Skocz do zawartości

podkręcanie E8200


Recommended Posts

Witam

jako że totalnie nieznam się na podkręcaniu bardzo prosił bym o pomoc może jakiś tutorial jak co zrobic przy moim komputerze

specyfikacja to procesor core 2 duo e8200 2.66 chłodzenie boxowe

gigabyte ga-g31m-es2

zasilacz to chieftec gps-450aa-101a

pamięci 2x 2gb geil pc2-6400 ddr2-800cl 5-5-5-15 cx246b6400dc voltage1.8 v

za pomoc z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Też mam E8200 i u mnie chodzi na co dzień z zegarem 3700MHz a do testów udało mi się wkręcić go na 3850MHz. Po osiągach można wnioskować że trafiła mi się średnia sztuka do OC. Wiem że są modele które z napęciem poniżej 1.4v wchodzą nawet na 4000MHz a z niebezpiecznym napięciem 1.42 nawet na 4200MHz

 

Jednak ja mam płytę przystosowaną do mocnego OC a Ty raczej jej przeciwieństwo. Nie zapewnisz procesorowi stabilnego napięcia ponad to referencyjne. Ja bez zmiany napięć z tego co pamiętam osiągnąłem stabilne 3200MHz. Radzę nie przekraczać napięcia 1.35v Ja u siebie ustawiłem 1.39 bo do pracy potrzebuję więcej MHz. Dbam też o jego poprawne chłodzenie.

 

Zakładam że masz niereferencyjne chłodzenie procesora? Jeżeli nie to zabawę z napięciem odradzam i na 3200MHz powinieneś zakończyć swoją zabawę z OC.

Link to post
Share on other sites

U mnie mobilny bliźniak desktopowego E8400 robi benchamrki przy 4,2GHz na 1,45V tylko, że chłodzenie nie wyrabia po kilku minutach. 3,4GHz jest stabilne i 100% użytkowe bez zmiany napięcia, a przy 3,2GHz można nawet zrobić undervolting o 0,1V. Nie ma co przywoływać żadnych apokaliptycznych wizji. E8200 bez problemu bedzie działać przy 3,2GHz. Nie wiem o co chodzi z tym niebezpiecznym napięciem, bo jak procek się przegrzeje, to się wyłączy i tyle. Do 85°C nie ma co się bać.

Link to post
Share on other sites

W BIOSie musisz zwiększyć taktowanie szyny FSB i ewentualnie napięcie procesora Vcore. Przed podkręcaniem zrób jakiś szybki benchmark wydajności procesora. Może być nawet superPi. Chodzi o to żeby później sprawdzić poprawę wydajności oraz dobrać odpowiednie napięcie dla nowej częstotliwości procesora. Jeśli napięcie jest zbyt niskie, to procesor może być niestabilny lub jego wydajność będzie niższa niż przed podkręcaniem.

 

Jak podkręcisz FSB z 400MHz na 425MHz, zegar procesora wzrośnie do 3,4GHz, a napiecie w granicy 1,225-1,3V zagwarantuje stabilność. Niektórym trafiały się sztuki, które przy 1,3V robiły 4GHz. Wszystko zależy od szczęscia.

Link to post
Share on other sites

wielkie dzięki wmiarę przejrzyście to napisałeś tylko znasz może jakiś inny program do testowania taki bardziej przejrzysty dlamnie bo w tym to hmm ciężko coś zakumać :)

 

co do programu użyłem 3dmarka

a moje podkręcanie spełzło że po ustawieniu najdalej mi się komp ruszył do veryfing dmi pool data

ustawiałem cpu host frequency 425

cpu voltage control 1.30000v

nie wiem co źle robię

Link to post
Share on other sites

Płyta nie oszałamia swoimi możliwościami, ale zobaczymy co da się zrobić ;) . Przede wszystkim napisz jakie parametry można regulować w tej płycie? Vcore, Vtt, NB voltage, PLL voltage, GTL? Napisz jeszcze na jakich obecnie parametrach pracuje RAM (taktowanie, opóźnienia, napięcie, dzielnik DRAM/FSB).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...