Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Proszę was o pomoc w wyborze dobrego telewizora(byle nie plazma), który ma bardzo dobry obraz, kolory itp. do 2600zł. To modele nad, którymi się zastanawiam: LG 42LV4500, Philips 40PFL6606H, Philips 42PFL460H i Samsung UE40D5000. Który z nich jest najbardziej opłacalny. Liczę na wasze propozycje :-)

Link to post
Share on other sites

powiem ci ze sam philips tv juz nie robi:) dla mnie troche słabe, a sprzedaje tv, jak dekoder HD to bedzie fajnie odbierał, samsungi maja juz dostep do np pewnych aplikacji internetowych, gazeta.pl, ipla itd... a 6500 dodatkowo ma wbudowane wi-fi i z routerem smiga plus super parametry, ktos moze powiedziec ze samsung robi masówke, moze i tak ale i tak lepsze niz konkurencja, moze oprócz panasa seri G i wyzej

Edytowane przez DamianS82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiem ci ze sam philips tv juz nie robi:) dla mnie troche słabe, a sprzedaje tv, jak dekoder HD to bedzie fajnie odbierał, samsungi maja juz dostep do np pewnych aplikacji internetowych, gazeta.pl, ipla itd... a 6500 dodatkowo ma wbudowane wi-fi i z routerem smiga plus super parametry, ktos moze powiedziec ze samsung robi masówke, moze i tak ale i tak lepsze niz konkurencja, moze oprócz panasa seri G i wyzej

Aha, czyli lepiej Samsunga. Wiesz jak patrzyłem to Philips ma ładny styl i opinie pozytywne.
Link to post
Share on other sites

jak kto co lubi, jesli chodzi o wyglad to samsung tez nie jest brzydki, nie to ze faworyzuje jedna firme ale prawda jest taka, że samsung coś robi a inne firmy próbują to skopiowiać, np w TV inne firmy sa rok do tyłu można tak powiedzieć, bywałem na paru szkoleniach więc trochę się orientuje, sam stoje przed wyborem i będzie to samsung 5500 albo 6500, plazma jeszcze panasonica ng model G30 byłby fajna opcja bo jeszzce dawaja 5 lat gwarancji, obraz tez bezie ładny ale przygotuj sie na wiekszy pobór energii , powiedz mi jaka platformę posiadasz, cyfra, polsat czy N

Edytowane przez DamianS82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak kto co lubi, jesli chodzi o wyglad to samsung tez nie jest brzydki, nie to ze faworyzuje jedna firme ale prawda jest taka, że samsung coś robi a inne firmy próbują to skopiowiać, np w TV inne firmy sa rok do tyłu można tak powiedzieć, bywałem na paru szkoleniach więc trochę się orientuje, sam stoje przed wyborem i będzie to samsung 5500 albo 6500, plazma jeszcze panasonica ng model G30 byłby fajna opcja bo jeszzce dawaja 5 lat gwarancji, obraz tez bezie ładny ale przygotuj sie na wiekszy pobór energii , powiedz mi jaka platformę posiadasz, cyfra, polsat czy N

To raczej Samsung :-) Oczywiście, że N
Link to post
Share on other sites

Samsung UE40D5500 to dobry TV ale jeżeli autor nie będzie korzystał z gadgetów typu internet to nie wie czy jest sens jego zakupu (zresztą aby się tym cieszyć to trzeba dokupić zewnętrzny adapter Wi-Fi a to dodatkowy wydatek rzędu 250-270zł, o tym też należy wspomnieć), oczywiście nie odradzam tego TV ponieważ pozostaje "kwestia gustu" i jeżeli nawet Samsung bardziej się podoba design'ersko to też jest na plus. Zresztą co tu dużo polemizować i tak przed zakupem trzeba naocznie porównać obraz jaki emitują wybrane/proponowane urządzenia (bo to co mi odpowiada, nie musi odpowiadać komuś innemu).

UE40D6500 to już całkiem "inna liga" no i cenowo nieosiągalny dla samego zainteresowanego. Wracając do Philipsa, tak produkcja TV przeniosła się do Chin a dokładniej zajęła się tym firma TPV (70% udziałów) a to tylko dla tego, że produkcja w Europie była po prostu nie rentowna. Philips sprzedając większość udziałów sprzedał też patenty i technologię produkcji także nie wydaje mi się żeby jakość aż tak bardzo podupadła - wiadomo trzeba się jakoś ratować...

dokup jeszcze dobry kabel HDMI

Damian, tego to nie rozumiem :roll: przecież przez HDMI lecą same zera i jedynki czyli jak to się ma do tej "dobroci" kabla? (no chyba, że mówimy o jakości jego wykonania). Sam na jednym TV używałem kilku kabli: tani z marketu, jakiś dołączony do dekodera, troszkę lepszy za około 80zł i obecnie wersja 1.4 (kabel z wyższej półki) ale różnicy w obrazie to nie ma żadnej. Także za cholerę nie rozumiem Twojej porady... Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

no jak nie rozumiesz :D kabel to podstawa, przez niego łaczysz dekoder z TV jak bedzie slabej firmy to nie da napewno dobrej jakosci :) podłacz euro a hdmi to bedziesz wiedział, PS ja mam d5500 i jestem zadowolony, nie kupilem wi-fi tylko kabel lan i puscilem pod listwa wiec te 270 zł za adapter wydam na cos innego :)

Edytowane przez DamianS82
Link to post
Share on other sites

DamianS82, nie porównuj EURO i HDMI, przecież to jest przepaść technologiczna :)

MekPrzemasMek dobrze mówi - kable HDMI nie różnią się jakością przesyłanego sygnału, chyba że jest jakiś drut naderwany to inna sprawa :)

Link to post
Share on other sites

ok testowałem kable:) macie racje, ciezko sie przyznac hehe, albo jets obraz albo go nie ma:) taka jest róznica, od tej strony nie spoglądałem, napewno jesli chodzi o firme warto poszukac cos, jeden z kabli poprostu badziwny był

Edytowane przez DamianS82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...