Skocz do zawartości

Accelero s1rev2 do gtx560ti ?


Recommended Posts

Witam

Chciałbym się spytać czy nic by się nie stało gdybym spróbował założyć owe chłodzenie (accelero s1rev2 - to starsze z czterema rurkami) na kartę gtx560ti ?

Problem polega na tym że stopka chłodzenia ma 31x31mm a rdzeń karty razem z blaszką go przykrywającą 35x45mm (sam rdzeń pod centralną częścią blaszki jest znacznie mniejszy i ma ok 25x20mm- więc swobodnie stopka chłodzenia go przykryje...). Chodzi mi tylko o to czy nic sie nie stanie gdy po obu stronach stopki będzie nieprzykryte po 7mm blaszki zakrywającej rdzeń (chyba ihs sie na to mówi...)?

Oczywiście na chłodzenie przyczepiłbym 2x92mm wiatraczek (albo 2x120mm), zapinke z dopasowanymi otworami (prostokąt 51x61mm) mam już dopasowaną, tylko nie wiem czy nic by się nie stało , gdybym sprubował to założyć?

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie na pewno będzie odbierać ciepło więc karty nie spalisz (zakładam że wszystko będzie dobrze zmontowane)

Trudno powiedzieć jak to będzie się sprawować, jeżeli nie boisz się utraty gwarancji (demontaż oryginalnego chłodzenia) to można spróbować. Nie wiem jednak czy będzie to miało sens. GTX560ti jest przeważnie bardzo dobrze chłodzony.

Link to post
Share on other sites

A więc przetestowałem owo chłodzenie na karcie msi gtx560ti i o ile pod spoczynkiem i przy grach daje jako tako radę to przy teście pod pełnym obciążeniem niestety nie daje rady (temp po paru minutach przekracza 90 st i idzie do gury (przy standardowym chłodzeniu w tym teście miałem do 84st i temp zatrzymywała się) więc tak:

spoczynek accelero s1 22st vs twin frozr2 23st

gry accelero s1 62st vs twinfrozr2 62st

100% obciążenie w programie occt accelero s1 powyżej 90st vs twinfrozr2 84st

Dodam jeszcze ,że na obu chłodzeniach zamiast standardowych wiatraczków miałem 2x92mm bequiet silentwings usc ustawione na sztywno na ok 1100 obr.

Wg mnie gdyby to cchłodzonko mało większą podstawkę i o 1-2 rurki więcej to było by idealne.

Być może gdybym zakupił wydajniejsze chłodzenie to było by lepiej, ale wg mnie nie warto...więc zakładam z powrotem twinfrozr2 i 2x92mm. (choć z drugiej strony taki np. Alpenföhn Peter także jest niezły , i starczył by nawet na następną kartę po gtx560ti , ale wg mnie na razie chyba nie warto...)

pozdrawiam

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie...Jakim cudem zamontowałeś Accelero S1 rev. 2 na karcie gdzie rozstaw otworów montażowych nie pasuje? ;) No chyba, że miałeś jakąś wersję karty z kwadratowym rozstawem otworów montażowych?

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie...Jakim cudem zamontowałeś Accelero S1 rev. 2 na karcie gdzie rozstaw otworów montażowych nie pasuje? ;) No chyba, że miałeś jakąś wersję karty z kwadratowym rozstawem otworów montażowych?

 

Karta była normalna (rozstaw otworów 61x51mm), tylko zapinkę nieco przerobiłem, w każdym razie wruciłem do standardowego chłodzenia

Link to post
Share on other sites

Karta była normalna (rozstaw otworów 61x51mm), tylko zapinkę nieco przerobiłem, w każdym razie wruciłem do standardowego chłodzenia

A jesteś pewien poprawne docisku coolera do GPU skoro sam coś tam przerabialeś? Zresztą tak jak pisze piterrrxd, FurMark to nie wszystko ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...