Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna stary komputer


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą karty graficznej jaką posiadam już od przeszło 5 lat, mianowicie geforce 8600 GT (256mb).

Specyfikacja mojego komputera to:

Płyta: Asus P5k

Pamięć: 2 x 1GB Kingston 667MHz

Procesor: Core 2 Duo E4400 2GHz (nie podkręcany i raczej nie będzie, ponieważ nie znam się na tym)

Dyski: 160GB + 1Tb Seagate

Zasilacz: ModeCom 400W

System: Windows Xp service pack 3 (i raczej przy nim pozostanę)

I wspomniana na wstępie karta.

Zastanawiałem się nad zakupem ponownie geforca. Myślałem nad 450GTS. Pieniądze jakie mogę przeznaczyć na ten cel oscylują w granicach do 500 zł (bariera nie do przekroczenia). Moje pytanie jest następujące. Czy uzyskam znaczący wzrost wydajności w grach typu (Batman Arkham City, Assassins Creed Brotherhood, itp)? Czy też mój komputer jest na tyle stary, że raczej powinienem zastanowić się nad zakupem zupełnie nowego PC? Pytanie może głupie ale sam nie wiem w 3DMarku 2003, GTS 450 jest przeszło 2,5x szybszy od posiadanej przeze mnie obecnie karty, (ale na te wyniki mają wpływ również stosowane podzespoły procesor ram itp) Więc czy faktycznie po włożeniu nowego geforca odnotuje taki wzrost wydajności?

Link to post
Share on other sites

Przydałaby się wymiana zasilacza żeby nic nie chrupnęło . Polecałbym znaleźć jakiegoś CoolerMaster albo fortrona na Allegro 450W . Ale co do samej karty graficznej do 500 zł to: http://www.proline.pl/?p=MSI+R6770TFIIOC Mam tą kartę, świetnie się spisuje, temperatury dochodzą do max 60 stopni, cicha i jak na swoją cenę bardzo wydajna i o wiele lepsza od 550 Ti, który jest droższy, i żeby wytrzasnąć 550 Ti z dobry chłodzeniem trzeba zapłacić jak za pół razy lepszą kartę . Jeżeli po kupnie karty graficznej nie stąc by cie było na zasilacz, a chciałbyś sobie go dla bezpieczeństwa kupić to : http://www.agito.pl/karty-graficzne/asus-radeon-hd-6770-directcu-game-edition-1gb-ddr5-pci-e-box.0.478738.html Nie wiele, ale 3 dychy w kieszeni na zasiłke, a bez dobrego zasilacza długo nie pociągniesz .

Edytowane przez D3jMON
Link to post
Share on other sites

Tak, wzrost wydajności będzie bardzo odczuwalny. Zależnie od gry możesz odczuć nawet i o 100% większą wydajność. Procesor raz trochę ograniczy kartę raz nie.

 

Tylko musisz uważać z poborem prądu przez kartę.

Do tego zasilacza powinien wystarczyć Radeon HD5750. Pobiera około 70W podczas gier, Twoja obecna karta około 50W więc różnica nie jest duża. Natomiast różnica w wydajności będzie zacna. Używaną dorwiesz za cenę w okolicach 300zł może mniej.

 

Oczywiście w cenie do 500zł najlepszym wyborem byłoby zakupienie HD5770/6770 lub GTX 550 ale nie z tym zasilaczem. Szkoda by było gdybyś przekroczył jego wydajność i albo komputer się nie uruchomił z nową karą albo wręcz uszkodził.

Tak czy inaczej warto zmienić kartę na lepszą bo odczujesz wzrost wydajności w grach.

Link to post
Share on other sites

Jesteś zainteresowany tylko nowymi czy też używanymi bo te nowe oferowane to słabe karty moża kupic lepszą za 400zł i zostanie ci jeszcze prawie 100zł :) Co ty na to?

Raczej nowa karta wchodzi w grę. Wolę mieć pewność, że jak coś się uszkodzi to oddam ją do sklepu na gwarancję. :)

 

Widzę po odpowiedziach na zadane pytanie, że przydało by się wymienić zasilacz? Ale o jakiej mocy? Wchodziłem na strony producentów takich jak palit oraz zotac i tam w specyfikacji kart zarówno 550Ti jak i 450Gts napisane było że minimum wymagane to 400W. Więc mój niby to spełnia, ale faktycznie lepiej wymienić niż później miałoby coś pójść z dymem. Więc jaki byłby odpowiedni na zasilacz mogę przeznaczyć max 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Eee... po pierwsze żadnego 550Ti, a tym bardziej GTS'a 450. Nie dość że tańszy, to wydajniejszy jest w tym przedziale cenowym Radeon HD5770/6770 (to są TE SAME karty). Dodatkowo mają nieco mniejsze zapotrzebowanie na energię.

 

Jaki to konkretnie ModeCom? Jeśli Feel III to na upartego możesz zostawić, nie powinien być "groźny" dla komponentów... Inaczej sprawa się ma z modelami Feel I oraz Feel II, te trzeba rzeczywiście w trybie natychmiastowym wymienić.

 

W kwestii PSU, to do 150zł polecić Ci mogę http://allegro.pl/ultracichy-zasilacz-huntkey-v-power-450wat-120mm-i2053625151.html

Tak wiem, firma mało znana w PL i zaraz odezwą się "Znawcy" co to wcisną Ci używanego MXS'a albo inne ustrojstwo... Ale warto mieć na uwadze że powyższy zasilacz spełnia wszelkie wymogi, nie ma problemów z tętnieniami, etc. No a firma HuntKey jest dostawcą zasilaczy dla Dell'a, co w jakiś sposób może być wyznacznikiem jakości.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...