Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Szukam dysku SSD który posłuży mi jako dysk systemowy zastanawiam się nad:

OCZ SSD 60GB 2,5'' Agility 3 525/475 MB/s SATA3 TRIM 50k IOPs

OCZ SSD 60GB 2,5'' Solid 3 550/450 MB/s SATA3 TRIM

Patriot SSD 60GB 2,5'' Pyro 520/490 MB/s SATA3 TRIM 80k IOPs

Corsair SSD 60GB Nova 2 270/240 MB/s

Corsair SSD 60GB Force Series 3 525/490 MB/s

Adata SSD S510 60GB 2.5 SATA3 Trim 550 / 500 MB/s

 

co wybrać tak naprawdę wszystkie są w podobnej cenie natomiast ilość komentarzy i opini mnie powala.. najbardziej rozbawiła mnie ta:

 

Kupiłem ten dysk z nadzieją na ogromne przyspieszenie pracy komputera. Niestety dyski SSD są w najlepszym przypadku tylko 30-50 % szybsze od dysków tradycyjnych. Jaka to różnica czy system startuje 15 czy 30 sekund, program ładuje sie 5 czy 10 sekund? Cena zupełnie nieadekwatna do możliwości. Sprzedałem swój dysk SSD i wróciłem do mojego Samsunga 7200 640 GB...

Dotyczy Agility 3.. może się mylę ale wzrost o 30%-50% to chyba ogromny przyrost w porównaniu do ceny. Wymiana grafiki, dokupienie ramu nie dadzą tak odczuwalnego wzrostu komfortu.

Najbardziej odpowiada mi Agility 3 i Adata

 

 

 

Doradźcie co sądzicie. I jaki jest realny transfer tych dysków.

 

 

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

SSD pod system daje kopa . To tak jak porownac avionetke do odrzutowca :D . System masz gotowy po 10-13 s. Kopiowanie plikow szybsze , cichsza praca ( bezglosna) , mniejsze zapotrzebowanie na prad . itp itp .

Co prawda cena za 1GB jest adekwatna do wydajnosci - ale cos za cos :D

 

Ogolnie polecam ssd na winde , ja po zmianie jestem 100% zadowolony .

Link to post
Share on other sites

SSD pod system daje kopa . To tak jak porownac avionetke do odrzutowca :D . System masz gotowy po 10-13 s. Kopiowanie plikow szybsze , cichsza praca ( bezglosna) , mniejsze zapotrzebowanie na prad . itp itp . Co prawda cena za 1GB jest adekwatna do wydajnosci - ale cos za cos :D Ogolnie polecam ssd na winde , ja po zmianie jestem 100% zadowolony .

A nie lepiej troszkę dołożyć do większej pojemności różnica w cenie nie jest wielka między 60gb a 120gb a dodatkowa pojemność bardzo się przyda objętość plików stale wzrasta fajnie by było coś więcej zainstalować niż system np kilka dodatkowych gier i programów ,samo szybsze uruchamianie się systemu i energooszczędność oraz cicha praca, owszem są to zalety ale jakoś do mnie nie przemawiają na tyle że by wywalić tyle kasy
Link to post
Share on other sites

60GB to zdecydowanie za mało, tak się wydaje przed zakupem że wystarczy a później wychodzi inaczej. Ja mam 120GB i trzymam na nim system, ster, kilka programów, 2-3 gry i zostało mi jakieś 35GB po wywaleniu kilku gier. Także jeśli masz kase to zachęcam kupić 120GB nie zmarnuje się. Możesz pomyśleć też o Samsung 830, Crucial M4, lub też tym co ja mam Corsair Force 3. Po aktualizacji firmware do najnowszego śmiga bez zarzutu :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze 60GB to za malo ! - dla kogos co nieogarnia :D Nie sztuka zakupic SSD i zaladowac winde i reszte dupereli :D

 

60 GB starcza ! Instalujesz win 7 , drivery , codeki itp , office ,i roznego rodzaje programy uzytku codziennego i zosataje ci srednio 50% dysku . Na HDD przezyucasz :

-foldery osobiste

-wylaczasz pamiec virtualna ( jak masz 8GB ram)

-przezuczasz windows update(SoftwareDistribution) na HDD( bedzie tam sciagalo nie na SSD)

 

No i co wam wiece j trzeba? Oczywiscie ze nawet 120GB to malo jak ktos chce instalowac gry lub posiada tylko SSD.

