Skocz do zawartości

Zestaw do gier 3 tyś zł


Recommended Posts

wez tem swoj test od tego typa co to niby wybral miejsca testowe (bo mi sie noz otwiera jak przypomne sobie super testy gieldy komputerowej pewnie on od tych debili) cf 6950 vs gtx580

idiotow sieja ale nie tu

 

jesli wierzysz idiocie u ktorego w jego super wybranych miejscach crysis 2 dx 11 smiga na 15 kl w cf 6950 to wspolczuje

 

lepiej zebys swoich wybalezionych pseudo testow od idiotow nie zapodawal bo to i zenujace i smieszne

a juz JH sie na to dal zlapac i dalej zapodaje te bzdury - niedlugo wszyscy moze w nie uwierzymy?

 

ps

nie zapodaje testow syntetycznych to jest zapodane wylacznie celem okreslenia glosnosci chlodzenia+odnosnik na tube celem blizszego zapoznania

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

wez tem swoj test od tego typa co to niby wybral miejsca testowe (bo mi sie noz otwiera jak przypomne sobie super testy gieldy komputerowej pewnie on od tych debili) cf 6950 vs gtx580 idiotow sieja ale nie tu jesli wierzysz idiocie u ktorego w jego super wybranych miejscach crysis 2 dx 11 smiga na 15 kl w cf 6950 to wspolczuje lepiej zebys swoich wybalezionych pseudo testow od idiotow nie zapodawal bo to i zenujace i smieszne a juz JH sie na to dal zlapac i dalej zapodaje te bzdury - niedlugo wszyscy moze w nie uwierzymy? ps nie zapodaje testow syntetycznych to jest zapodane wylacznie celem okreslenia glosnosci chlodzenia+odnosnik na tube celem blizszego zapoznania

erazm2 masz coś do mnie? Bo widzę nawet za "plecami" mnie obrażasz...

Link to post
Share on other sites

No to te 2x2GB Kingstona czy 1x4GB? Pytam bo w tym sklepie co chce złożyć kompa nie mają 4x1GB ramów, a w przyszlosci jakbym je wziął nie bede mogł dołożyć ramu bo będą wszystkie sloty zajęte. Więc nie wiem czy jest sens 4x1GB kupować... jak myślisz?

Link to post
Share on other sites

No więc tak kupuje z najtańszych sklepów:

 

Camino.pl:

Płyta główna: Asrock P67 PRO3 B3 - 375 zł

Procesor: Intel Core i3 2120 3.30 Ghz - 472 zł

Ramy: Kingston 2x2GB 1600Mhz HyperX Grey Series - 95zł

Dysk Twardy: Seagate 1 TB 7200 32MB ATA600 - 479 zł

 

Net-s.pl:

Karta Graficzna: Vertex3D Radeon HD6870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP - 1411zł

Obudowa: Cooler Master HAF 912 PLUS - 298 zł

Zasilacz: OCZ ModXStrem Pro 600W Modular - 272 zł

Napęd: LG GH22NS70 VD-REC SATA OEM CZARNY - 75zł

 

Razem: 3477 zł + koszty przesylki

 

Są to 2 najtańsze sklepy, które znalazłem na ceneo.

Co myślicie o tym pierwszym sklepie? Warto od nich kupic?

Wszystkie wybrane podzespoły są okej?

Ma tak zostać i brać czy coś ew. zmienić?

Link to post
Share on other sites

Ramy: Kingston 2x2GB 1600Mhz HyperX Grey Series - 95zł

http://www.camino.pl/dimm-pc-1333-ddr3-4gb-kingston-kvr1333d3n9-4g-cl-9,twr,44924.html takie starczą a jak będziesz chciał to je sobie podkręcisz. Kupując w jednej kości masz potem możliwość włożenia w razie potrzeby 3x4GB dodatkowo.

 

Zastanawia mnie jedynie (wybacz nie śledziłem dokładnie tematu) wsadzanie takiego procka do tak mocnej karty graficznej. Czy zamierzasz (widzę płytkę p67) wsadzić i5 2500k?

Ciekawy test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_i_GeForce_na_procesorze_2-_i_4-rdzeniowym_-_Runda_II-4188.html zastosowane karty były mniej wydajne od tego radeona którego zamierzasz kupić i dysproporcja będzie większa.

Kupując i3 mam jedynie nadzieję autorze, że nie trafisz na grę która lubuje się w większej mocy obliczeniowej procesora (zazwyczaj tryby multiplayer) powodując znaczny spadek fps do wartości mało grywalnych.

 

 

A może lepiej byłoby dysk zamówić z allegro jakiś 250gb i oszczędzić ~300zł ?

