Skocz do zawartości

Najlepsza Karta Graficzna do ok. 1300 zł


Recommended Posts

ale radze wymienić zasilacz bo Modecom to straszne gów^$$

Eee... widać że specjalnie nie wiesz o czym piszesz, ale piszesz żeby pisać. Bo tak mówią fora, bo ktoś coś kiedyś i tak dalej. Modecom'y z serii Feel (szczególnie modele I oraz II) to faktycznie bardzo kiepskie PSU. W przypadku Feel III było już nieco lepiej. Natomiast Firzen102 posiada zasilacz Modecom z linii Carbon i gwarantuje ci że wcale nie jest on gorszy od twojego MXS'a.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem Modecom i wiem co to za klasa.. spalił mi kartę a wcale nie był to jakiś najgorszy model.. znajomy tez miał Modecom który tez spalił mu kartę wiec pisze co wiem

MC Carbon to na prawdę solidny zasilacz. Żaden high-end, ale solidna budżetowa konstrukcja. Napięcia trzyma dobrze.

 

Czy jak ja miałem kartę graficzną GeForce FX5700 - wszyscy wiemy co ta seria była warta, to już mam żadnej karty "zielonych" nie kupować bo jakąś tam mieli **ujową?

 

Nie mylić Carbon'ów ani Volcano z Feel'ami I i II :)

Link to post
Share on other sites

6950 i 6970 jest niewarta swojej ceny w porwaniu do 560ti Hawk który ma wydajność 570 i jeszcze można go sporo podkręcić. BF3 i GTA to jedne gry które wolą karty GeForce lecz np. Crysis lepiej działa na Radeonach.

Link to post
Share on other sites

Może byście tu pisali na temat .. Ja polecam http://www.proline.pl/?p=MSI+R6950TFIIIPE%2FOC Chłodzenie TwinFrozr III , niemożliwe żeby karta była gorąca, fabrycznie podkręcona i potencjał OC . Za 5 dych masz z chłodzeniem TF II, czyli trochę słabszym, więc się opyla brać tą kartę co podałem ;)

 

Jeżeli mógłbyś trochę dopłacić to: http://www.proline.pl/?p=GAINWARD+GTX570+GS albo lepiej: http://www.proline.pl/?p=MSI+GTX570+TFPEOC Te karty są mniej więcej na poziomie 6970 .

Edytowane przez D3jMON
Link to post
Share on other sites

Akurat co do twierdzenia że GTX 560Ti HAWK = GTX 570, nie mogę się zgodzić. 96 jednostek CUDA, ani 256MB pamięci graficznej się od tak do karty nie doklei. Można oczywiście wyżyłować do cna zegary, ale należy pamiętać że GTX 570 też się podkręca, osiąga wówczas poziom referencyjnego GTX'a 580 i można tak do usranej śmierci. Poza tym wiele dzisiejszych produkcji wykorzystuje już ponad 1GB RAM na karcie, a wówczas 560Ti (nawet HAWK) może niedomagać.

 

Reasumując, albo dokładaj do GTX 570 albo HD6970 - jeśli ma być przyszłościowo. Pod dzisiejszy monitor 560Ti starcza z nawiązką, ale chyba nie zamierzasz cały czas siedzieć na 17''

 

Edit: troszkę kiepski procesor masz (w kwestii gier)... może jednak 560Ti wystarczy?

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Akurat co do twierdzenia że GTX 560Ti HAWK = GTX 570, nie mogę się zgodzić. 96 jednostek CUDA, ani 256MB pamięci graficznej się od tak do karty nie doklei. Można oczywiście wyżyłować do cna zegary, ale należy pamiętać że GTX 570 też się podkręca, osiąga wówczas poziom referencyjnego GTX'a 580 i można tak do usranej śmierci

Co racja to racja.

Ludzie myślą że procesory CUDA to dla jaj są lub tylko do physX,większość testów na necie jest na starych grach,które nie wykorzystują potencjału kart typu GTX570\580.

Popatrzcie na różnicę pomiędzy GTX560ti vs GTX560ti 448 cores.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/GeForce_GTX_560_Ti_nieznacznie_slabszy_od_GTX_570-37629.html

Na dzień dzisiejszy GTX560ti nadaje się tylko do gier z ubiegłego roku ze względu na małą ilość pamięci i procesorów strumieniowych.

Link to post
Share on other sites

W cenie do 1.3k złotych nie ma się co zastanawiać - bierz gtx570.

Sęk tylko w tym, czy jest sens pakowania takiej karty do takiego monitora - jeśli go szybko nie zmienisz to lepiej zostać przy obecnej karcie. Gtx 460se nie jest przecież taką "padliną" - zwłaszcza przy rozdzielczości Twojego monitora. Sam posiadam ledwo kilka procent wydajniejszego gtx 460 768mb oc i praktycznie spokojnie wszystko śmiga w 1680x1050 a nieraz i fullhd (wiadomo czasem wiąże się to z cięciem detali). Na Twoim miejscu dozbierałbym trochę i kupił naraz monitor i kartę, bo teraz zakup karty mija się z celem (chyba, ze monitor rychło zostanie zmieniony). Jeśli będziesz tkwił na obecnym lcdku to różnicy w grach nie zobaczysz a tylko stracisz fundusze - niebawem premiery nowych "słabszych" radków, po nich na wiosnę karty zielonych - ceny obecnej generacji będą musiały w końcu spaść- a Ty utkniesz na karcie obecnej generacji.

Co do gtxów 560ti hawków i innych podobnych wykręconych - nie wiem czy jest sens kupować tak wyżyłowane konstrukcje, lepiej jak wspominalem na początku - choćby "zwykłą" 570tkę. Żaden "stary" gtx560ti nie zrówna się z 570tką - pamietajmy, że będzie on wyżyłowany do bólu a różne sztuki kart różnie się kręcą. Do tego 570tka też się kręci... Zasilacz Ci podoła - o ile faktycznie na 12v ma łącznie 470W jak podaje producent.

Edytowane przez JaffaKree
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...