Skocz do zawartości

QX9650-jakie najlepsze chlodzenie??i parametry??


Recommended Posts

witam mam pytanie ile mozna wycisnąc z procesora quad core QX9650??

i jakie chłodzenie najlepiej zastosowac?? ale nie wodne!!

jakies konkretne powietrze?? tylko jakie cena niewazna liczy sie wydajnosc i jakosc!!

dodam ze reszta mojego kompa to ;

 

grafa- gainward GTX 295

płyta- asus p5q-e

ram - 4 gb 800

zasilacz OCZ 600w

monitor 22 LG w2252tq

dysk 1,5 TB seagate sata2

vindows 7-64bit

 

prosze o pomoc i ewentualne uwagi odnosnie podkrecania wiem ze on ma odblokowany mnoznik ale ile napiecia itd??

pozdrawiam :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Prolimatech Megashadow/Megahalem + Pasta Coollaboratory Liquid Pro + wentylator delta xD(jeśli nie zależy ci na ciszy ani twoim sąsiadom)/Enermax Magma(kompromis między wydajnością a ceną)/Noctua,Scythe,BeQuite,Enermax,Arctic cooling,xthermal,silentium pc <800rpm, (dla osób wrażliwych na dźwięk :rotfl: )

Link to post
Share on other sites

coolaboratory liquid pro bym nie brał

masscool shin etsu g751 / noctua nt h1 / diamond ic 7 carat

to tyle z past termoprzewodących

liquid pro strasznie źle się nakłada ale jest bezkonkurencyjna i nie traci swoich właściwości więc założysz raz i spokój a jeśli chodzi oto że koroduje z aluminium to ma wyjść wersja Al ale i tak Megashadow/Megahalem mam podstawkę wykonaną z miedzi ale jeśli nie chcesz się męczyć to wybierz ic diamond 7 carat
Link to post
Share on other sites

Liquid Pro ma jedną zasadniczą wadę - po jej nałożeniu tracisz gwarancję.

Po niej najlepsza pasta to IC Carat 7.

 

Prolimatech Megashadow/Megahalem + Pasta Coollaboratory Liquid Pro + wentylator delta xD(jeśli nie zależy ci na ciszy ani twoim sąsiadom)

Żeby na co dzień używać tego wentyla trzeba być niesłyszącym. UltraKaze 3k po 15 minutach robi się bardzo denerwujący a co dopiero Delta 4k.
Link to post
Share on other sites

witam powiem ze mojego QX9650 zakrecilem na 4,1ghz i temp wcale ne sa takie wysokie w normalnej pracy max34 stopnie a pod max obciazeniem do 65stopni na chlodzeniu thermaltake V1.

cinebancha r10 otwieram w 50s.

jestem pewien ze wycisne z niego o wiele wiecej tylko nie wiem jakie mam dobrac odpowiednie napoecie do procesora , pamieci itd

czy moglby mi ktos podc odpowiednie parametry aby stabilnie podniesc wszystkie parametry aby chodzil chociaz na 4,2ghz??

 

moja plyta to ASUS P5Q-E

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...