Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Po obkupieniu rodziny w komputery przyszła kolei i na mnie.Potrzebuje złożyć sam komputer za max 2700.Ma być wykorzystywany głównie do autocada i gier typu bf czy dota 2. Planuje narazie prowizorycznie podłączyć go do telewizora full hd 32 cale polki mój tato nie przywiezie za jakies 3 miesiace mi jakis wykoksany monitor z holandii kupiony dwa razy taniej niz w Polsce.Myślicie ze telewizor bedzie zda egzamin udajac monitor?? Prosze o szybka pomoc bo jutro rano musze zamwiac:P Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

No to lecimy :menda:

Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 /intel H61/

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Signature KH

SilentiumPC Spartan HE923

Western Digital Green 500GB 7200rpm 32MB cache SATA600

MSI GeForce GTX 560 TwinFrozr II/OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

Samsung SH-222AB SATA (black)

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

OCZ StealthXStream2 700W

Komputer złożony w sklepie esc.pl, nieco trochę budżet masz jak wydać trochę więcej kasy razem wyszło

2860zł

Link to post
Share on other sites

na co tu taki mocny zasilacz markowy 550-600w wystarczy z zapasem

 

Procesor: INTEL CORE i5 2400 - 3.10 GHz BOX, s-1155 (785 zł)

Płyta główna: ASROCK H61iCafe - ATX, H61, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (310 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL9 (105 zł)

Dysk Twardy: WD 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - WD5000AAKS (355 zł)

Karta Graficzna: PCIex XFX HD 6870 1024 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, DP - HD-687A-ZDFC (790 zł)

Obudowa: SILENTIUMPC BRUTUS 410 - ATX, bez zasilacza, czarna (140 zł)

Zasilacz: OCZ ModXStream-Pro - 600 W, PFC, modularny, 27 dB (279 zł)

 

Całość: 2764 zł

Edytowane przez Dementor
Link to post
Share on other sites

To nic nie daje a w przypadku 2x2GB doświadczasz jedynie straty miejsca.

Nieprawda. U mnie wzrost był znaczący. Szczególnie przy starcie i zamykaniu systemu. Przetestuj! Włóż jedną kość do nieodpowiadającego drugiej banku i zobaczysz duży spadek wydajności mimo dokładnie tego samego sumarycznego rozmiaru pamięci.

Link to post
Share on other sites

sory za wrzucenie tego poraz drugi w tym temacie ale pod tym linkiem znajdują się odniesienia do testów http://forum.benchmark.pl/topic/37042-zestaw-do-gier-3-tys-zl/page__st__20__p__453560#entry453560

 

A swoją drogą jak masz sloty 13 24 w dualu to jak włożysz 12 wbrew zaleceniom producenta płyty głównej to oczywistym jest że wystąpią błędy/nie poprawnego działanie komputera. Opisywany przypadek wyżej jest w przypadku pojedynek 2x2GB 1x4GB pamięci ram.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Eeee po kiego grzyba pchacie po 600 W do tego zestawu ?

500 W to i tak nad to a jeżeli chcecie zapasu to max co tam wpychać:

http://www.agito.pl/zasilacz-ocz-zs-550w-sli135mm-221-479793.html?attr=1-350960

Do CAD-a można pomyśleć o 8GB pamięci RAM bo i tak to niewielki wydatek przy dzisiejszych cenach.

 

Proc płyta OK choć nie wydałbym tyle kasiory na proca którego nie da się OC-ować no ale to już takie moje fanaberie ;)

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Brak dysku, ale jeżeli masz coś ze starszego zestawu to można by przebidować na tym póki ceny nie wrócą do normy, proc żre na pewno więcej prundu, a chłodzenie boxowe pewnie urwie Ci uszy poza tym nie jest źle* ;)

 

AMD to i tak zło całego tego świata %-)

 

W grach na stock zegarach AMD dostanie po dupsku od Intela przy renderowaniu np w Cine R10 zapewne też a przy tym zeżre z 40 W więcej prądu ;)

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

A swoją drogą ten cały hawk od msi jest głośniejszy niż chłodzenie gigabyte.

To by tłumaczyło czemu zmieniłeś chłodzenie na tym swoim Phenku %-)

Kłóciłbym się mam tę samą grafikę co Ty i jakoś przy full obciążeniu rdzenia nawet przy 1GHz potrafiłem ją znieść słuchowo ;)

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

To by tłumaczyło czemu zmieniłeś chłodzenie na tym swoim Phenku %-)

Zmieniłem z boxa który wył :P na coś co nie wyje :D

 

a przy ocenie głośności karty sugeruję się tym http://forum.benchmark.pl/topic/37161-mega-problem-w-wyborze-karty/page__view__findpost__p__455183 (swoją drogą często odpalam na 100% zreszta w msi afterburner mam zmienioną "politykę" wentylatorów na bardziej "agresywną" :) zwłaszcza jak gram w jakieś wymagające gierki i podkręcam kartę :) )

 

A odnośnie dysku to zainstalujesz na nim winde 7 + jakieś programy i koniec miejsca :) szukaj przynajmniej 120GB.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...