Jesli masz HDD i chcesz kupic SSD na system to 60GB starcza ( posiadam 60-tke i win ultimate 64 i starcza w zupelnosci)

A z zaoszczedzone 200-250zl kupic cos innego xD( co kto woli)

Link to post
Share on other sites

imo wystarczy jakieś 10-20GB SSD do tego ~150GB dobrego HDD spięte za pomocą intel smart response i nie ma lepszego zestawu pod OS/gry czy co tam chcecie, żeby śmigało i się w rok nie zajechało

Ale tak na chłopski rozum nie lepiej dorzucić te 150-200zł za dodatkowe 60gb ? Według mnie warto
Link to post
Share on other sites

Pewnie że warto, ja osobiście nie kupowałem SSD żeby oszczędzać miejsce. Na pozostałe duperele mam HDD ;) Na sam system, drivery, programy i 2-3 gry 60GB spokojnie wystarczy ale na coś więcej to zdecydowanie za mało.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Spokojnie zastanawiałem się długo czy 60GB wystarczy... doszedłem do wniosku że tak... mam win 7 + 3ds max + photoshop i jeszcze kilka programó i na partycji która ma 48GB mam jeszcze sporo wolnego miejsca.. wszystkie materiały i inne pierdoły trzymam na tradycyjnym talerzu ;)

 

Wróćmy tymczasem do sedna sprawy który dysk wybrać... Co myślicie o A-dacie?

http://forum.benchmark.pl/topic/39472-ssd-120-128-gb-zrobmy-ranking-dla-zwyklego-uzytkownika/

 

wychodzi na to ze jest lepszy od Agility słabszy od Vertexa... ale cenowo najtańszy ze wszystkich... idąc dalej jest to najrozsądniejszy wybór.

Link to post
Share on other sites

A Ja ci polecam Samsung'a 830 ( 64GB ).

 

1. Możesz być pewien że nie uświadczysz żadnych problemów, ponieważ samsung wykorzystuje własny kontroler.

2. Masz najszybszy czas dostępu ze wszystkich możliwych dysków SSD ( samsung się tutaj popisał )

3. Owszem, prędkość zapisu jest mniejsza ( przy tej pojemności ) niż w przypadku SandForce, ale... prędkość zapisu w przypadku dysku systemowego ma małe znaczenie. Za to w prędkości odczytu wymiata.

4. Ładny :D

Link to post
Share on other sites

Ale dostaje po du**e od praktycznie wszystkich SSD. To, że HDD są powolnie niczego tutaj nie zmienia. Force 3 ma transfery niezależne od pojemności, a Samsung mało, że ogólnie jest wolny to polecasz najwolnijszy model jaki mają w ofercie. Podziękował za takie porady.

 

Co myślicie o A-dacie?

SSD lepiej kupić od producenta, który już wyrobił sobie renomę i zaufanie dzięki właściwemu podejściu to klientów oraz dobrej ofercie.

Link to post
Share on other sites

Komputer do pracy w domu:

Intel 2600K

AsRock z68 Pro3 Gen3

WD Caviar Black 1TB

MSI 560TI 1GB Twin Frozr II/OC

4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz

XFX 550W

SilentiumPC L50

 

Cena maksymalna... Bo ja wiem chciałbym zmieścić się w 1000zł

Chociaż tak jak mówię wystarczy mi 60GB całą resztę i tak trzymam na dyskach zewnętrznych lub na Caviar

 

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

Ale dostaje po du**e od praktycznie wszystkich SSD. To, że HDD są powolnie niczego tutaj nie zmienia. Force 3 ma transfery niezależne od pojemności, a Samsung mało, że ogólnie jest wolny to polecasz najwolnijszy model jaki mają w ofercie. Podziękował za takie porady.

1. Polecam model, który jest w zasięgu, proszącego o poradę. Bezproblemowy, stabilny sprzęt...

2. Dostaje po du**e ? Kto Cie tak brutalnie oszukał koleżko... Wiesz co mówisz czy czytasz suche testy i bazujesz na wykresach ?

3. Podziękować to można za twoje wypociny. Jak się nie znasz, jesteś typowym teoretykiem, i NIE pracowałeś na różnych SSD'kach to się nie udzielaj w temacie.

 

SSD lepiej kupić od producenta, który już wyrobił sobie renomę i zaufanie dzięki właściwemu podejściu to klientów oraz dobrej ofercie.

Kolejna mądrość z podręcznika dla akwizytorów. Bez komentarza.

 

@tanakov : Jak cenisz sobie stabilność działania systemu i bezproblemowość to mimo wolniejszego zapisu polecam SAMSUNGA albo coś na Marvell'u.

Edytowane przez Pielgrzym_lbn
Link to post
Share on other sites

Wszystkie SSD na sandforce mają podobną wydajność więc wybór sprowadza się głównie do wyboru oferty artakcyjniejszej pod względem ceny i gwarancji. SSD od A-Data miały problemy z kontrolerem, tak jak wielu innych producentów, ale najnowsze firmware rozwiązuje wszystkie dolegliwośc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...