Skocz do zawartości

Jaki antivirus dla systemu


Recommended Posts

Witam, jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie (sam nie wiedziałem gdzie napisać)

Otóż tak aktualnie posiadam darmowego antivirusa NOD32 i już mi się odechciewa go mieć, bo już chyba mam wirusa bo gdy robię test 3DMark06 to mam o ponad 1tyś punktów mniej (wiem wiem, zrobić formata ale format nie jest konieczny czasami) No i więc jaki jest najlepszy darmowy antivirus dla mojego systemu? Taki żeby nie mulił systemu i był dobry w skanowaniu oraz w znalezieniu wirusów.

Link to post
Share on other sites

ja korzystam z antywirusa Avira AntiVir Personal. Dla użytkownika domowego jest bezpłatny. Nie zamula kompa, działa dyskretnie, tak jakby go nie było :P zajmuje jedynie 12MB pamięci operacyjnej, odkąd go posiadam, nie mam żadnej infekcji. Polecam Avirę :rotfl:

 

strona domowa: http://www.free-av.com/

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to dość wątpliwy związek między wynikiem w 3DM, a oboecnością wirusa. Po drugie - jaki to ma bć AV (płytny, darmowy)?

Jeżeli pierwszy to albo Kasperysky (w dowolnej konfiguracji) lub najnowszy Norton ( zdecydowanie się poprawił w stosunku do wcześniejszych wydń). Jeżlei drugi to bym chyba jednak za jakimś AVG free lub COMODO optował.

Link to post
Share on other sites

Ja tez polecam Kasperskiego korzystam z niego od ok. 2 lat i jak na razie komputer chodzi dobrze :P wcześniej korzystałem z NOD'a i szczerze odradzam tego antywirusa nawet nie ma co porównywać z Kasperskim :] jeśli chcesz mieć darmowego kaspera to ściągnij sobie do niego Trial-reset :rotfl:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ze swojego doświadczenia, to używałem Avasta w wersji home. Ale jak przyszło co do czego to ma jedną poważną wadę - brak zaplanowanych zadań, a nie każdy pamięta że bezpieczny system to systematycznie skanowany. Baza wirusów też nie do końca taka jakbym sobie marzył.

 

Avira AntiVir Personal jest programem czego zwykły zjadacz potrzebuję: lekki, dobry, zaplanowane zadania i darmowy. Tylko coś w ostatnich dniach serwer z aktualizacjami im siada. Obecnie z niego korzystam. Zanim się na niego przesiadłem z Avasta, to poszukałem info o jego skuteczności. Wypadł najlepiej wśród darmowych aplikacji tego typu.

 

Wszystkie pakiety Nortona Security czy Endpoint, to wielka szmira - dziurawy jak ser szwajcarski - korzystam z niego na firmie to wiem ile szkodników przepuszcza.

 

Co do ESSET NODa, to wiem z opinii znajomych informatyków, że kiedyś był to dobry antivir, teraz ponoć stał się strasznie zasobożerny.

 

Kaspersky jest bardzo ceniony wśród użytkowników, lecz trzeba za niego płacić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...