Link to post
Share on other sites

a po co komu wolne miejsce na 3x4?

tracic (niech Ci nawet bedzie ze "nic nie dajacy" - co nie jest prawdą ) dual zeby miec wolne miejsce ktorego nigdy nie wykorzysta

 

pytaj np. mnie bo autor sie raczej sugeruje tym co mu sie radzi - on Ci nie odpowie dlaczego

wlasnie on sie pyta dlaczego :)

 

moze dlatego ze bf3 na v high czy crysis2 na vhigh czy wiedzmin2 v high inne podobne beda znacznie lepiej smmigaly na 6870x2+i2120 niz na 560ti+i5k

na i5k kiedys sobie wymieni a dzis ma zysk wiekszy z mocniejszej grafy

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Zawsze mnie zastanawiała rola duala :) szperałem kiedyś w googlach na ten temat opinie były różne (nie zapodam teraz linków) jednak jakiś porządnych testów nie udało mi się znaleźć. Dysponujesz może jakimś linkiem do porządnie zrobionego testu wyjaśniającego rolę duala? (osobiście trochę żałuję, iż mam 2 kości 2GB ale kupowałem je za czasów 2gb za 160zł a potem 2gb za 100zł ponieważ obecnie aby więcej włożyć dla własnego kaprysu + większy ramdysk dla ArmA 2 musiałbym sprzedać 2 kości za "psie" pieniądze)

Link to post
Share on other sites

szukaj testow niskopoziomowych okreslajacych wylacznie moc procesora - bo ogladanie sie na gry high niczego nie daje gdzie z regoly karta wszystko splyca- samemu procowi do mocy daje

 

robilem i tu gdzies zapodawalem testy z crysisa nawet -samego proca ustawienia low niskorozdzielcze - byl znaczny przyrost fps znacznie powyzej 10% do 20 procent pomiedzy najgorszym mozliwym ustwieniem pamieci a najlepszym

 

warto zrobic samemu - zeby zobaczyc ile dany proc moze zyskac /stracic

oczywiscie to bylo dla E wiec tu wyniki nie beda tak spektakularne jak chocby 15%

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

nie bardzo moge bo wyniki wyszukiwania postow ograniczone od czasu nowego forum chyba do ostatnich 500 bodajze a to bylo z lopezowych musilbym z pol dnia szukac nawet gdyby byly wszystkie

 

zrobic samemu bardzo latwo - nie mow ze Ci sie nie chce;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Odnośnie samej różnicy unganged/ganged mode na przykładzie pII x4 http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/amd-phenom-x4-9850-ganged-unganged-p1.html błąd pomiarowy tu też http://www.ilsistemista.net/index.php/hardware-analysis/3-the-phenom-phenomii-memory-controller-and-the-ganged-vs-unganged-question.html i ciekawy temat http://www.overclock.net/t/324052/ganged-vs-unganged-mode (w języku angielskim).

Odczuwalna różnica będzie w momencie wsadzenia 4x4GB zamiast 4x2GB za rok/dwa gdy coraz więcej aplikacji będzie łasych na pamięć ram zwłaszcza gier oraz więcej ramu = więcej aplikacji możesz naraz odpalić (nawet taka głupia przeglądarka z otwartymi wieloma kartami << potrzebny nie będzie musiała być zamykana jak odpalisz sobie jakąś gierkę).

 

edit @up w tym teście brak SB a jak zapewne wiesz procki z tej rodziny inaczej się skalują aniżeli poprzednia generacja.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

nie ma znaczenia 1x 5870 nie jest w stanie z jakimkolwiek procesorem z kosmiosu zrobic 110 kl vhigh w fcry 2

 

- nikt w to nie uwierzy moze byc nawet "ivy 8000" i tak 5870 nie zrobi 110kl na Vhigh

zapominasz ze karta ma swoje ograniczenia wydajnosci i wsadzenie nawet dziesieciu super wydajnych procesorow nie pozwoli ich przeskoczyc

 

ten "test" benchmarka jest zwyczajnie pozbawiony sensu - lub zostal przeprowadzony w innych ustawieniach niz napisano -chociaz nie to akurat moze byc tam jest tylko 1600 bez aa - wiec ok te sa jeszcze mozliwe

 

reszta jak w xbit

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

W ostateczności jestem w stanie włożyć 2500k zamiast i2120 do tego zestawu co złożyliśmy, czy jest to opłacalna zamiana?

Da mi większą wydajność w grach? Teraz i na przyszłość?

Czy dysponując jeszcze małą rezerwą kasy zmieniłbyś na 2500k czy zostawił tak jak jest?

Edytowane przez Grish
Link to post
Share on other sites

skoro ten wydatek nie wplynie na odjecie z grafiki to nie ma zadnych przeciwwskazan - zysk napewno

 

ja bym zostawil jak jest bo na chwiel obecna w ustawieniach s v high - dolozenie do proca za malo daje ale w koncu skoro 4 stowy nie zbawią to miej go jest swoje warty

 

byles nie zrobil "dokladam do proca-odejmuje z grafy" - bo to bedzie porazka

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...