą te spadki ;)

Edytowane przez EvilOverlorD
Link to post
Share on other sites

przejedź go jeszcze WD LifeGuard najpierw z pod windy, a potem z poziomu dos, może przynajmniej zwróci jakiś komunikat

Zrobiłem quick test i wygląda na to, że wszystko jest w porządku.

 

Takie spadki mogą oznaczać uszkodzony kontroler sata na płycie głównej (ja tak miałem), kabelek od dysku wsadź do innego portu sata i ponownie test...

sprawdzałem to na samym początku :)

 

Na razie chyba dam sobie spokój z tym dyskiem, brakuje mi czasu żeby teraz się z nim bawić :). Dzięki za wszystkie odpowiedzi, jak co to wrócę do tego tematu :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez rybamax
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dalej mam ogromne spadki wydajności :| Pozostaje oddać mi dysk na gwarancję tylko ciekawe czy mi go wymienią...

Tak, jest poprawa ale nadal mam drastyczne spadki np: leci 90Mb/s i nagle spada do 9Mb/s a tak nie powinno być.

Co za bzdury z tymi spadkami i że tak nie powinno być, zastanów się jak działa program na dysku systemowym i wyciągnij wnioski, bo o tych spadkach to już czytać nie można.

 

Odpal sobie program preces explorer lub systemowy monitor zasobów dyskodczyty zapisy i zobacz co tam się dzieje , każdy odczyt zapis to przerwa w benchmarku - wykres siłą rzeczy leci w dół bo głowice się nie rozdwoją i nie będą jednocześnie czytać dla hdtune i innych procesów systemowych a te mają pierwszeństwo.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...