Skocz do zawartości

Nie uruchamiający się komputer


Recommended Posts

Ok,

Płyta główna Gigabyte-GA-P55-UD3L

Procesor - i5

Zasilacz nowy kupion 500W

Podłaczyłem tylko Płytę Główną do zasilania 24piny i 4 pinowe gniazdo.

Wczoraj czyściłem wiatrak na procesorze i zmieniałem pastę i od tamtej pory po złożeniu lipa.

Wiatrak od procesora podłaczony pod gniazdo CPU_FAN

Link to post
Share on other sites

Wiesz że twój zasilacz to czarna lista?I z nim jest rosyjska ruletka raz odpali raz nie raz Ci komputer spali :> Masz jakiś zasilacz załatwić markowy 500w? wtedy byśmy sprawdzili czy Ci działa czy nie

Ale napisał, że wszystko grało dopóki nie zmienił pasty...

Może procek się sfajczył:P Ja kiedyś wytarłem pastę na moim P4( myślałem że to jest jakiś syf xD) długo nie pociągnął...

Link to post
Share on other sites

zasilacz nie ma mocy by zapewnić stabilną pracę więc się wyłącza

 

Ale ten zasilacz to rosyjska ruletka ja tak samo miałem z deerem w starym kompie działał 2 lata i spalił się ... powiedziałem "dobra nie będę płakał bo pewnie za dużo grałem" na drugi dzień poszedłem kupiłem wersje identyko ... komputerowi tylko wiatraczki się włączały a potem bum off

Edytowane przez Furiax
Link to post
Share on other sites

Mnie troszkę dziwi, że nowy zasilacz i od razu padaka. No ale rzeczywiscie 1 na 10 zasilaczy może tak mieć tym bardziej zasilacz tej jakości. Jednakże z zasilaczami jest różnie. Miałem Modecoma Premium 500W wszyscy na niego psioczyli a ja miałem na nim phenoma 965 i radeona 6850. Wszystko chodziło bardzo dobrze i to przez rok a potem go sprzedałem jako sprawny :) Po prostu trzeba umieć dobrać zasilacz do swoich potrzeb oraz sprzętu. Na przyszłość ważne jest dobrze zaznajomić się tabliczką znamionową. Wydajnością prądową szczególnie na lini zasilania 12V.

Link to post
Share on other sites

Mnie jeszcze przyszła na myśl druga sprawa. Montowałeś płyte do obudowy. Być może został jakiś nieodkręcony gwint do trzymania płyty on jest zmasowany i dotyka gdzieś płyty głównej i po prostu jest zwarcie.

 

Ano właśnie :) Ale carbon jest niezłym zasilaczem w swojej cenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...