Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka kupiłem ostatnio i5 2500k :D . Lecz niestety nie kupiłem chłodzenia i siedze na Spartanie :/ Zamówiłem w komputroniku zalmana performe lecz dzsiaj zadzwonili i powiedzieli że nie ma możliwości sprowadzenia i towar jest wycofany ze sprzedaży, A więc poszukuje chłodzenia do około 200zł. Może coś doradzicie ? Średnio znam się na chłodzeniach :/ Jeżeli chodzi o obudowe to narazie siedze z otwartą budą :P ale żeby później zmieścił się do np Gladiusa 800 albo coś w tym stylu bo może na urodzinki obudowe dostane ^^ ale to dopiero za dwa miesiące.Obudowe pewnie bede miał Gladiusa 800 albo Regnum L50 chyba że wyjdzie coś lepszego w podobnej cenie.

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites

Ja mam i5 2500k + SilentiumPC Fera za 110 zł i daje radę :)

Procek w idle ma 1.6 ghz a w stresie chodzi na 4.3 ghz

 

- w idle mam około 18-21 stopni

- w max obciążeniu 37

 

Obudowa Antec Gamer One Hundred.

Edytowane przez howks
Link to post
Share on other sites

Ja mam i5 2500k + SilentiumPC Fera za 110 zł i daje radę :) Procek w idle ma 1.6 ghz a w stresie chodzi na 4.3 ghz - w idle mam około 18-21 stopni - w max obciążeniu 37 Obudowa Antec Gamer One Hundred.

Ja mam Megahalmsa i mam 50 stopni więc nieźle chłodzisz :D

Mam taki wentylator na Megahalmsie i jakoś sobie radzi. Jego max obroty wynoszą 1500rpm.

Link to post
Share on other sites

Jeśli koniecznie chcesz wydać niepotrzebnie pieniądze to bierz.

 

Jeszcze nie tak dawno byłem właścicielem chłodzenia Noctua NH-U12P SE2. Z przyczyn finansowych musiałem go sprzedać (nawet sprzedałem z zyskiem). Zakupiłem najtańsze chłodzenie SilentiumPC Spartan HE923. Różnica -10C w spoczynku, -15C w stresie plus ciche działanie. Problem w tym, że ów "stres" osiągałem tylko podczas testów Prime95, a temperatury na HE923 były i tak o -25C mniejsze niż maksymalne dozwolone przez Intel, i to po 8 godzinach testu Prime95.

 

Chłodzenie należy dostosować do potrzeb. Na 4,5GHz SilentiumPC Fortis HE1225 wystarczy w zupełności.

Edytowane przez Ujemny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie właśnie mam założonego Spartana ale strasznie wyje mi na nim wentylator :/ Wiem że mógłbym wymienić tylko wentylator ale to chłodzenie pójdzie dla brata bo musze mu złożyć kompa. W Fortisie podobno też wentylator trochę hałasuje dlatego chce wziąć od razu coś lepszego i dać za to więcej niż później bawić się w kupowanie i wymienianie wiatraków. A jakbym miał brać już tego Fortisa to kupiłbym od razu wentylator. Może jakiś polecicie cichy i w miare wydajny ?

Link to post
Share on other sites

@ UP

Akurat w Fortisie wentylator jest względnie cichy ;)

 

@t.luk Narazie siedze z otwartą obudową więc chyba wszystko się zmieści :D

Ano chyba że ;)

 

a później będę wymieniał moze na gladiusa albo regnum tam się zmieści ? albo może polecisz jakiś inny coolerek ?

Do Regnum L50 zmieści się obecnie każdy cooler CPU ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To który najbardziej się opłaca brać ?

be quiet! Dark Rock Advanced C1

 

Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

 

SilentiumPC Fortis

 

Który z tych trzech będzie najlepszy a może coś jeszcze innego ?

I jaka jest różnica między coolerami bo w cenie to 2 pierwsze o 100zł więcej a jak z wydajnością może nie opłaca się dopłacać ?

Link to post
Share on other sites

Dobra zdecydowałem się na Thermalright Macho HR-02 pojechałem do komputronika lecz powiedzieli że nie ma możliwości zamówienia więc spytałem o Fortisa powiedzieli że też nie ma.

Chodziło o to, że nie mogłeś złożyć zamowienia ot tak u nich w salonie? To akurat raczej normalne bo pewnie nie mają oddzielnego komputera dla klientow a przecież nie będą pożyczać swoich maszyn na których pracuą ;) Po prostu musisz złożyć zamówienie przez ich www :)
Link to post
Share on other sites

Coolery Noctua w okazyjnej cenie: http://allegro.pl/noctua-nh-u12p-s-775-polecam-i2063724374.html i http://allegro.pl/noctua-radiator-wentylator-nh-u12f-wysylka-24-h-i2059069149.html

Zestaw montażowy 1155: http://allegro.pl/noctua-nm-i3-secufirm2-montaz-775-1155-1156-1366-i2070733405.html

 

Świetne radiatory z wysokiej klasy wentylatoremi wartymi kiladziesiąt złotych.

Edytowane przez juggler
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...