Skocz do zawartości

Wiatraczek na radiatorze Scythe Mugen 2 Rev. B


Recommended Posts

http://www.benchmark.pl/uploads/image/Mugen%202.JPG

 

witam na przedstawionym zdjęciu wentylator na rad. jest z prawej i zapewne pcha powietrze w lewo przez radiator do wyjscia o ile sie nie myle,

 

u mnie natomiast jest po lewej stronie patrzac na zdjecie i ciagnie powietrze w lewo do wyjscia i wiatraczka drigiego ktory jeste na obudowie i tez ciagnie do wyjscia, czy powinienem zmienic miejsce wiatraczna na takie jak jest na rysunku?

 

zapowiadam że nie ja składałem

Link to post
Share on other sites

zamontowałem od dołu bo mam damy z radiatorami.. a że tak zapytam jak by jakiś cienki radiator dokupić i dołożyć żeby wiało od dołu i boku?

 

____

 

 

dodam moją wizje i zastanawiam sie czy to cos da :)

 

czerwonym kolorem zaznaczyłem radiatory jakie sa a ten ktory jest na radiatorze na zdjeciu planuje dodać czy to ma wikszy sens?

 

http://img827.imageshack.us/img827/3848/25454933.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez mattax
Link to post
Share on other sites

Tego co przeszkadza kościom RAM daj na dół radiatora. Posprawdzaj temperatury. Może się okazać że Ci wywieje całe ciepło do góry i będzie OK (jeśli masz "dziurawą" obudowę od góry). Jak nie będą temp. OK, to daj nad radiatorem też, albo przykręcany do obudowy górny.

Link to post
Share on other sites

Tego co przeszkadza kościom RAM daj na dół radiatora. Posprawdzaj temperatury. Może się okazać że Ci wywieje całe ciepło do góry i będzie OK (jeśli masz "dziurawą" obudowę od góry). Jak nie będą temp. OK, to daj nad radiatorem też, albo przykręcany do obudowy górny.

zobacz na zdjecie czerwonym kolorem zaznaczone sa radiatory !!!! mam u góry na obudowie po lewej na obudowie i od dołu na radiatorze zastanawiam sie dołożyć jeden wiatrak po prawej na radiatorze jak jest na zdjeciu ! :)
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, zamotałem się i pogubiłem w postach. ;) Nie ma to sensu według mnie po całości. Zostaw tak jak jest, no chyba, że Ci się CPU grzeje bardzo...

jedynie jeden rdzeń ma w spoczynku ok 10 stopni więcej ale w stresie już ok 60 wszystkie przy 4,2
Link to post
Share on other sites

nie kombinuj, bo przekombinujesz, wentyl na mugenie ma być tak, jak na zdjęciu i kropka

ustawiłem go od dołu bo ram uniemożliwia ma wystające radiatory, dlatego ciałem od prawej dokupic jakis wiatraczek slim zeby sie zmiescił
Link to post
Share on other sites

Mam Mugena 2,wczoraj kombinowałem gdzie umieścić wentylator bo też mi kości ram całkiem zasłania i niestety wszelkie położenia

wentylatora poza standardowym prawy bok są mniej skuteczne jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła przez radiator :/

Niestety ja muszę zostać przy standardzie,/tak dla bezpieczeństwa/ ponieważ mam odblokowany czwarty rdzeń i czujniki temperatury troche szaleją.

Link to post
Share on other sites

Mam Mugena 2,wczoraj kombinowałem gdzie umieścić wentylator bo też mi kości ram całkiem zasłania i niestety wszelkie położenia

ale co z tego, że zasłania kości ram? to nie ma na nic wpływu, mnie też włazi wentyl nad ram, choć mam szczuplejszy schładzacz

 

ustawiłem go od dołu bo ram uniemożliwia ma wystające radiatory, dlatego ciałem od prawej dokupic jakis wiatraczek slim zeby sie zmiescił

na 90% i tak się nie zmieści, zresztą nawet jak wstawisz tam slim to będzie jeszcze gorzej, bo one już w ogóle nie generują ciśnienia statycznego, skoro musi być od dołu to niech zostanie od dołu

Link to post
Share on other sites

ale co z tego, że zasłania kości ram? to nie ma na nic wpływu, mnie też włazi wentyl nad ram, choć mam szczuplejszy schładzacz na 90% i tak się nie zmieści, zresztą nawet jak wstawisz tam slim to będzie jeszcze gorzej, bo one już w ogóle nie generują ciśnienia statycznego, skoro musi być od dołu to niech zostanie od dołu

w ramie wystaje radiator i nie da sie wstawić wentylatora 25mm ale 12mm by wszedł, wydaje mi sie to dobrym rozwiązaniem, od dołu nie jest najgorzej tym bardziej ze mam z tyłu radiator i na górze 200mm
Link to post
Share on other sites

afaik na większym mobo sloty ram masz w takiej samej odległości

Na pewno ?

 

http://www.hardwareoverclock.com/kuehler/Scythe-Mugen2-026.jpg

 

 

/ co prawda mobo pod intela ale .../

 

afaik na większym mobo sloty ram masz w takiej samej odległości

Na znaczny spadek temperatury to bym nie liczył,ale kilka stopni spadnie.

Link to post
Share on other sites

Na pewno ?

tak to wygląda na e-atx

 

http://pl.asus.com/websites/Global/products/AoHE7iDJrYucOm0n/yTH18ETpmBTLdqjz_500.jpg

a tak na atx

 

http://pl.asus.com/websites/Global/products/Qx3PdnZI9Pq9BcIU/NGqAF4n3IrTgRvOn_500.jpg

 

Na znaczny spadek temperatury to bym nie liczył,ale kilka stopni spadnie.

jak co? dasz wentyl niżej? nie bardzo rozumiem tych waszych "problemów" z wentylem ponad pamięciami, przecież radiator i tak jest wyższy niż normalne kostki

Link to post
Share on other sites

Użytkownik jacekgothic dnia 19 styczeń 2012 - 06:55 napisał Na znaczny spadek temperatury to bym nie liczył,ale kilka stopni spadnie. jak co? dasz wentyl niżej? nie bardzo rozumiem tych waszych "problemów" z wentylem ponad pamięciami, przecież radiator i tak jest wyższy niż normalne kostki

no własnie normalne a wyżej dałem link jakie mam z wysokimi radiatorami

Link to post
Share on other sites

przy takich radiatorach na RAM to oczywiste, że jest problem, natomiast ja mam na myśli normalnego rozmiaru kostki, bez żadnych wystających "upiększaczy", to raz, a dwa, że pomiędzy e-atx, a atx nie ma żadnej różnicy w umiejscowieniu slotów ram, co widać na załączonych obrazkach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...