Skocz do zawartości

C2D E8500 @ OC ~ średnie rezultaty...


Recommended Posts

Hmm twoja obecna płyta główna jest bardzo wysokiej klasy... Oby się nie okazało, że trafiłeś nieciekawą sztukę procesora zwyczajnie... U mnie napięcie procesora nie skacze wcale po włączeniu kalibracji. W CPU-Z jest niemal identyczne z tym, które ustawię w BIOS (również płyta Asusa).

Wiem że płyta jest wysokiej klasy ale ten chipset :P a jeżeli to wina tylko słabego egzemplarza procka to i tak nie będę tego wiedział :)

 

U mnie napięcie też nie skacze, jest stałe tylko CPU-z jest dla mnie niewiarygodnym programem, mam narzędzia od ASUSA i pokazują to samo co w biosie, więc 3:1 dla ASUSA, jak bym patrzył na CPU-z to bym już dawno proca spalił... Ale teraz z drugiej strony patrząc, jeżeli ASUS'oskie programy i BIOS przekłamują w górę to nic dziwnego że nie mogę nic więcej wykręcić bo zasilanie wg. CPU-z jest stanowczo poniżej norm dla odpowiednio oczekiwanych MHz ... Tylko po której stronie leży prawda??

Teraz przykład:

w BIOSIE ustwiłem CPU voltage na 1.36250V ale Hardware Monitoring pokazuje 1.39V, ASUS AI SIUTE pokazuje 1.392V a CPUz 1.312V ...

dziwne to jest trochę

Link to post
Share on other sites

vdroop to normalna sprawa ... ja nie wiem o co tyle szumu ?vdroopa nie maja plyty pod i7 tyle z tego co widze :P kazda plyta ma mniejszy lub wiekszy vdroop ktory bazuje na tym ze np. w biosie wrzucasz 1.25V dla procka , cpu z w idlu Ci pokazuje 1.2V a jak odpalisz orthosa to spada napiecie na 1.175V dlatego procesor jest poprostu nie stabilny. Jesli jestes majsterkowiczem [[ na wlasna odpowiedzialnosc ]] to pomaluj (olowkiem 3B - pamietaj 3B - kup dobrej jakosci olowek nie jakies dziadostwo za 50gr) rezystor odpowiadajacy za sekcje zasilania (konkretnie odpowiadajacy za droopa) i maluj go z gory na dol tak jakbys pasy rysowal z gory na dol tylko b.dokladnie. Nie wymaluj go niewiadomo jak tylko naprawde b.malo i po tym zabiegu odpal cpu-z i sprawdz czy vdroop sie zmniejszyl , jesli tak to maluj dalej az zjedziesz do vdroopa 0 - chociaz do 0 watpie ze zjedziesz mysle ze bedzie i tak blad na poziomie 0.04V a to juz jest praktycznie 0 blad)

 

edit: AI SUITE jest dziwne ja na to nie patrze jedynie CPU Z + bios

Link to post
Share on other sites
BaMpEr aż takim majsterkowiczem to nie jestem... kurde, wg. BIOSU na VCore 1,47V i podniesionych (średnio 2 kroki powyżej standardowych) V kolejno na NB, SB, CPU PLL, CPU VTT komp nie wstawał nawet na głupim FSB 430-500, przy takich mnożnikach że CPU miało ~3,8GHz ... żal :?:
Link to post
Share on other sites

Na płytach z chipsetem nForce 430MHz FSB jest już bliskie maksymalnego często uzyskiwanego 440-450MHz.

500MHz jest praktycznie nie osiągalne.

 

Jeżeli jakiś kolega/koleżanka ma płytę z chipsetem Intela P35/P45, X38/X48 to sprawdź u niego czy procesory pójdzie wyżej bo tak to nie ma sensu kupować nowej płyty.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Asus P5E (x38) (ktory ma tylko naklejke P5E xD bo jak odkleisz ja to zobaczysz calkiem co innego :?: wystarczy bios podmienic i wylaczyc pare rzeczy ktorych nie ma i masz x48 za kilkaset zl mniej (wtedy jak ja kupowalem) - mialem duzy vdroop ktory zniwelowalem dzieki magicznemu olowkowi + bios podmienilem z x48. U mnie max stabilne FSB jest w granicach 500. Musisz najpierw zjechac mnoznik na minimum i szukac najwyzsze FSB a pozniej mnoznik dasz na max.

 

Co do OC musisz znalezc zloty srodek :( VTT i PLL raczej podnosic nie musisz bo podkreciles malutko swoja sztuke. Musisz wiecej dac w NB (wtedy uzyskasz wieksze FSB ale pamietaj o temperaturze) i SB tez bym podbil.

 

VCore 1.47V to b.duzo , zdecydowanie cos zle robisz lub ta plyta jest dziadowska na OC :D recznie ustaw timingi ramu itp itd nie zostawiaj nic na AUTO wszystko recznie :evil:

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...