Skocz do zawartości

jaki wiatrak najlepszy na nawiew boczny?


Recommended Posts

Witam,

 

e2180@3300 i walczę z temperaturami. Z tyłu jest wiatrak 8 cm wywiew, z przodu 12 cm nawiew, a z boku zamontowałem chałupniczym sposobem wiatraczek chyba 4 cm w air duct-cie :) (nawiew oczywiście) . No i stwierdziłem empirycznie że najwięcej daje ten boczny nawiew - temperatury spadły o 13 stopni w stresie (na procku jeszcze siedzi box).

 

No i teraz pytanie - co będzie bardziej wydajnie i ciche (z naciskiem na ciszę) - mały wiatraczek w air duct czy 8 cm wiatrak (który można zamiast tego tam zamontować).

 

czy ktoś ma doświadczenie z małymi wiatraczkami, czyli jakie sa wydajne i ciche? Bo ten mój jak sie rozpędzi do 6000 to jak piła tarczowa ;) , a po zjechaniu regulatorem obrotów do 3000 temperatury rosną niestety.

 

Jeżeli zaś chodzi o wiatrak 8 cm - to jaki polecacie? Ma byc wydajny i cichy - cena tak do 30 PLN. (ewentualnie mogę tam zamontować dwie sztuki - miejsce jest).

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Odnośnie chłodzenia na CPU to myślałem już o tym - teraz mam 69 stopni w stresie (idle -33) - no i teraz jeszcze będę zmieniać pastę z jakiegoś syfu za 5 zeta na arctic silver 5 (co też powinno dac parę stopni mniej). No i się zastanawiam nad chłodzeniem, ale takim które w przyszłości schłodzi coś bardziej gorącego :-)

 

Pytanie dodatkowe - czy 62 stopnie w stresie na NB to dużo?

 

A ogólnie na ten dzień to idea jest taka - bez wymiany chłodzenia na cpu - schłodzić tak kompa aby pracował cicho i przy normalnych temperaturach @3.5 Ghz. :)

 

Spróbuje chyba zamontować 2*8 cm - teraz tylko trzeba znaleźć te najwydajniejsze.

 

e5200 to 45nm - nie wejdzie na moja płytę;). Niestety DFI nie robi nowych biosów do starych płyt.. nie to co inni

Link to post
Share on other sites

to ze na stronie nie ma wsparcia dla 45 nm. jeszcze nic nie znaczy - firma chce sprzedawac nowe produkty a nie mowic wszystkim ze nie trzeba kupowac nowych - skoro elektrycznie i mechanicznie jest zgodna to pojdzie

trzeb poszukac przykladow - w wolnym czasie popatrze jestes pewien ze ich nie ma?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...