Skocz do zawartości

9600gso do Battlefield 3?


Recommended Posts

Witam,

 

konfiguracja - Athlon X II 240, 9600gso 384 MB, 2 GB DDR3 Ram, plus reszta.....,

Win 7 Home Premium - czysta instalacja, sterowniki najnowsze

zasilacz markowy 430 Watt

 

Monitor 19 cali, 1440x900

Detale wszystkie na low i max 25-30 klatek jak włączę FRAPS

Jak zmniejszę rozdzielczość do 1024x768 - ilośćklatek nie rośnie

 

Z wyników w testach znalezionych w sieci wynika, że pownno być zdecydowanie lepiej...

 

Co może być tego przyczyną?

 

jakieś sugestie?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, procesor Cie ogranicza, karta jednak i tak więcej niż 5fps nie wyciągnie oraz 2gb ramu to mało. Nie dziw się że na komputerze który ma 4-5 lat nie pograsz sobie w nowe gry płynnie.

Sprzedajesz to co masz, dokładasz 700zł i masz zestaw gdzie pograsz na wysokich mając 50fps.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Sprawdzę te sterowniki.

 

Przeglądając sieć - na youtube jest sporo filmów z rozgrywki na gt9600 właśnie i wyniki są zdecydowanie lepsze na podobnej klasie sprzętu...

I to mnie dziwi, że w rozdzielczości 1024x768 w low jest poniżej 30 klatek... Zgodnie z tym co widnieje w sieci jest to zdecydowanie za nisko....

Link to post
Share on other sites

A ile chcesz 60fps? Mam kartę za 1k zł i gram na średnich w full hd, więc się nie dziw że twój komputer który łącznie kosztuje połowę tego nie osiąga lepszych wyników.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Sprawdzę te sterowniki. Przeglądając sieć - na youtube jest sporo filmów z rozgrywki na gt9600 właśnie i wyniki są zdecydowanie lepsze na podobnej klasie sprzętu... I to mnie dziwi, że w rozdzielczości 1024x768 w low jest poniżej 30 klatek... Zgodnie z tym co widnieje w sieci jest to zdecydowanie za nisko....

tak większość z tych osób ma wersje sonic (ja taką posiadam) tej karty

porównaj swoją kartę do tej z pod linku http://gpuz.techpowerup.com/12/01/18/6k5.png (proponowany program: GPU-Z)

Link to post
Share on other sites

To jeżeli bym chciał wymienić tylko kartę , to jaką najlepiej kupić przy założeniu że procesor na razie pozostanie bez zmian (ewentualnie się go podkręci). 2 GB Ramu zostaną także dołożone. Najlepiej jakaś grafika pobierająca mało prądu. Rozdzielczość 1440x900.

Jaki będzie sensowny wybór?

 

O zmianie platformy nie ma na razie mowy.

Link to post
Share on other sites

5770 dobra karta lecz trochę droga i już sprzedana za tą cenę można dostać nową 260. Na allegro widziałęm kilka modeli Gainwarda z dobrym chłodzeniem. Masz test kart, wybierz sobie coś http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_kart_GeForce_GTX260_vs._Radeon_HD4870-816/strona/1977.html

Podaj jeszcze jaki masz zasilacz

Link to post
Share on other sites

Zależy w jakich tytułach, 5770 ma problem z wyższymi rozdzielczościami lecz przy niższych jest mocniejsza od 260. Masz do wyboru: gts 250, gtx 260, hd 4850, 4870, 5770. Co wybierzesz będziesz zadowolony tylko seria 48xx musi mieć lepsze chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz - CoolerMaster - eXtreme Power 430W (RS-430-PCAP) PFC

 

 

słabizna producentem jest Acbel , coś pomiędzy Modecom Premium/Feel a Carbon , choć bliżej mu do Premium/Feel

 

więc lepiej pakować coś o niskim poborze energii : HD5750/HD6750/HD5770/HD6770

 

w sumie to dobrze by było zmienić zasilacz

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem gtx 285 i w BF3 na wysokich (z włączonym AA) mam 40-60 fps (są momenty gdzie zatrzymuje się na 59 i stoi wtedy gra się fajnie bo nie ma spadków) ale gdzie do Athlona X2 i Twojego zasilacza, który ma taką linie 12V jak bierze sama karta, więc max co tu można dać to HD5770 (nie bierz HD6770 to samo co HD5770 tylko zmieniony BIOS i +150 zł). Ludzie grają na wysokich bez AA na tej karcie w BF'a ale jaki komfort to nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem gtx 285 i w BF3 na wysokich (z włączonym AA) mam 40-60 fps (są momenty gdzie zatrzymuje się na 59 i stoi wtedy gra się fajnie bo nie ma spadków) ale gdzie do Athlona X2 i Twojego zasilacza, który ma taką linie 12V jak bierze sama karta, więc max co tu można dać to HD5770 (nie bierz HD6770 to samo co HD5770 tylko zmieniony BIOS i +150 zł). Ludzie grają na wysokich bez AA na tej karcie w BF'a ale jaki komfort to nie wiem...

A kolego jaki masz monitor ?

Link to post
Share on other sites

No muszę Ci powiedzieć, że wcześniej grałem na gtx 260 (wersja 216SP) i w piątek przyszedł mi gtx 285 to różnice widać, na gtx 260 grałem na auto ze średnim komfortem gry a tutaj gram na High (lub ultra bez AA to jeden grzyb) i komfort gry jest super bo fps nie spada tak drastycznie np. z 60 do 30, tutaj najmniej to 40 fps.

 

Do autora, bierz HD 5770, pograsz na wysokich bez AA z dużym komfortem. Kolega ma HD6770 i tak gra (HD6770 to samo co HD5700 tylko BIOS zmieniony jak już pisałem i oczywiście HD5*** jest tańsze)

Edytowane przez blub17
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...